Binnenland Kabinet blijft vaag over Irak 2S agenten OM vervolgt vier Gedupeerden aandelenlease winnen op ontbreken krabbel Volkswagen 60 jaar in Nederland. Daarom: Optive pakket 60,- Aegon-topman vangt 6,3 miljoen PZC Zaterdag 31 maart 2007 5 Balkenende blokkeert onderzoek naar besluitvorming. door Merle Tip den haag - Nederland heeft de Amerikanen geen militaire steun verleend in de aanloop naar de oorlog in Irak. Dat heeft minister Van Mid delkoop van Defensie gisteren meegedeeld aan de Tweede Ka mer. Hij herhaalt daarmee de uitspra ken van zijn voorganger, minister Kamp. Volgende week woensdag debatteert de TVveede Kamer over de kwestie. Van Middelkoop en en ook pre mier Balkenende ontkennen dat Nederland al voor het begin van de Irak-oorlog in maart 2003 be trokken was bij de voorbeidingen, zoals onlangs in het radioprogram ma Argos is gemeld. De Tweede Kamer had het kabinet toen nog niet het groene licht gege ven voor politieke steun aan de oorlog. Vanwege de aanhoudende onduidelijkheid laait de discussie over de besluitvorming rond de Irak-oorlog steeds hoger op. Nog steeds bestaat geen volledig beeld over hoe de Nederlandse af weging is ontstaan. Bovendien blokkeert het kabinet-Balkenende een onderzoek hiernaar. Het antwoord van minister Mid delkoop van Defensie staat lijn recht tegenover bewijzen die in het programma van Argos en een televisie-uitzending van Reporter te horen waren. Zo zou de Neder landse onderzeeboot 'de Walrus' zijn ingezet in de Perzische Golf bij Irak om informatie te verzame len voor de Amerikanen, ter voor bereiding op de invasie van Irak. "Ook zouden Fi6-gevechtsvliegtui- gen verkenningsvluchten boven Irak hebben uitgevoerd. Volgens oud-premier Van Agt zijn de ontkennende antwoorden van het kabinet Balkenende te gemak kelijk. Van Agt vindt het schandalig dat het kabinet een onderzoek naar de Nederlandse betrokkenheid bij de oorlog in Irak blokkeert. „Dit is muilkorven van het parlement", zei Van Agt gisteren voor Radio 1. Ook oppositiepartijen hebben vo rig jaar aangedrongen op zo'n on derzoek, waaronder de PvdA. Die partij moest tijdens de formatieon derhandelingen met CDA en Christenunie echter afzien van haar eis. Eerder kwam premier Balkenende in opspraak toen bleek dat de Vere nigde Staten Nederland in novem- 1^ Van Agt vindt het schandalig dat het kabinet een onderzoek naar de betrokkenheid bij de oorlog in Irak blokkeert. „Dit is muilkor ven van het parlement." ber 2002, vier maanden voor de in val in Irak, hebben verzocht om militaire hulp. De Tweede Kamer is hierover destijds niet op de hoogte gesteld. Volgens de minis ter-president was dat niet nodig, omdat het antwoord op het ver zoek 'nee' was. Argos kwam gisterochtend met be lastende bewijzen dat Nederland wel degelijk militaire steun ver leende aan de Amerikanen. Het programma baseert zich op in formatie van anonieme bronnen in kringen van Defensie en inlich tingendiensten, in binnen- en bui tenland. Op verschillende departementen zouden bovendien documenten liggen die duidelijkheid kunnen ge ven over de toedracht. Het vorige kabinet - Balkenende III - heeft deze stukken echter nooit openbaar willen maken, on danks verzoeken van de Tweede Kamer. den haag - De nieuwe plicht voor telecombedrijven om belgegevens anderhalf jaar te bewaren, bevor dert de opsporing van misdrijven. „Het is van belang om na te kun nen gaan met wie een verdachte heeft gebeld." Dat zei minister Hirsch Ballin van Justitie gisteren. Hoewel de beldata geen informa tie leveren over de inhoud van een gesprek, zijn ze volgens Hirsch Bal lin nuttig omdat ze belangrijke aanwijzingen kunnen bevatten of een verdachte kort voor een mis drijf telefonisch contact heeft ge had met medeverdachten. Het is van belang dat de gegevens niet te snel in de prullenbak belanden, omdat opsporingsonderzoeken soms traag op gang komen. Een Europese richtlijn verplicht Nederland om de belgegevens zes tot 24 maanden te bewaren. Tele combedrijven pleitten voor een kortere bewaartermijn omdat zij vrezen voor hoge kosten en proble men bij het opslaan van de data. Polo Optive. Climatic airconditioning Elektrische ramen vóór Centrale deurvergrendeling met afstandsbediening Elektrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels Stootlijsten, spiegels en bumpers in carrosseriekleur Chromen ringen rond de klokken Easy Entry (bij 2-deurs) In hoogte verstelbare voorstoelen Brede banden 185/60 R14 Opbergladen onder de voorstoelen Polo Optive nu vanaf 13.055,-. Totaal voordeel 2.660,- Volkswagen. Wie anders? E58EB20 Er is een Polo Optive vanaf C 13.055,- Vanofprijs is Inclusief btw en bpm, exclusief verwi|denngsbi|droge en kosten rijltloar maken. Deze aanbieding is olleen uil voorraad leverboar, zolang de voorraad strekt. Actieperiode loopt von 27 maart 2007 t/m 14 april 2007 Brandstofverbruik 0 5,0 - 8,3 L/100 km (1L op 12,0 - 22,2 km), C02-uitstoot 0 119 - 198 g/km. Wijzigingen ook in uitvoeringsdetoils voorbehouden. Getoonde afbeelding kan meeruitvoeringen bevatten. Ki|k voor de voorwaarden op www.volkswagen.nl Partner van belegger met geleend geld moet ook contract tekenen. door Ans Bouwmans den haag - Het juristencollectief Leaseproces heeft opnieuw een aantal rechtszaken gewonnen voor gedupeerden van aandelenlease, omdat de handtekening van de partner ontbrak op het contract. „Er moet een handtekening van de partner zijn. Dat begint nu vas te jurisprudentie te worden", stelt advocaat I. Papeveld van Leasepro pijnacker - Het Openbaar Ministe rie zal vier agenten van het politie korps Haaglanden vervolgen, die vorig jaar op 6 mei mei buitenspo rig geweld hebben gebruikt tijdens rellen in Pijnacker. In dat dorp raakte een grote groep feestgan gers tijdens de jaarlijkse Oranje feesten slaags met de politie. Justi tie vervolgt ook zes burgers we gens geweld tegen de politie. Dat gebeurde tijdens vechtpartijen bui ten de feesttent. Justitie constateerde vorig jaar sep ces, dat tegen verschillende verze keraars procedeert namens meer dan dertigduizend gedupeerden. Veel particulieren die geld hebben verloren door te beleggen met ge leend geld - en die eigenlijk niet in de gaten hadden dat ze dat deden - zijn ongelukkig met de schadere geling die is afgesproken. Deze zogenaamde Duisenberg-re- geling voorziet in kwijtschelding van twee derde van de restschuld. Hun inleg krijgen gedupeerden niet terug. Deze week stelde de rechtbank in Den Haag vier klagers in het gelijk tember al dat het optreden van de politie 'in het algemeen' terecht was. Veel van de drieduizend feest gangers waren onder invloed van alcohol en drugs. Eén groep stelde zich agressief op, waarna het feest in rellen eindigde. De vier agenten worden vervolgd omdat zij iemand die op grond lag hebben geslagen met een wapen stok. Ook lieten zij zonder aanlei ding een politiehond een feestgan ger bijten. Eén van de agenten sloeg bovendien een ruit van een omdat de handtekening van hun partner ontbrak. Dit waren de eer ste zaken die werden gewonnen te gen verzekeraar Aegon. In de gewonnen zaken moet Ae gon de hele inleg terugbetalen met rente en is de restschuld eveneens voor rekening van Aegon. De ver zekeraar gaat tegen de vonnissen in beroep, zo laat een woordvoer ster weten. Eerder deze maand oordeelde het gerechtshof in Amsterdam in ho ger beroep in een zaak tegen Dexia eveneens dat de handteke ning van de partner is vereist. auto in. Later die avond sloegen twee agenten met hun wapenstok in een shoarmazaak twee mannen neer. Het OM noemt dat geweld 'buitenproportioneel' en vervolgt de twee agenten wegens mishande ling. Zij moeten voor de rechter verschijnen. De twee andere poli tiemannen krijgen een boete. De Haagse burgemeester Deet- man, korpsbeheerder, betreurt het dat een aantal agenten niet profes sioneel heeft gehandeld. De politie is volgens hem tekort geschoten. den haag - De beloning van Ae gon-topman Don Shepard is om hoog geschoten. De Amerikaanse bestuursvoorzitter van de Neder landse verzekeraar ving vorig jaar 6,3 miljoen euro, ruim twee mil joen meer dan in 2005. Dat blijkt uit het jaarverslag van Aegon. De bonus van Shepard - die is geba seerd op de winst van Aegon - nam toe met een miljoen tot 4 mil joen euro. Aegon moest boven dien een groter bedrag betalen aan onkostenvergoedingen, omdat She pard niet meer belasting wil beta len dan hij in de VS zou doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5