Proef drogen wier met jaar verlengd Gestrand Hastens Mega Store Antwerpen Modehuis Hulst steunt strijd borstkanker Autohuis Terneuzen kocht voor u in: 11 x Skoda Fabia 1.4 16V Spirit Plus Autohuis Terneuzen B.V. d~ 36 j Zaterdag 31 maart 2007 PZC Noord-Beveland volgt experiment met grote belangstelling. door Ronald Huissen veere - Het proefproject om aange spoeld zeewier te laten uitdrogen in plaats van het naar een afvalver werker af te voeren, is door de ge meente Veere met een jaar ver lengd. De Stichting Strandexploita- tie Walcheren (SSW) spreekt na een seizoen 'proefdrogen' van een geslaagd project. Dat betekent een flinke kostenbe sparing in de afvalverwerking. Het strandafval wordt opgehaald en naar een afgelegen strand bij Oost- kapelle gebracht. Daar ligt het te drogen en wordt het onnatuurlijke afval eruit gehaald. Na vijf maan den is het zeewier bijna geheel uit- IV* Het eerste proefjaar van zeewier drogen in plaats van afvoeren naar een afvalverwerker heeft een flinke besparing opgeleverd. De proef wordt dus voortgezet. gedroogd en vergaan. Dit deel wordt vervolgens terug in zee ge schoven. Op deze manier blijft al het natuurlijke materiaal achter op het strand. Zowel de gemeente Vlissingen als de gemeente Noord-Beveland volgt de proef met grote belangstel ling. Of de methode wordt uitgebreid naar andere provincies, durft Bal niet te voorspellen. „Zeeland is bij uitstek de provincie die te kampen heeft met aangespoeld zeewier. Dat is vooral te wijten aan de zee stromingen in het Kanaal en de zuidwestenwind. In Egmond aan Zee geloven ze bijna niet dat we jaarlijks zeshonderd ton aan zee wier aangespoeld krijgen." Hoewel er geen klachten zijn bin nengekomen vanwege stank of an dere redenen, geeft gemeente Veere nog geen volledig groen licht voor deze methode. De proef periode wordt wel met een jaar verlengd. Oorzaak is dat er aan de methode juridisch nog wat haken en ogen zitten. BRESKENS - De Bressiaanders noemen de overgang naar de havens schert send 'dromedaris'. Gisteravond strandde een spiksplinternieuw jacht op de bult. De oplegger was de afslag naar de haven voorbijgereden en koos voor de alternatieve route over de bobbel. Dit werd hem fataal. De wagen kwam muurvast te zitten. Hij kwam uiteindelijk met behulp van een zware tractor los en kon achteruit de oprit afrijden. foto Peter Nicolai Vlaamse Kaai 20 Antwerpen Tel. 03 237 73 83 hulst - Modehuis Reiss van den Berghe in Hulst steunt de strijd te gen borstkanker. De 250 bezoekers van een modeshow van dit mode huis afgelopen woensdag, zamel den 350 euro in voor de Stichting Pink Ribbon. Deze stichting heeft als doel aandacht te vragen voor de strijd tegen borstkanker De stichting organiseert bewustwor dingcampagnes rond borstkanker en werft fondsen ten behoeve van voorlichting en het bevorderen van onderzoek naar borstkanker. De modeshow was volgens de zaak van vrouwen en voor vrou wen. En daarom een goed podium om aandacht te vragen voor de strijd tegen borstkanker. simply clever Opties: Chroompakket, Centrale vergrendeling met AB, boordcomputer, halfautomatische airco, Maxidot-display, dakrailing, mistlampen, hoogte verstelbare stoelen, radiovoorbereiding, zij-airbags, deel leerpakket Uw INKOOPVOORDEEL: 3.545,- Prijs: vanaf £A7r07öT Nu. €13.525,- /f Ook in combi1 u uitvoering Gratis AutoRai kaart bij proefrit en taxatie huidige auto OP OP Mr. F. J. Haormanweg 6, 4538 AR Terneuzen (0115) 62 26 00, verkoop@aufohuis-terneuzen.nl, www.autohuis-terneuzen.nl Cursisten Toonbeeld laten resultaat zien terneuzen - In het gebouw van Toonbeeld in Terneuzen vindt tot eind juni de expositie 'de mens' plaats. In de gangen van het drie verdiepingen tellende gebouw ex poseren cursisten van de afdeling beeldende vorming. De expogroep van Toonbeeld, be staande uit cursisten van verschil lende disciplines, organiseert drie keer per jaar een tentoonstelling met een steeds wisselend thema. Gratis expositieruimte aan Westkade in Sas sas van cent - Anco reclame in Sas van Gent biedt de mogelijk heid aan amateurkunstenaars om hun werk gratis te exposeren. In twee grote etalages aan de Westka de 105 in Sas van Gent kunnen de kunstenaars hun werk een maand lang tentoonstellen. Op dit mo ment zijn er schilderijen een beeld houwwerken te zien van Mattie Al- lonsius uit Sas van Gent. Kunste naars die willen exposeren, kun nen bellen met Anco Reclame. Geen bewijs weigering discussie over UMTS terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen kunnen niet aantonen dat het Nationaal Antennebureau weigerde om met StopUMTS te discussiëren op de voorlichtingsbijeenkomst voor de gemeenteraad. Het college ant woordt dat op vragen van raadslid Cees Freeke (LCF). B en W voer den de weigering van het Antenne bureau aan als argument om Stop UMTS niet uit te nodigen. Het bu reau liet op 6 maart echter weten best in discussie te willen. Alzheimercafé in het teken van geheugen terneuzen - Het Alzheimercafé Zeeuws-Vlaanderen houdt maan dag een bijeenkomst in brasserie Xieje in Terneuzen. Het thema is 'het geheugen'. De avond wordt verzorgd door K. Kerckhaert van het ziekenhuis in Terneuzen. Aan de orde komen tips om het geheu gen te ondersteunen, het activeren van de hersenen en de invloed van voeding op het geheugen. De avond duurt van 19.30 tot 21.0 uur. EHBO Sas van Gent gaat langs de deuren sas van cent - De EHBO-vereni- ging in Sas van Gent collecteert aankomende week, van 1 april tot 7 april in Sas van Gent. Met de op brengst kan de vereniging onder meer het oefenmateriaal zoals ver band en dekens bekostigen. Nu de vereniging is gegroeid van 33 naar 47 leden is dat extra hard nodig. De EHBO zet zich in bij tal van evenementen. De carnaval is daar bij de zwaarste klus: dan zijn de vrijwilligers vijf dagen in touw. Zilven speldje voor 25 jaar KBO zuiddorpe - Mariëtte Herman- Coppieters is gisteren op de jaar vergadering van de afdeling Zuid- dorpe van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) in het zonnetje ge zet. Mariëtte kreeg voor haar 25-ja- rig lidmaatschap de zilveren KBO-speld. Voorzitter Piet Hame- linck van de KBO kring Zeeland reikte in gemeenschapscentrum 't Kaaike de speld uit. De 75-jarige Mariëtte Herman-Coppieters was verrast en vereerd met de onder scheiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52