/TIGK Vervolg op wierproef van der Poel bin n9n Beachboom biedt dance en theater 3? makelaar M2Makelaars.nl www.stiga.nl nu vanaf 2090,-ind s™ Ouderen verrast met paaspakket Schilderij Domburgse molen dient als bedankje Schildersweek pzc Zaterdag 31 maart 2007 33 Panta Rhei hoopt 1 juni weer open te gaan vlissincen - Eigenaar Willem-Jan Buijs van de afgebrande strandtent Panta Rhei hoopt 1 juni weer te openen in een nieuw onderko men op het Vlissingse Nolle- strand. Deze week heeft Buijs een aannemer opdracht gegeven het paviljoen te leveren. Voor juni moet ook de inrichting klaar zijn. Tramper Aagtekerke 0118-581618 Vd Berg Machines Goes 0113-212820 Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 564000 www.binnenuit.nl home textiel Noord-Beveland volgt experiment met grote belangstelling. door Ronald Huissen veere - Het proefproject om aange spoeld zeewier te laten uitdrogen in plaats van het naar een afvalver werker af te voeren, is door de ge meente Veere met een jaar ver lengd. De Stichting Strandexploita- tie Walcheren (SSW) spreekt'na een seizoen 'proefdrogen' van een geslaagd project. Dat betekent een flinke kostenbe sparing in de afvalverwerking. Het strandafval wordt opgehaald en naar een afgelegen strand bij Oost- kapelle gebracht. Daar ligt het te drogen en wordt het onnatuurlijke afval eruit gehaald. Na vijf maan den is het zeewier bijna geheel uit gedroogd en vergaan. Dit deel wordt vervolgens terug in zee ge schoven. Op deze manier blijft al het natuurlijke materiaal achter op het strand. Zowel de gemeente Vlissingen als de gemeente Noord-Beveland volgt de proef met grote belangstel ling. Of de methode wordt uitgebreid naar andere provincies, durft Bal niet te voorspellen. „Zeeland is bij uitstek de provincie die te kampen heeft met aangespoeld zeewier. Dat is vooral te wijten aan de zee stromingen in het Kanaal en de zuidwestenwind. In Egmond aan Zee geloven ze bijna niet dat we jaarlijks zeshonderd ton aan zee wier aangespoeld krijgen." Hoewel er geen klachten zijn bin nengekomen vanwege stank of an dere redenen, geeft gemeente Veere nog geen volledig groen licht voor deze methode. De proef periode wordt wel met een jaar verlengd. Oorzaak is dat er aan de methode juridisch nog wat haken en ogen zitten. door Miriam van den Broek domburg - De organisatie die in Domburg elk jaar De Schilders week houdt, heeft gisteren een schilderij van de Argentijnse kun stenaar Eduardo Faradje geschon ken aan de Domburgse gemeen schap. Met het geschenk wil de stichting Art Performance de in woners bedanken voor hun hulp en gastvrijheid. Op het schilderij 'El Molino', dat tijdens De Schildersweek van vo rig jaar is gemaakt, staat de Dom burgse molen die door Mondriaan beroemd is gemaakt. Het kunstwerk is door de stichting overhandigd aan burgemeester R. van der Zwaag. Die vertelde dat El Molino waarschijnlijk een plekje krijgt bij de ingang van het ge meentehuis. „Vanaf daar is meteen ook de echte molen te zien", zei hij. De stichting is in 2004 begonnen met De Schildersweek. Sindsdien halen ze elk jaar zo'n dertig kunste naars van over de hele wereld naar Domburg. Een week lang worden ze in de gelegenheid gesteld nieu we en vernieuwende kunst te ma ken op de plaats waar ook Mond riaan veel van zijn werken heeft ge maakt. Van alle kunstwerken die tijdens die week gemaakt worden, kiest de stichting er per deelnemer één uit. Die worden geveild en met de opbrengst probeert de stichting al le kosten te dekken. De komende Schildersweek wordt gehouden van 11 tot en met 20 mei. Ook dit jaar heeft de stichting dertig kunstenaars uit Nederland, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brit- tannië. Rusland, en Argentinië naar Domburg gehaald. Naast al het schilderen, wordt het evenement verder uitgebreid met optredens van orkesten. Zaterdag 31 maart: Prikkel uw zintuigen met de nieuwste collectie van exclusieve Jab Stoffen! door Cornelleke Blok scharendijke - 'Dance du Soleil' is dit jaar het thema van Beach boom. Het Scharendijkse dancefes- tival vindt op 28 juli plaats op het strand bij de Brouwersdam. Organisator Patrick Bromgeest van Stichting Beachboom wil nog niet het hele programma verklappen, maar licht wel alvast een tipje van de sluier op. Zo staat in elk geval de Zeeuwse dj Trung op het pro gramma. „Hij is een aanstormend talent", weet Bromgeest. Daar naast draaien de dj's Lucien Foort, Lacroix en Miss Monica op het strandfestival. „Dat zijn echt grote internationale namen." Behalve dancemuziek biedt Beach boom ook theater. „Het liefst wil len we een combinatie zijn van Dance Valley en Oerol." Dat houdt in: theater én dansmuziek. „Er zijn bijvoorbeeld acts met levende standbeelden." De organisatie mikt op zo'n 3500 bezoekers. Bromgeest: „We willen niet zo'n gigantisch dance event zijn. Met dit bezoekersaantal hou je het intiem." Om uw smaakpapillen te prikkelen Is de Oesterkoning aanwezig! MIDDELBURG - De 83-jarige mevrouw Verhage-Dommis- laatjes voor de eenzame medemens. Vijfhonderd oude- se helpt een elfjarige leerlinge van basisschool De Vos- ren werden gisteren in Middelburg verrast met een senburch met het inpakken van thee, koekjes en choco- paaspakket. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59