Kunstwerk is gift aan Domburgers /TIGK Toch overleg met verloskundigen nuvanaf€2Q90, Storm laat spoor van zand na www.stiga.n Beachboom: dance en theater M2Makelaars.nl pzc Zaterdag 31 maart 2007 33 VLISSINGEN - Dat er begin januari een flinke storm woed- Nolle in Vlissingen. Het fietspad onderaan de dijk is al de, zou je bijna vergeten. Toch worden zo nu en dan schoongeveegd. De oprit van de dijk volgt binnenkort, nog steeds de sporen ervan gevonden. Zoals hier bij de liet het waterschap gisteren weten. foto Peter Buteijn De stichting achter de Schildersweek bedankt inwoners voor hun hulp door Miriam van den Broek domburg - De organisatie die in Domburg elk jaar De Schilders- week houdt, heeft gisteren een schilderij van de Argentijnse kun stenaar Eduardo Faradje geschon ken aan de Domburgse gemeen schap. Met het geschenk wil de stichting Art Performance de in woners bedanken voor hun hulp en gastvrijheid. Op het schilderij 'El Molino', dat tijdens De Schildersweek van vo rig jaar is gemaakt, staat de Dom burgse molen die door Mondriaan beroemd is gemaakt. „Faradje heeft gekeken hoe Mondriaan het gedaan heeft en gaf er vervolgens een eigen interpretatie aan", zei voorzitter W. Spekhorst van Art Performance. Het kunstwerk is door de stichting overhandigd aan burgemeester R. van der Zwaag. Die vertelde dat El Molino waarschijnlijk een plekje krijgt bij de ingang van het ge meentehuis. „Vanaf daar is meteen ook de echte molen te zien", zei hij. De stichting Art Performance heeft het kunstwerk 'El Moiino' van Faradje uit Argentinië ter be schikking gesteld aan het ge meentehuis in Domburg. De stichting is in 2004 begonnen met De Schildersweek. Sindsdien halen ze elk jaar zo'n dertig kunste naars van over de hele wereld naar Domburg. Een week lang worden ze in de gelegenheid gesteld nieu we en vernieuwende kunst te ma ken op de plaats waar ook Mond riaan veel van zijn werken heeft ge maakt. Van alle kunstwerken die tijdens die week gemaakt worden, kiest de stichting er per deelnemer één uit. Die worden geveild en met de opbrengst probeert de stichting al le kosten te dekken. Een half jaar geleden werd Spek horst door E. Wentgens, één van de sponsoren van De Schilders week, erop geattendeerd dat het goed voor de stichting zou zijn als die zelf ook kunstwerken zou ver werven. Wentgens besloot daarop de aanschaf van 'El Molino' te fi nancieren. „Maar omdat wij als stichting het kunstwerk niet voor onszelf willen houden, hebben we besloten het ter beschikking van de gemeenschap te stellen", aldus Spekhorst. De komende Schildersweek wordt gehouden van 11 tot en met 20 mei. Ook dit jaar heeft de stichting dertig kunstenaars uit Nederland, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brit- tannië, Rusland, en Argentinië naar Domburg gehaald. Naast al het schilderen, wordt het evenement verder uitgebreid met optredens van orkesten. door Claudia Sondervan GOES - Chris lebbink uit Kapelle zit na Pasen het eerste overleg voor tussen ziekenhuizen, huisart sen en verloskundigen over een oplossing voor Walcheren, lebbink is onder meer oudvoorzit ter van de Zeeuwse huisartsen. Eerder wezen de vroedvrouwen het afdelingshoofd vrouw- en kind zorg uit Goes af Een tiental Wal- cherse vrouwen die rond de 34 we ken zwanger zijn reizen dinsdag per bus met een delegatie verlos kundigen, kraamverzorgers en Zeeuwse politici naar de Tweede Kamer in Den Haag. Zij presenteren er de kleine veer tienduizend handtekeningen aan de vaste kamercommissie voor ge zondheidszorg die verzameld zijn ter behoud van de thuisbevallin gen op Walcheren. De Walcherse vroedvrouwen ach ten thuisbevallen op Walcheren niet verantwoord als de Mid den-Zeeuwse ziekenhuizen 's nachts niet meer in een parate vrouwen- en kinderarts willen voorzien. incl. BTW Tramper Aagtekerke 0118-581618 Vd Berg Machines Goes 0113-212820 SCHARENDIJKE - 'Dance du Soleil' is dit jaar het thema van Beach boom. Het Scharendijkse dancefes- tival vindt op 28 juli plaats op het strand bij de Brouwersdam. Organisator Patrick Bromgeest licht wel alvast een tipje van de sluier op. Zo staat in elk geval de Zeeuwse dj Trung op het program ma. „Hij is een aanstormend ta lent." Daarnaast draaien de dj's Lu- cien Foort, Lacroix en Miss Moni ca op het strandfestival. „Dat zijn echt grote internationale namen." Behalve dancemuziek biedt Beach boom ook theater. „Het liefst wil len we een combinatie zijn van Dance Valley en Oerol." Dakbedekking van molens is weer in orde MIDDELBURG - De dakbedekking van alle Middelburgse molens is de afgelopen week nagekeken en waar nodig gerepareerd. Gisteren was als laatste de Seismolen aan het Seisbolwerk aan de beurt. Voor het werk aan de kap liet de loodgieter zich met een hoogwer ker naar boven brengen. home textiel Zaterdag 31 maart: Prikkel uw zintuigen met de nieuwste collectie van exclusieve Jab Stoffen! Om uw smaakpapillen te prikkelen is de Oesterkoning aanwezig! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 564000 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65