Opnieuw actie tegen aanleg Sloepoort 'We zijn de Tros onder de motorclubs' vraagt meer voorzieningen WATERSPORT TOTAAL MARITIEME DAGEN ZEELAND wè «P» vi» „W W w Paasvuur op Noord-Beveland Wij geven u de helft cadeau! jlpzc Zaterdag 31 maart 2007 31 Zeeland Seaports zou bedrijventerrein niet mogen exploiteren. door Harmen van der Werf VHEERENHOEK - De PvdA Borsele heeft een nieuw argument gevon den in de strijd tegen de komst van bedrijventerrein Sloepoort tus sen 's-Heerenhoek en Nieuwdorp. Havenschap Zeeland Seaports zou het terrein buiten het eigenlijke ha- venschapsgebied helemaal niet mo gen exploiteren. In een brief aan het Borsels college van B en W heeft PvdA-raadslid A. Witkam hierover gisteren uitleg gevraagd. Hij wijst op de gemeen schappelijke regeling Zeeland Sea ports waarin het werkgebied van het havenschap nauwkeurig is om schreven. Het havenschapsbestuur kan de grenzen wel verleggen. Wit kam vraagt zich af of dit met be trekking tot bedrijventerrein Sloe poort is gebeurd. De PvdA Borsele is niet voor niets nog eens in Sloepoort 'gekropen'. De Borselse gemeenteraad beslist donderdag over het ontwerp-be- stemmingsplan Sloepoort. Het wordt waarschijnlijk een dubbeltje op z'n kant; tien stemmen voor (CDA en SGP/CU) en negen stem men tegen (PvdA, Lokale Partij Borsele en VVD). Het is ondertussen duidelijk dat zwaarbelastende bedrijven (catego rie 4-bedrijven) niet meer in Sloe poort mogen komen. B en W heb ben dat gemeld. Voorzitter G. Eijs- sens van de dorpsraad 's-Heeren- hoek liet gisteren weten daar blij mee te zijn: „Maar wij zijn nog steeds niet gelukkig met uitbrei ding van Vlissingen-Oost richting 's-Heerenhoek." Dat geldt ook voor de dorpsraad Nieuwdorp. Shadow Motorclub wil meer leden in Zeeland werven. door Ronald Huissen middelburg - „Als we 's zomers met de stoet in de buurt van een terras komen, zie je mensen een beetje angstvallig opkijken, maar als we dan allemaal zwaaiend langsrijden, zie je ze denken: 'Hé, dit is wat anders.'" Aan het woord zijn Fred Quaak en Frans Brouwer, in clubverband be ter bekend als 'Zeeuw' en 'Slick'. Ze zijn de twee meest actieve Zeeuwen van de Shadow Motor club, een club voor bezitters van een Honda Shadow of een Honda VTX, motors die gebouwd zijn om relaxed mee rond te toeren. Dat doet de club bijna maandelijks. „Stress kwijtrijden. Als ik op de motor zit, ontspan ik volledig." De club mag zich met haar 1257 le den in Nederland en België de grootste motorclub van de Bene lux noemen. Alleen wil het met het ledental in Zeeland nog niet echt vlotten. Achttien zijn er nu. Dat komt volgens Zeeuw niet om dat er te weinig Shadow-bezitters in Zeeland zijn. „Ik heb al vaak prachtige Shadows in Zeeland ge zien die nog geen lid zijn." Het is vooral het negatieve beeld dat over motorclubs heerst. „Maar we zijn dus géén criminele motorbende, we rijden allemaal puur voor ons plezier." Slick vindt dat de naam 'familieclub' beter bij de club past. „We zijn als de Tros, de grootste fa milie van Nederland." Er zijn regels, zoals het alcoholver bod en het rijden volgens de ver keersregels, maar geen verplichtin gen. „Als je alleen af en toe een keertje meetoert, is dat geen pro bleem." Er zijn zowel werklozen als topadvocaten onder de leden, maar op bijeenkomsten zijn ze 'brother' of 'sister'. „We zijn er voor elkaar, of het nu om een tech nisch probleem aan je motor of om een verhuizing gaat." In april staan twee Zeeuwse ritten gepland, waarvan Zeeuw morgen de eerste organiseert. „We vertrek ken om n.oo uur in Middelburg vanaf Kinderdijk 88 en zijn dan na een Walcherse tour (Veere, Neeltje lans, Domburg en via de duinen naar Vlissingen) rond 15.30 uur weer terug. „We nodigen iedereen met een Honda Shadow uit om kennis te komen maken, want je weet als niet-lid niet wat je mist." foto Ruben Oreel Motorfanaten 'Zeeuw' (links) en 'Slick' op hun 'kindjes'. „Als ik op de motor zit, ontspan ik volledig." De grootste beurs van Zuid-West Nederland met verkoop, demonstraties en workshops op gebied van varen, vissen, duiken en maritieme zaken Toegang Volwassenen 7-^^fKÊÊÊÊÊKTWÊÊL^ Kinderen 6-12 350fEESmSJE# 65 6 - imi ii— (met in combinatie met andere kortingen) |7g W B Da Vinciplein 1 - 4462 GX Goes T: 0113-221020 -F: 0113-221536 7PplanHhallpn info@zeelandhallen.nl Zeeiananaiien www.zeelandhallen.nl twijfeld wel gebruikmakend van voorzieningen en winkels in Zuid, is de wijk Oostmolenpark en straks (in 2009) het aangrenzende uitbreidingsplan Riethoek (bijna tweehonderd huizen). In combinatie met nieuwe apparte mentengebouwen in bestaand ge bied, praat je al gauw over zo'n tweeduizend woningen en onge twijfeld nog iets meer bewoners. Voor die groep bestaat op dit mo ment slechts één wijkcentrum: De Pit aan de Appelstraat in Goes-Zuid. Wel is het mogelijk bij eenkomsten te houden in de bre de school Symfonie in Ouverture, dat overigens voor grote groepen allerminst een ideaal gebouw is. De Pit wordt verder een beetje ont last doordat veel bewoners uit Oostmolenpark zich richten op het ten noorden van het spoor ge legen Kloetinge. Daar kunnen ze terecht in dorpshuis Amicitia. Al met al is in de zuidelijke wijken van Goes relatief weinig gemeen schapsruimte beschikbaar. Er is ook geen bewonersorganisatie in de nieuwbouwwijken Overzuid en Aria. Reden om na te gaan of Aria, want centraal gelegen en straks goed bereikbaar vanaf de doorgetrokken Nansenbaan, een wijkcentrum moet krijgen. Daar kunnen ook zorgvoorzieningen zo als fysiotherapie of een huisarts onderdak krijgen. Op dit moment zijn de bewoners in de jongste wijken aangewezen op de Stichting Buurtwerk Goes-Zuid, die veel activiteiten neerzet in De Pit. Toch heeft het buurthuis, met zijn grote zaal voor 120 mensen, niet het idee dat het uit zijn voegen klapt. „Ook al is Zuid fors gegroeid, we kunnen het nog goed aan. We hebben per week zo'n vier- tot zeshonderd mensen in huis die biljarten, kaar ten, koersballen en bingo spelen. Opvallend is de grote jeugdafde ling. Er komen veel jongeren, om dat we ook veel activiteiten voor hen organiseren, zoals een compu terclub", zegt voorzitter J. Louwer- se. Een wijkcentrum in Aria ziet hij niet als een bedreiging. De enige wens die Louwerse koestert, is de aanbouw van een berging aan De Pit. „Want we kunnen onze spul len nu nauwelijks kwijt." wissenkerke - Op Noord-Beve- land wordt eerste paasdag, zondag 8 april, weer een groot paasvuur gehouden. Burgemeester C. van Liere mag de brand aanstichten. Hij doet dat om 20.30 uur tussen Wissenkerke en Colijnsplaat, op de hoek Zuid- weg-Zandhoekweg. Het paasvuur begint traditie te worden op Noord-Beveland. Het gebeurt voor het derde jaar. De organisatie is in handen van een werkgroep van de gezamenlijke kerken. Pasen is het feest van een nieuw begin, van het licht. Vandaar: paasvuur. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57