Heerlijk eten wat de pot schaft Minder containers om plan WCT te redden ï)c tmük l/AH Sc l\ai)HiOnd 1$eoohdetiii$ GS-notulen over containerkade voor Staten niet langer geheim Mercedes-Benz P. Louwerse BV pzc Zaterdag 31 maart 2007 37 Een reusachtige vork, lepel en mes hangen als decoratie aan de muur in restaurant A Table in Axel. foto Peter Nicolai In De Smaak van Edith Raymond hebben de lezers het deze maand voor het zeggen. Een tip bracht Raymond de Frel in A Table in Axel. Aaaaaaaaan taaaafel! Na die roep van mijn moeder dreunden mijn zus en ik dagelijks de trap af! In de hoop dat er die dag vooral geen bittere kost werd voorgeschoteld, want als we als kind er gens een hekel aan hadden... Maar goed, het was eten wat de pot schafte. In A Table (what's in a name) valt er wel wat te kiezen, al is de menu kaart klein. Reden? Het is maar wat er aan verse producten voor handen is. En dus passen Edwin en Anky Herman de kaart vrijwel wekelijks aan. Toch een klein beetje eten wat de pot schaft dus. Aaaaaaaaa taaaaaable! De prijs blijft wel altijd gelijk, al moet je voor sommige gerechten iets bijbetalen. Een driegan genmenu wordt voor 32,50 euro opgediend,.de viergangenvariant kost 7,50 euro meer. Bij elke gang is er keus uit drie gerechten. Na een bordje met olijfjes, zoutstokjes, radijsjes en walnootjes volgt een ver rukkelijke amuse van een denmousse, die rust op een geleibedje van kweepe ren. Mijn tafelgenoot gaat voor de drie bereidingen van kreeft als voorgerecht (extra 6,50 euro) met een bijpassende witte wijn. De kreeftensalade, een combi natie van koud vlees en warme mousse, mag er zijn. De gegratineerde kreeft is heerlijk, maar het kreeftensoepje is nogal aan de zoute kant. Opvallend is dat we dat minpunt niet eens helemaal hoeven uit te spreken tegen medewer ker lan-Arie Cappon. Hij maakt de kritiek zelf al af alsof hij het al eerder heeft gehoord. Mijn salade van aardappel Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: Een hele grote zilverkleurige schaal naast ons tafeltje zorgt ervoor dat ik elke hap mijn mond in zie gaan. Ook leuk: een reus achtige vork, lepel en mes als muurde coratie. Verder domineren warme kleuren in een strak interieur. Conclusie: A Table balanceert op het randje van exclusiviteit. Het eten is daar naar, het statige onderkomen ook, maar de sfeer wordt bewust los gehouden. met tartaar van Belgische blauwe (een koeienras) is als een taartje opgemaakt en smaakt fris. Een gepo cheerd kwarteleitje, een flinke lijn wasabimayonai se en een langoustine ma ken dit voorgerecht tot een stevige starter. De rui me hoeveelheid valt ook bij de volgende gangen op. Mijn schaaldierenrisotto met vier gegrilde langoustines en lekker knapperig gewokte krop sla (4,50 euro extra) had bijna als hoofdgerecht doorgekund. De schaaldierensoep van mijn tafel partner kan meer goedkeuring wegdragen dan zijn kreeftenbroertje een kwartiertje geleden. Na een welkome pauze van een halfuur worden onze met zorg opgemaakte hoofdgerechten ge serveerd. De licht gerookte zalmfilet voelt zich helemaal in zijn sas in combinatie met asperges, lamsoor, getourneerde aardappelen en blanke bo tersaus. Na een stukje proeven van het bord van mijn tafelgenoot ben ook ik verkocht: deze zalm is zo zacht dat ie niet eens de kans krijgt om op je tong te smelten. Mijn op de huid gebakken zeebaars (4,50 euro extra) is ook niet mis, op een enkel te droog stukje na. De bijbehorende pro- vencaalse pasta met pesto en tomatensaus is ronduit heerlijk. Net zoals onze des serts: een huisgemaakte tar- te tatin van appel en ka neelijs én een parfait van kokos en witte chocolade met chocoladesaus. Mmm- mm! Wat schaft de pot vol gende week? onvoldoende matig voldoende goed uitstekend Restaurant A Table, Noordstraat 22, Axel. Tel: 0115-566025. Internet: www.restauran- tatable.nl. Ma en di dicht, wo t/m vr van 12.00 tot 14.00 (lunch), wo t/m zo van 18.00 tot 21.00 uur (di ner). Pinnen: ja. Rokersvrij: kan. Vegetarisch: kan a la mi nute. Groenlinks stelt vragen over besluitvorming in Gedeputeerde Staten. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Het Centraal Planbu reau moest van het dagelijks pro vinciebestuur uitgaan van lagere aantallen containers voor de Wes- terschelde Container Terminal (WCT). Geen 3,6 miljoen stuks per jaar, maar 2,9. Met name gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, ruimtelijke or dening) achtte die verlaging (en liefst nog meer) noodzakelijk om het vernieuwde WCT- milieuef fectrapport niet in gevaar te breng en. Een te hoog aantal containers zou de gunstige conclusies in ge vaar kunnen brengen. Het is één van de zaken die in het WCT-dossier van het college van Gedeputeerde Staten te ontdekken valt. Daarin staat ook dat gedepu teerde George van Heukelom (SGP, welzijn) bij Staatsraad Hoekstra polste of een nieuw plan voor de WCT haalbaar zou zijn. In het college van GS werd half 2005 bekend dat het Havenbedrijf Rotterdam niet meer geloofde in de aanleg van de grote terminal. Nochtans werden de voorbereidin gen voor een herkansing (door Zeeland Seaports, met bijstand van de provincie) voortgezet. Gedeputeerde Maria le Roy (PvdA, economie) was half vorig jaar op de hoogte van het plan van haven bedrijf Verbrugge om in het Sloe- gebied met een eigen containerter- minal te beginnen (de VCT). Ze lichtte haar collega's pas later in. Van Waveren beklaagde zich hier over, omdat hij daardoor de Staten verkeerd voorlichtte. Het college werd najaar 2006 tijdens een werk bezoek aan Verbrugge bijgepraat over de VCT. Toen werd vastge legd dat de presentatie van de plan nen heel zorgvuldig moest gebeu ren, om de WCT niet in de wielen te rijden. Gedeputeerde Le Roy verklaarde in de Staten publiekelijk dat ze ach ter directeur Hans van der Hart van Zeeland Seaports (ZSP) stond. In het college van Gedeputeerde Staten echter, maakte ze een en an dermaal duidelijk dat zulks niet het geval was. Dat ze zich in de Staten achter de directeur plaatste was 'in weerwil van haar opvatting'. Het bracht ge deputeerde Van Heukelom tot de slotsom dat er in feite een onwerk bare situatie in de top van ZSP was ontstaan, alleen op te lossen door een keuze in de sfeer van 'hij eruit of zij eruit'. Statenlid M.arten Wiersma (GroenLinks) wil zich niet richten op de positie van Le Roy, ook al is bewust verkeerde informatie ge ven een politieke doodzonde. Jaap van Ginkel (CU) stelt dat GS zelf de interne verstoorde verhoudin gen moeten oplossen. „De Staten moeten geen scherprechter spe len." door Rinus Antonisse middelburg - De vergaderversla gen van het dagelijks provinciebe stuur over de Westerschelde Con tainer Terminal (WCT) zijn niet langer geheim. Provinciale Staten hieven gisteren de vertrouwelijk heid van de betreffende notulen op. Alleen de Partij voor Zeeland was tegen. Met het besluit zijn de notulen overigens niet voor iedereen open baar geworden. De Staten besloten tot een soort selectieve openbaar heid, namelijk alleen de Statenle den zelf mogen er kennis van ne men. Ze kunnen er wel vrijelijk uit putten voor hun verdere (open bare) gesprekken over de WCT. Over de opmerkelijke constructie was vooraf overeenstemming be reikt in het presidium (de fractie voorzitters en commissaris van de koningin). Volgens verschillende bronnen maakte vooral commissa ris Karla Peijs zich sterk voor selec tieve openbaarheid, met als een ar gument: als we de notulen op straat gooien, hebben we zes we ken lang een artikel in de PZC. Normaal zijn notulen van de ver gaderingen van Gedeputeerde Sta ten niet openbaar. Met name GroenLinks drong erop aan daar van af te wijken. Argument: met het oog op de zorgvuldige besluit vorming over het WCT-dossier is het van belang de vertrouwelijk heid op te heffen. Passages in de notulen die de persoonlijke levens sfeer van personen kunnen scha den of bedrijfsinformatie bevat ten, blijven overigens nog geheim. In een extra vergadering hadden de Staten weinig tijd nodig om de selectieve openbaarheid van de no tulen af te dwingen. Johan Robe sin (PvZ) maakte als enige be zwaar. Hij vreesde voor "mindere openhartigheid bij gedachtewisse lingen van GS en voor juridische gevolgen (schadeclaims). Waarnemend-Statenvoorzitter Jaap van Ginkel (CU) erkende dat de gang van zaken als het gaat om 'openbaarheid van bestuur' be paald geen schoonheidsprijs ver diende. „Als voorzitter zeg ik er even niks van, als politicus betreur ik het wel." De Roterij 7, 4328 BB Burgh-Haamstede Tel. 0111 - 65 42 92, fax 0111 - 65 44 93 Voor actuele voorraad: www.louwerse-mb.nl Contactpersoon: Patrick de Block 06-23 81 32 49

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63