Leegloop bij Goes' taxibedrijf HÏÏ33 Weer botsing rotonde Middelburg www.stiga.nl M2Makelaars.nl Cafés Axel en Sas langer open Ouderen pakken in voor ouderen PZC Zaterdag 31 maart 2007 33 Chauffeurs en klanten Connexxion klagen over centrale. door Luc Oggel GOES - Bij Connexxion Taxi Servi ces in Goes heerst malaise. Vaste klanten én personeel lopen weg sinds de Goese centrale vanuit IJsselmuiden wordt aangestuurd. Dat zeggen de nachtchauffeurs van het bedrijf. Vooral donder dag-, vrijdag- en zaterdagnacht is het chaos. „Het is wachten tot ze de tent op slot gooien." Con nexxion Taxi Services, voorheen Connexxion Citax, wordt sinds na jaar 2004 's nachts aangestuurd vanuit het Overijsselse IJsselmui den. Dat zou efficiënter zijn. Toen ontstonden echter ook de proble men, die tot op heden voortduren. De chauffeurs trekken aan de bel naar aanleiding van het verhaal van een klant dat eerder deze week in de PZC stond. Zij moest om 3 uur 's nachts naar huis lo pen, omdat 'IJsselmuiden' weiger de een taxi te sturen naar de plek waar ze stond. Een nachtchauffeur, die niet met zijn naam in de krant wil, zegt dat het geen op zichzelf staand geval Sinds Connexxion Taxi Service in Goes vanuit IJsselmuiden wordt aangestuurd stapelen de proble men zich op. Klanten én chauf feurs lopen weg. is. „Er is geen nacht meer bij dat we geen klachten krijgen van pas sagiers over de handelwijze van de centrale. Mensen staan bijvoor beeld heel lang in de wacht, of ze krijgen te horen dat het enorm druk is terwijl wij met z'n allen aan de koffie zitten." Volgens de werknemer is het aantal zater dagnachtchauffeurs de afgelopen jaren teruggelopen van vijftien naar drie. Het verhaal klinkt ex-chauffeur J. van de Merwe be kend in de oren. Hij werkte zeven jaar bij het taxibedrijf, waarvan de laatste vijf ook 's nachts. De on werkbare situatie met de centrale in IJsselmuiden in de weekeinden was voor hem een jaar geleden één van de redenen om ermee te stoppen. „Het was een chaos, ook na anderhalf jaar nog. Ze luister den niet naar je en vaak werd de telefoon helemaal niet opgeno men. Dan stond ik zaterdagnacht op een bomvolle Grote Markt, maar kon ik niet weg omdat ik mijn rit niet kon doorgeven." De anonieme chauffeur stelt dat andere taxibedrijven garen spin nen bij de ellende bij Connexxion. „Veel van onze vaste klanten stap pen over naar collega-bedrijven. We hebben de situatie al meerde re keren aangekaart bij de centrale in Goes, maar er verandert niets." Connexxion-woordvoerder E. Hart man kan de Goese problemen be vestigen noch ontkennen. MIDDELBURG - De rotonde in de Schroeweg aan de rand van Mid delburg was in den beginne voor velen nogal wennen. Na de aanleg in het voorjaar van 2004 botsten fiks wat voertuigen tegen de ste nen binnenring van deze rotonde. In veel gevallen was er een link te leggen met overvloedig gebruik van alcohol. Een reeks van aanpas singen, waardoor de rotonde met name beter zichtbaar is, heeft goed gewerkt. Tot gisteren. In de nacht van donderdag op vrijdag botste er toch weer een auto tegen de met stenen gevulde kooicon structie. Toen de politie ter plaatse kwam was de bestuurder, een 35-jarige Middelburger, al uit zijn auto gekropen. Een vijfjaar jonge re plaatsgenoot zat nog in het wrak, maar kon wel op eigen kracht uit het wrak kruipen. Beide mannen zijn naar het ziekenhuis gebracht omdat ze klaagden over pijn. Ook in dit geval had de be stuurder zo goed als zeker te veel gedronken. De politie rook een al- cohollucht en nam een bloedproef af De uitslag is nog niet bekend. nu vanaf g 2090,-ine, Tramper Aagtekerke 0118-581618 Vd Berg Machines Goes 0113-212820 Raad Vlissingen: geen monument Britannia VLISSINGEN - Na het negatieve ad vies van het college van Vlissingen wil ook de raad van die stad niet dat de mozaïeken van boulevard hotel Britannia een monumenten status krijgen. Volgens Vlissingen zou de status het sloop- en her bouwproces van het bouwval al leen maar vertragen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Ook kroegen in Axel en Sas van Gent kunnen onthef fing voor het weekeind aanvragen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Terneuzen geven ge hoor aan kritiek van de leden van de commissie Bestuur en Midde len. Als de gemeenteraad akkoord gaat, moet de horeca in Terneuzen de deuren om 4.00 uur sluiten. In eerste aanleg zouden enkel de be drijven in Terneuzen een onthef fing kunnen aanvragen om vrij dag- en zaterdag tot 5.00 uur open te blijven. Nu kunnen kroegen in die plaatsen ook een speciale nachtvergunning aanvragen. MIDDELBURG - Vijfhonderd ouderen werden gisteren in ners vonden het wel wat, 64 scholieren op bezoek. In Middelburg verrast met een paaspakket. De dozen wer- een mum van tijd waren de dozen vol. den ingepakt in verzorgingshuis Rustenburg. De bewo- foto Ruben Oreel home textiel Zaterdag 31 maart: Prikkel uw zintuigen met de nieuwste collectie van exclusieve Jab Stoffen! Om uw smaakpapillen te prikkelen is de Oesterkoning aanwezig! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 564000 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39