Zeeland Reina woekert met haar wilskracht SAROUK M Cees van de Kreeke beroepsvisser van het jaar APOTHEEK SINGELSTRAAT 19, GOES www.sarouk.nl PZC Zaterdag 31 maart 2007 35 WOLPHAARTSDIJK - Apetrots is hij, palingvisser Cees van de Kreeke (59) uit Wolphaartsdijk. Hij mag zich sinds deze week beroepsvisser van het jaar noemen. „Ik had dit nooit gedacht", vertelde Van de Kreeke gisteren. „Ik weet niet eens meer wat ik in mijn dankwoord heb gezegd." Van de Kreeke is niet zo maar beroepsvisser van het jaar. De 100-jarige Combinatie van Beroepsvissers reikte de prijs voor het eerst uit. Waarom Van de Kreeke? Hij is vernieuwend, werkt mee aan onderzoeken, onder meer naar de forellenstand in het Veerse Meer, en is 'een enorme promotor van de beroepvisserij'. Van de Kreeke vist al sinds z'n veertiende. „Als zelfstandige de kost verdie nen in de natuur is het mooiste wat er is." foto Willem Mieras Oud-Middelburgse beschreef hoe kanker haar gezin aanviel. door Claudia Sondervan GOES - Reina van Mechelen, 46, ge boren te Bergen op Zoom, kreeg in vijf jaar tijd de hersentumor van haar vierjarige dochter en een uitgezaaide, agressieve borstkanker bij haarzelf te verstouwen. In bei de gevallen moest ze hemel en aar de bewegen om de medische zorg in beweging te krijgen. In beide ge vallen bleek het levensbedreigend. Nu staan dochter en moeder er weer 'gezond' voor. In elk geval tot de volgende controle. De kous af? Nou, nee. De klacht tegen de huis arts die haar dochters klachten af deed als een buikgriepje heeft ze niet doorgezet. Maar die tegen het ziekenhuis dat zich ondanks hefti ge twijfel schaarde achter de dia gnose 'goedaardig' van één radio loog terwijl de tumor in Reina's borst met de dag groter werd, houdt ze vol. „Ik heb daardoor ze ven weken behandeltijd verloren. Dat vergroot de toch al grote kans dat de kanker terugkomt." Maar ze strijdt niet tegen dokters, maar tegen de verzekeraar van het ziekenhuis. „Ik doe het op eigen kosten. Patiëntenrecht in Neder land is een zaak van lange adem. Die van ziekenhuizen en risicofi nanciers is vaak het langst." De psychiatrisch verpleegkundige, tot eind tachtiger jaren werkzaam bij Arduin, legde tussen chemothe rapie en bestralingen haar hele ver haal in acht weken tijd neer in een 'Patiëntenrecht is een zaak van lange adem. Die van ziekenhuizen is het langst.' boek: Woekerende Wilskracht. Dat is prompt beland op de gros lijst van de Ako Literatuurprijs 2007. Ze geeft donderdag 19 april een lezing in Middelburg. „„Ik heb met het schrijven heel veel kunnen opruimen. Maar ik heb vooral iets uit te dragen. Ik wil mensen waarschuwen voor het bolwerk dat het multidiciplinair overleg van artsen kan vormen. Mensen moeten luisteren naar hun lijf en niet opgeven als dok ters dat wegwuiven. Ziekenhuizen moeten daar niet mee weg kun nen komen." In haar boek overheerst het opti misme en de wilskracht waarmee ze de woekerende kanker en de zware behandelingen met vijf ope raties in acht maanden tijd over komt. „Ik sta versteld hoe groot het zelfhelend vermogen is van je lichaam. Bij de laatste chemo dacht ik dat ik doodging. Aan de andere kant is het verbijsterend hoe 'gewoon' mensen borstkanker alweer vinden. Eén op de negen vrouwen krijgt het. Maar het is wel degelijk levensbedreigend." „Mensen moeten hun hoofd niet laten hangen maar diep durven gaan. Bij de strijd tegen hun ziek te, en om hun recht te halen. An ders bepalen verzekeraars straks de ziekenhuiszorg. Dat wil ik niet." Woekerende Wilskracht, door Reina van Mechelen, 15, www.gopher.nl. Lezing 19 april 14.00 uur, De Druk- kery, Middelburg. Reina is vandaagte zien op televisie in Kiesbeter, RTL4, 11.00 uur. Apotheek Cornu Cervi zoekt een gediplomeerd apothekersassistent(e) 24-36 uur per week Interesse? Bel. 0115-612090 of mail apotheek@cornucervi.nl dhr. S. Klaassen. Alleen kandidaten met een erkend diploma apothekersassistent(e) komen in aanmerking voor deze vacature. Apotheek Cornu Cervi, Bachlaan 88, 4536 GD Terneuzen Nieuwe directie voor ziekenhuis Lievensberg BERGEN OP ZOOM - Algemeen direc teur T. van den Akker van het Lie vensberg ziekenhuis in Bergen op Zoom gaat per 1 april met ver vroegd pensioen. Lievensberg krijgt een raad van bestuur, ge vormd door zittend directeuren Hans Ensing (beheer) en Ton Rui- kes, arts (patiëntenzorg). Ensing is vanaf 1990 in dienst van Lievens berg, sinds 2002 als directeur be heer. Ruikes was directeur zorg van het Martini Ziekenhuis Gro ningen tot zijn overstap naar Lie vensberg in 2004. PERZISCHE TAPIJTEN Wij zijn verhuisd! U bent van harte welkom aan de Singelstraat 19 - 4461 HZ Goes - Tel. 0113-227101

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67