Zeeland Opnieuw actie tegen Sloepoort SIEMENS Goes' taxibedrijf Connexxion loopt leeg TECHNO JANSSEN Voor vakwerk in maatwerk Onze winkel Onze werkplaats Onze montage kasten horren deuren vloeren sleutels mengverf sierbeslag hout/plaat zonwering ijzerwaren werkbladen schuifdeuren radiatorkasten raamdecoratie veiligheidsbeslag uitgebreid assortiment, vakkundig advies professioneel op maat naar keuze vakkundig gemonteerd Hubo De Bezige Hand Siemens wassen nieuwe stijl (8 kilo) Siemens fornuis Nu 349,- Scheldestraat 82 Vlissingen, tel. 415737 Black Decker nu 10,- korting Philips Senseo 47,50 36 Zaterdag 31 maart 2007 PZC W Zeeland Seaports zou bedrijventerrein niet mogen exploiteren. door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - De PvdA Borsele heeft een nieuw argument gevon den in de strijd tegen de komst van bedrijventerrein Sloepoort tus sen 's-Heerenhoek en Nieuwdorp. Havenschap Zeeland Seaports zou het terrein buiten het eigenlijke ha- venschapsgebied helemaal niet mo gen exploiteren. In een brief aan het Borsels college van burgemeester en wethouders heeft het PvdA-raadslid A. Wit kam hierover gisteren uitleg ge vraagd. Witkam wijst op de gemeenschap pelijke regeling Zeeland Seaports waarin het werkgebied van het ha venschap nauwkeurig is omschre ven. Het havenschapsbestuur kan de grenzen wel verleggen. Witkam vraagt zich af of dit met betrek king tot bedrijventerrein Sloe poort is gebeurd. De PvdA Borsele is niet voor niets nog eens in Sloepoort 'gekropen'. De Borselse gemeenteraad beslist komende donderdag over het ont- werp-bestemmingsplan Sloepoort. Het wordt waarschijnlijk een dub beltje op z'n kant of het voorstel wordt aangenomen; tien stemmen voor (CDA en SGP/CU) en negen stemmen tegen (PvdA, Lokale Par tij Borsele en WD). Het is ondertussen duidelijk dat zwaarbelastende bedrijven (catego rie 4-bedrijven) niet meer in Sloe poort mogen komen. B en W heb ben dat gemeld. Voorzitter G. Eijssens van de dorpsraad 's-Heerenhoek liet giste ren weten daar gelukkig mee te zijn, maar 'wij zijn nog steeds niet blij met uitbreiding van Vlissin- gen-Oost richting 's-Heerenhoek'. Dat geldt ook voor de dorpsraad Nieuwdorp. 1^ Volgens de PvdA in de gemeente Borsele zou Havenschap Zeeland Seaports het terrein buiten het eigenlijke havenschapsgebied niet mogen exploiteren. 120 I 30 ,40 ,50 160 I III11 Illlllll lllllllllll Milium lllllllllllll 70 Illlllll 80 ,90 ,100 lllllilll lllllllll III De eerste de beste Buteuxstraat 12, Oost-Souburg Tel 0II8 461241 woensdag gesloten Chauffeurs en klanten Connexxion klagen over aansturing. door Luc Oggel GOES - Bij Connexxion Taxi Servi ces in Goes heerst malaise. Vaste klanten én personeel lopen weg sinds de Goese centrale vanuit IJs- selmuiden wordt aangestuurd. Dat zeggen de nachtchauffeurs van het bedrijf. Vooral donderdag-, vrij dag- en zaterdagnacht is het chaos. „Het is wachten tot ze de tent op slot gooien." Connexxion Taxi Services, voor heen Connexxion Citax, wordt sinds najaar 2004 's nachts aange stuurd vanuit het Overijsselse IJs- selmuiden. Dat zou efficiënter zijn. Toen ontstonden echter ook de problemen, die tot op heden voortduren. De chauffeurs trekken aan de bel naar aanleiding van het verhaal van een klant, dat eerder deze week in de PZC stond. Zij moest om 3 uur 's nachts naar huis lopen, omdat TJsselmuiden' weigerde een taxi te sturen naar de plek waar ze stond. Een nachtchauffeur, die niet met zijn naam in de krant wil, zegt dat het geen op zichzelf staand geval is. „Er is geen nacht meer bij dat we geen klachten krijgen van pas sagiers over de handelwijze van de m Het overhevelen van Connexxion Taxi Services naar IJsselmuiden zou efficiënter zijn. Volgens werk nemers is de centrale (vooral in het weekend) lastig te bereiken. centrale! Mensen staan bijvoor beeld heel lang in de wacht, of ze krijgen te horen dat het enorm druk is terwijl wij met z'n allen aan de koffie zitten." Volgens de werknemer is het aantal zater dagnachtchauffeurs de afgelopen jaren teruggelopen van vijftien naar drie. Het verhaal klinkt ex-chauffeur J. van de Merwe bekend in de oren. Hij werkte zeven jaar bij het taxi bedrijf, waarvan de laatste vijf ook 's nachts. De onwerkbare situatie met de centrale in IJsselmuiden in de weekeinden was voor hem een jaar geleden één van de redenen om ermee te stoppen. „Het was een chaos, ook na anderhalf jaar nog. Vaak werd de telefoon hele maal niet opgenomen. Dan stond ik zaterdag op een bomvolle Grote Markt, maar kon niet weg omdat ik mijn rit niet kon doorgeven." De anonieme chauffeur stelt dat andere taxibedrijven garen spin nen bij de ellende bij Connexxion. „We hebben de situatie al meerde re keren aangekaart bij de centrale in Goes, maar niets verandert." Connexxion-woordvoerder E. Hartman kan de Goese problemen bevestigen noch ontkennen. Dat die zouden zijn ontstaan door de centrale aansturing noemt hij 'on logisch'. „Alleen een verplaatsing kan nooit de reden zijn." Dat uit gaanspubliek in het weekeinde bij Connexxion moeilijk aan een taxi kan komen, is volgens Hartman een gevolg van 'keuzes'. „Het ver voeren van stappers is niet onze kernactiviteit." Dinsdag 10 april zijn wij gesloten! (incl. plaatsing aansluiting) -I Siemens koel/vries combi koelruimte (164 liter) vriesruimte (68 liter) Nu 349,- KOOP BIJ DE MAN DIE 'T OOK REPAREREN KAN! Kruimelzuiger op alle Met Gratis mini kruimeldief Siemens strijkijzers! div. kleuren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68