Binnenland Justitie pakt internetpokeren aan Irakezen niet uitgezet Advocaat O.I Oud IlieUWS 4 Zaterdag 31 maart 2007 pzc Aanbieders buitenland moet via banken de pas worden afgesneden. door Cerben van 't Hek den haag - Justitie pakt het popu laire onlinepoker op internet aan via de banken en credit-cardmaat- schappijen. De financiële dienst verleners is aangezegd te stoppen met het overboeken van betalin gen voor de - in het buitenland ge vestigde - pokersites, omdat dat te gen de Nederlandse wet is. Gokken op het internet is volledig verboden in Nederland, volgens de Wet op de Kansspelen. Toch gaat er nu al ruim 150 miljoen eu ro in deze branche om. Dat bedrag zal volgens verwachting explosief stijgen door de ongeremde popula riteit van poker. Vooral onder jon geren is het spel een hype, aange jaagd door televisieprogramma's. De verslavingszorg vreest dat inter- netpoker de komende jaren een golf van nieuwe gokverslaafden voortbrengt. Met het oog daarop is de bestrijding van online kansspe len tot topprioriteit verheven door het ministeriële Projectbureau Kansspelen. Een eerste poging de aanbieders van de websitesdie aan te pakken, had alleen tot resultaat dat die in 2006 massaal de grens Beeld van een goksite op internet. overtrokken. Meer resultaat ver wacht justitie van het lamleggen van het betalingsverkeer van en naar de goksites. Woordvoerder Van der Weegen: „Het ondersteu nen van de illegale sites, door bij voorbeeld overboeken van geld, is immers ook strafbaar in de zin van de Wet op de Kansspelen. Als we die weg afsnijden, dan wordt foto cpd het kunnen spelen een stuk inge wikkelder." Justitie is de geldver- strekkers nog niet actief aan het vervolgen. „Zij krijgen eerst de ge legenheid het zelf op te lossen." (Internet)pokeren Om geld pokeren op internet en andere zogenaamde e-ga- mes zijn in Nederland verbo den bij de Wet op de Kansspe len. Georganiseerd om geld po keren mag alleen in het Hol land Casino, dat mogelijk als enige een licentie krijgt om le gaal kansspelen op internet aan te bieden. Uit het jaarlijkse onderzoek van Motivaction in opdracht van het College van Toezicht op Kansspelen bleek dat in 2005 in Nederland ongeveer 277.000 personen online gok ten, 3,5 procent van de totale internetpopulatie. Samen ga ven die, eveneens geschat, 120 miljoen euro uit. Het ligt in de lijn der verwachting dat die aan tallen inmiddels hoger liggen. Het aantal gokverslaafden in Nederland bedraagt volgens de stichting Anonieme Gokkers en Omgeving veertigduizend. Een flinke daling ten opzichte van de jaren negentig toen er twee keer zoveel verslaafden waren. Het aantal pokerspelers in Ne derland stijgt snel en bedraagt nu ruim tweehonderdduizend. den haag - Asielzoekers uit het midden en zuiden van Irak kun nen voorlopig in Nederland blij ven. Het ministerie van Justitie schaart de asielzoekers onder de 'categoriale bescherming', wat hen voor uitzetting behoedt. De ministerraad heeft gisteren in gestemd met de beschermings maatregel. SP-Kamerlid De Wit heeft het kabinet in december al gevraagd om uitgeprocedeerde asielzoekers uit het midden en zui den Irak niet uit te zetten omdat het er door de oorlog te gevaarlijk zou zijn. Daarnaast is de maatregel geba seerd op een nieuw ambtsbericht van Buitenlandse Zaken over de ac tuele situatie in Irak. amsterdam - Advocaat G. Knoops ziet niets nieuws in de aangifte door twee mariniers van dwang, bedreiging en het achterhouden van belastend bewijsmateriaal in de zaak van Eric O. Hij zei dat gis teren in een reactie op een uitzen ding van Nova donderdag. In de uitzending werd gesteld dat leidinggevenden van het Korps Ma riniers militairen die in 2003 aan wezig waren bij het schietincident in Irak, zijn bedreigd en gemanipu leerd. Officieren wilden onder geen beding dat de ware toedracht van het incident bekend werd. O. loste op 27 december 2003 waar schuwingsschoten op een groep Irakezen die mogelijk een contai ner wilde plunderen. Daarbij zou een van de Irakezen om het leven zijn gekomen. Het gerechtshof in Arnhem sprak Eric O. in 2005 vrij van handelen in strijd met de geweldsinstructies voor Nederlandse militairen in Irak. Hengelo weer toneel van autobranden hengelo - Opnieuw zijn in Henge lo auto's in brand gestoken. De po litie kreeg de eerste melding van twee autobranden donderdaga vond laat, aldus de politie. Rond twee uur gisterochtend volgde de melding van een derde autobrand. De politie heeft geen aanhoudin gen verricht. Eerder deze week werden ook al twee auto's in brand gestoken. Toen heeft de poli tie twee verdachten aangehouden. Enkele weken geleden was er in Hengelo sprake van een reeks van veertien autobranden. Man (70) zit vast wegens stalking waalwijk - De politie in West-Bra bant heeft een 70-jarige inwoner van Waalwijk aangehouden, om dat hij ervan verdacht wordt een 66-jarige plaatsgenote maanden lang te hebben belaagd. Hij zou de vrouw sinds december vorig jaar stelselmatig hebben las tiggevallen. Zo verscheen hij regel matig bij haar woning, schold hij haar uit en bedreigde hij haar. Ook zou hij haar telefonisch en via sms-berichten hebben lastiggeval len. De vrouw deed bij de politie aangifte van stalking, belediging en bedreiging. IKON presenteert religieuze ringtones hilversum - Het IKON-radio pro- gramma Musica Religiosa presen teert ringtones voor mobiele tele foons van psalmen en andere reli gieuze liederen. Belangstellenden kunnen liederen als 'De steppe zal bloeien', 'Juicht Gode toe, bazuint en zingt' of'Wat de toekomst bren- ge moge' gebruiken als waarschu wingssignaal op hun telefoon. In totaal zijn zestig liederen tot ringtones bewerkt. Zij zijn opgeno men op een orgel in een van de kerkgebouwen van van de Gerefor meerde Kerk (vrijgemaakt). Bos daagt Weekend voor de rechter den haag - Minister Bos van Fi nanciën daagt het weekblad Week end voor de rechter, omdat het fo to's van hem en zijn kinderen heeft gepubliceerd. Na afloop van de ministerraad zei Bos gisteren te accepteren dat hij een bekende Nederlander is en daarom gefotografeerd kan wor den. Maar dat geldt volgens hem niet voor zijn kinderen. Bos vindt de publicatie een in breuk op de privacy. Hij wees er ook op dat er wetten zijn die 'het recht op een onbezorgde jeugd' be schermen. Werkstraffen voor maken croftybom arnhem - Twee jongens van respec tievelijk 14 en 15 jaar, die op 15 de cember in Nijmegen een moeder en kind hebben verwond met een croftybom, zijn gisteren door de kinderrechter in Arnhem veroor deeld tot werkstraffen en een leer straf. De t4-jarige jongen kreeg een werkstraf van zestig uur, de an dere een gecombineerde werk- en leerstraf van eveneens zestig uur. Een croftybom is gemaakt van een plastic fles met daarin onder meer een ontstoppingsmiddel en een stukje aluminiumfolie. Jan Terlouw schrijft tweede Katoren-boek rotterdam - Auteur Jan Terlouw heeft een nieuw boek geschreven over het fictieve land Katoren. Dat heeft hij gisteren bekendgemaakt. De 75-jarige oud-politicus wil het geen officieel vervolg noemen op zijn succesverhaal 'Koning van Kat oren' uit 1971, hoewel hoofdperso nage Stach uit het eerste boek wel een bijrol vertolkt. Het tweede boek heet 'Zoektocht in Katoren' en vertelt over de zes tienjarige geitenhoeder Koss. Hij woont op een berg en daalt voor het eerst in zijn leven af in de maatschappij. PETER PAApt- ZJJW OKlZE A4/3K/A/EA, f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4