Dorpsraad Graauw weer in gesprek bin HONDA. VAN DER POEL HULST 'Poort door Schuttershof onveilig' |s n9n uit Burgemeester Knokke roept toeristen op via Sluis te rijden makelaar M2Makelaars.nl Vandaag is het een BinnenUitzonderlijke dag Actie thuiszorgmedewerkers slaat aan en wordt uitgebreid www.vdpoel.nl z pzc Zaterdag 31 maart 2007 33 Gemeente Hulst en dorpsraden zoeken betere communicatie. door Harold de Puysseleijr craauw - De dorpsraad Graauw is na een radiostilte van enkele maanden sinds kort weer in ge sprek met de gemeente Hulst. Dat zegt voorzitter Rita Jaberg van de dorpsraad. De Graauwse dorpsraad vond de communicatie een tijd lang zo slecht, dat ze eind november be sloot de contacten met de gemeen te tijdelijk op een laag pitje te zet ten. „Wij hebben de hele tijd tever geefs pogingen gedaan om de com municatie te verbeteren. Steeds zochten we zelf naar mogelijkhe den om beter overleg te voeren met de gemeente. Dat doen we nu even niet meer." Jaberg ontkracht het eerdere be richt dat de dorpsraad in Graauw het bijltje er volledig bij neer zou hebben gegooid. „We hebben niet al onze taken aan de wilgen gehan gen. Volgende week verschijnt er weer een nieuwe dorpswijzer en de Kunstroute gaat binnenkort ook gewoon door. Alleen pakken we op dit moment even geen nieu we plannen op." De dorpsraad Graauw heeft de communicatie met de gemeente Hulst hersteld. Die was is het ver leden zo slecht dat de dorpsraad tijdelijk radiostilte in acht nam. De dorpsraad is wel op zoek naar iemand die de voorzittershamer van Jaberg over wil nemen. Niet omdat de voorzitter op haar taak is uitgekeken, maar omdat zij vindt dat na ruim vijf jaar iemand anders de kar eens moet trekken. Jaberg wil wel gewoon lid van de dorpsraad blijven. Het dagelijks be stuur van de Graauwse dorpsraad is op andere posten inmiddels al gewijzigd. Frank de Caluwé heeft het secretariaat overgenomen van los Buysrogge, Helene de Zeeuw heeft het penningmeesterschap overgenomen van Greet Buys. De dorpsraad Graauw is overigens niet de enige dorps- of wijkraad die klaagt over slechte contacten met de gemeente Hulst. De eind vorig jaar aangestelde rekenkamer commissie heeft zich al ten doel ge steld de samenwerking tussen dorps- en wijkvertegenwoordigers en te onderzoeken. De dorpsraden en de gemeente hopen dat daar bruikbare aanbevelingen uit voort vloeien die leiden tot een betere communicatie. De eerste ervaringen van de reken kamercommissie leerden dat alle betrokkenen een goede samenwer king op prijs stellen. De commis sie heeft een enquête gehouden onder alle dorps- en wijkraden en praat met een aantal ambtenaren. De commissie brengt binnen twee maanden een rapport uit, waarna de gemeenteraad moet bepalen of de lokale raden bijdragen aan de leefbaarheid in de kernen. Expositie kartonnen modelbouw in bieb terneuzen - Wim van der Meer exposeert in de vitrines van de bi bliotheek in Terneuzen met kar tonnen modelbouw. Bezoekers kunnen er allerlei modellen zien, zoals vogels, maar ook het stad huis van Terneuzen en een model van een ouderwetse auto. De ten toonstelling loopt tot half mei. College Terneuzen vindt poort niet passen in Schuttershofcomplex. door Eugène Verstraeten terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen voelen niets voor een poort in het te bou wen Schuttershofcomplex. Het col lege antwoordt dat op vragen van Peter Clijsen (GroenLinks). Die pleit voor een poortdoorgang vanaf de hoek Kennedylaan/Ver- lengde van Steenbergenlaan achter het nieuwe kantoor van oplei dingsinstituut NH1 langs. Daar mee zouden er minder problemen ontstaan voor de omgeving door ladend en lossend vrachtverkeer. B en W wijzen er op dat in het masterplan Axelsedam wordt ge sproken een gesloten gevelfront. Een doorgang achter NHI langs past niet in dat beeld. Bovendien zou dat gevaarlijke situaties opleve ren voor voetgangers omdat be voorradende vrachtwagens dan hun pad kruisen. Volgens Clijsen blijft het gesloten gevelbeeld ech ter wel bewaard bij een poortdoor gang. „Het wordt simpelweg een element van het gebouw dat het gevelbeeld niet meer breekt dan bijvoorbeeld een groot winkel raam op de begane grond." B en W vindt een poortdoorgang ook sociaal onveilig. Dat kan vol gens Clijsen voorkomen worden door, zoals bij het theater, een draai- of schuifhek in de poort aan te brengen. T7Ï2 Zaterdag 31 maart: Prikkel uw zintuigen met de nieuwste collectie van exclusieve Jab Stoffen! Om uw smaakpapillen te prikkelen is de Oesterkoning aanwezig! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 564000 www.binnenuit.nl home textiel zandberg - De handtekeningenac tie voor behoud en loon van Thuis zorg B-medewerkers (ervaren hulp in de huishouding) slaat aan, constateert initiatiefneemster Na thalie de Bakker uit Zandberg. Tot nu toe zijn tweehonderd handteke ningen ingezameld. De actie wordt is uitgebreid naar Terneu zen, Sluis, Sas van Gent en Bres- kens, waar inmiddels ook thuis zorgmedewerkers actief zijn met het ophalen van handtekeningen. Op diverse plaatsen, zoals bij su permarkt Ctooo op het Back-ter- rein in Hulst, worden vandaag handtekeningen ingezameld. Medewerksters van de Stichting ZorgSaam in de Thuiszorg moeten in opstand komen tegen de slechte re arbeidsvoorwaarden die hen te wachten staat, vindt De Bakker. Nederlandse druk moet vaart achter werk aan Expressweg zetten. knokke - Burgemeester Lippens van Knokke roept toeristen op via Sluis' grondgebied te rijden. Door vanuit Knokke via Sluis of Re- tranchement over Aardenburg en Eede te rijden, voorkomen badgas ten dat ze in de file op de Express- weg (N49) komen te staan. Graaf Lippens ergert zich aan de lange duur van werkzaamheden aan die weg en hoopt dat Nederlandse druk de Vlaamse overheid tot spoed aanzet. Lippens rept overi gens niet over toeristen die in Sluis blijven hangen en helemaal niet naar Knokke komen. Burge meester J. Sala van Sluis weet daar om nog niet of Sluis protesteert of toeristen met open armen binnen haalt. Hij wil de oproep van Lip pens 'zorgvuldig bestuderen' en in het college bespreken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49