verbod neonazi's gaat te ver' extreem-rechtse groepen wmen^w in tv-uitzending j_ I, Natuurclubs 0 1 provincie NU IN ONZE WINKEL!! CHATEAU MECHIELSEN Natuurherstel Schelde nodig PZC Zaterdag 31 maart 2007 43 De Nationalistische Volks Beweging (NVB) demonstreerde eind vorig jaar in Middelburg tegen de komst van een moskee. Inzet: Bijeenkomst Blood Honour Nederland op terrein van W. de Putter in Sluiskil. Foto staat op de website van Kafka. foto Ruben Oreel helemaal zelf weten. Op den duur kun je dan alles wel verbieden. Zo als moskeeën van waaruit haat wordt gepredikt." De Putter brengt echter meteen een nuance aan. Want met Com bat i8, de knokploeg die is verbon den aan Blood&Honour, heeft hij wel veel moeite. Die groep schuwt het geweld niet en deinst er ook niet voor terug om wapens te ge bruiken. September vorig jaar ar resteerde de Belgische politie zelfs enkele militairen op de legerbasis te Leopoldsburg, die lid zijn van Combat 18. Zij hadden uitgebreide voorbereidingen voor een bomaan slag getroffen en een uitgebreid wa penarsenaal aangelegd. „Dat gaat natuurlijk veel te ver. De gematigde tak van Blood Ho nour wil hier ook helemaal niets mee te maken hebben. Zij wordt echter in dezelfde hoek geplaatst als Combat 18. En dat klopt dus niet." De Dietse Kameraden onderhou den vriendschappelijke banden met de Nationalistische Volks Be weging (NVB). Die protesteerde eind vorig jaar in Middelburg te gen de komst van een moskee. Di- 'Op den duur kun je alles wel verbieden. Zoals moskeeën die haat prediken' recte banden met BloodStHonour zijn er volgens De Putter niet. Toch is er regelmatig contact met haar leden. „Het nationalistische wereldje is niet zo groot. En dan tref je elkaar wel eens tijdens bij eenkomsten of manifestaties. Het blijft dan trouwens bij een opper vlakkig praatje, want wij delen de neonazistische sympathieën van Blood&Honour niet." Van een barbecue in zijn tuin, waarbij Blood&Honour in de zo mer van 2005 prominent aanwezig was, heeft De Putter spijt Net zo als van de bijbehorende foto die op het internet circuleert. Een gro te groep aanwezigen -inclusief De Putter en zijn jongere broer- brengt hierop de Hitlergroet. On dertussen is hij ook vertrokken bij zijn werkgever. Die vond De Put ters aanwezigheid bij een bijeen komst van de NVB in Uitgeest aan leiding om het dienstverband te beëindigen. Beelden daarvan wa ren prominent te zien op het jour naal. Het leek eerst uit te draaien op ontslag op staande voet, maar uiteindelijk is er een schikking ge troffen. Niet van harte overigens, maar volgens De Putter bleek dit toch de verstandigste oplossing. Zeeuwse manifestaties De Zeeuws-Vlaamse afdeling van Voorpost manifesteert zich in februari 2005 voor het eerst met de plakactie 'Geen Jihad in onze straat' in Terneuzen en Vlissingen. In november 2006 houdt de Nationalistische Volks Bewe ging een demonstratie tegen de bouw van een moskee bij de Middelburgse Stromenwijk. Voorpost en de Dietse Kamera den zijn present. De laatsten zijn door de NVB aangezocht als ordedienst. Leden van Voorpost kern Zeeuws-Vlaanderen en Voor post Vlaanderen houden in fe bruari van dit jaar weer een plakactie, ditmaal tegen het drugstoerisme in de gemeente Terneuzen. Aan weerszijden van de grens worden posters geplakt met de tekst 'Ons land drugsvrij'. ring over nationale landschappen, waarvan er in 2004 twintig zijn aangewezen. Het nationaal land schap Zeeland omvat drie gebie den en Smallegange treedt op als gids. Onderweg ontmoet hij men sen die hun streek een warm hart toedragen. Zo vertelt Pol van de Vijver in West-Zeeuws-Vlaanderen over de Staats-Spaanse linies uit de Tach tigjarige Oorlog en belicht René Beijersbergen de Verdronken Zwar te Polder. Landschapsarchitect lan-Willem Bosch toont het landschap Walche ren en Robbert-]an Swiers gaat in op fort Rammekens. De Zak van Zuid-Beveland doet Smallegange zelf uit de doeken (hij woont er ook) en schapenhouder Duvekot in Kwadendamme geeft aan hoe zijn bedrijf door herintroductie van het Zeeuwse melkschaap nieu we kansen krijgt. Smallegange heeft als 'rode draad', die de drie landschappen ver bindt, de befaamde en kenmerken de grote zwarte boerenschuur ge kozen. Officieel dealer HOME CAR EERCENTRUM Officieel dealer GASVUL - TANKSTATION Gildeweg 35 - VLISSINGEN - 0118 - 44 01 00 www.kampeercentrummechielsen.nl door Rinus Antonisse TERNEUZEN - De natuurbescher ming in Zeeuws-Vlaanderen wil van de provincie subsidie voor het aanstellen van beroepskrachten. De verenigingen 't Duumpje en de Steltkluut hebben bij het dagelijks provinciebestuur een verzoek inge diend. Aanleiding is de aankondiging van stichting De Levende Delta dat de provincie geld moet geven voor een functionaris, die het bestuur moet ondersteunen. De stichting claimt de subsidie vanwege de rol in het maatschappelijk debat. De besturen van 't Duumpje en de Steltkluut beklemtonen dat zij die rol al heel lang met veel leden en vrijwilligers vervullen. Met als in zet een gezonde en leefbare omge ving voor mens en dier. „Onze vrijwilligers besteden jaar lijks duizenden uren aan dit werk en leveren daarmee een belangrij ke bijdrage aan het overheidsbe leid en aan het maatschappelijk de bat", stelt voorzitter A. Paauwe van de Steltkluut. „Er wordt in toe nemende mate een beroep gedaan op de kennis van onze leden voor onder meer planologische kwes ties, natuurgegevens van gebieden waar nieuwe ontwikkelingen ge pland zijn en op diverse andere ter reinen", schrijft secretaris J. Riss- eeuw van 't Duumpje. En dat allemaal zonder betaalde bestuursleden en zonder professio nele ondersteuning door een be roepskracht, aldus de twee vereni gingen. Ze maken duidelijk dat De Levende Delta nog maar een jonge organisatie is en zichzelf nog moet bewijzen. Organisaties vragen staatssecretaris en minister om actie. door Rinus Antonisse ZEIST - Vogelbescherming Neder land vraagt minister Verburg (Landbouw en Natuur) en staatsse cretaris Huizinga (Verkeer en Wa terstaat) serieus werk te maken van natuurherstel in de Wester- schelde. Dat is volgens de organisa tie van levensbelang voor de rivier. De delta heeft grote internationale betekenis voor de natuur en is van onschatbare waarde voor vogels, stelt Vogelbescherming, samen met andere landelijke natuurclubs. Er wordt op gewezen dat afgelo- pen tijd zeer veel unieke getijden- natuur is verdwenen. De organisa ties herinneren aan de afspraken over aanleg van 600 hectare getij- dennatuur, 'slechts 0,43 procent van de Zeeuwse landbouwgrond'. Ze roepen Verburg en Huizinga op zich aan die afspraken te hou den. „Om de natuur in de Wester- schelde nu te herstellen en op lan ge termijn een kans te geven om te overleven is ontpoldering nood zakelijk." Steltkluut en Duumpje treden in voetspoor De Levende Delta.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75