Raad stelt Nota Kamperen vast Gemeente houdt reinigingsdienst Proef met drogen Zomerstoffen centraal tijdens actiedag Wereldwinkel Zierikzee 30 Zaterdag 31 maart 2007 pzc S Raad wil binnen half jaar verbeteringsplan voor bedrijfsvoering. door Cornelleke Blok zierikzee - Het ophalen van afval komt niet in handen van een com mercieel bedrijf Wel moet de be drijfsvoering van de reinigings dienst eens flink onder de loep ge nomen worden. „De reinigingsdienst doet het in onze ogen en in die van de burger heel goed", zei W. Stouten (LSD) tijdens de gemeenteraad, afgelo pen donderdag. Daar moet niet aan getornd worden, vond hij. De andere fracties waren het met hem eens. Alert! was sceptisch. „Dit is de weg van de minste weer stand", betoogde J. Hoeijmakers. „De toekomstbestendigheid van de reinigingsdienst is een vraagte ken. De noodzaak tot schaalvergro ting blijft bestaan." Conclusie: er komt een verbete ringsplan om de reinigingsdienst efficiënter te laten werken. Voor waarde is wel dat er binnen zes maanden een plan op tafel komt voor de verbetering van de be drijfsvoering van de reinigings dienst. De groenvoorziening van De gemeenteraad wil de reinï- gingsdienst en openbare werken behouden als gemeentelijke dien sten. Er komt een verbeterings plan voor de bedrijfsvoering. de gemeente wordt ook door de ef- ficiëntiemolen gehaald. Aanleiding voor de hele discussie is het plan van de gemeente om te onderzoeken hoe ze de twee afde lingen op een efficiëntere (lees: goedkopere) manier kunnen laten werken. Eerder dit jaar adviseerde onderzoeksbureau KplusV een sa menwerking tussen de reinigings dienst en een commerciële instel ling. Ook het groenonderhoud zou volgens het bureau het best uitbesteed kunnen worden. Dit advies zorgde voor grote on rust onder de medewerkers van de twee afdelingen. Ze waren bang om hun baan te verliezen. Maar het college sloeg het advies van KplusV in de wind. Ze vindt dat het onderzoeksbureau te optimis tisch is over de kostenbesparing die de uitbesteding zou opleveren. Bovendien betwijfelt het college of een commercieel bedrijf de ge meentelijke diensten met evenveel zorg uit kan voeren. Voorzitter B. Stuit van de gemeen telijke ondernemingsraad is erg blij met het besluit. „Dit komt voor de medewerkers als een wel kome verrassing, want er was de laatste tijd toch wat onrust. Het is een wijs besluit om de taken bin nenboord te houden. Daar hebben wij altijd voor gepleit, ook in het belang van de organisatie. Het voornemen om efficiënter te gaan werken is belangrijk. Dat kan hele maal geen kwaad." Raadsleden worstelen met onduidelijkheid over Rijksbeleid. door Melita Lanting zierikzee - Schouwen-Duiveland heeft een nieuw kampeerbeleid. De raad heeft na een langdurige discussie de kampeernota vastge steld - met een paar kleine wijzi gingen. Besloten is dat het niet aan de ge meente is om de kleur van de pri- vé-toiletgebouwtjes op de kam peerterreinen te bepalen (dat mag de ondernemer nu zelf doen) en ook de oppervlakte van deze ge bouwtjes wordt iets vergroot zo dat mensen met een beperking ook naar het toilet kunnen. De raad heeft er verder geen pro bleem mee dat bij een stacaravan twee bijzettentjes worden gezet. Voor het overige is de nota niet ge wijzigd. Tot en met het laatste moment Kinderen op bezoek bij reddingsbrigade OUDDORP - Leerlingen van de Ko ningin Beatrixschool uit Ouddorp mochten deze week een kijkje ne men achter de schermen van de Ouddorpse Reddings Brigade. Vrij willige strandwachten deden uit de doeken wat het reddingswerk zoals inhoudt en welke gevaren de zee met zich meebrengt, 's Avonds mochten twee leerlingen aan de slag als echte redders, compleet met reddingsklos en rescue can. Ode aan natuur in molen De Graanhalm BURGH-haamstede - Kunstschilde- res Yvonne Burga uit Amsterdam exposeert tot en met donderdag 10 mei haar acquarellen in pannen koekenmolen De Graanhalm in Burgh-Haamstede. Burga schildert het liefst bloemen en landschappen. Met schijnbaar eenvoudige lijnen schept zij een idyllische 'groene wereld' met een veelheid aan kleurrijke bloemen. bleef het voor veel raadsleden on duidelijk hoe de vork nu eigenlijk in de steel zit. Het pijnpunt zit in het feit dat de nota wordt vastge steld op een moment dat nog niet duidelijk is hoe het Rijksbeleid er volgend jaar uitziet. De Wet op de Openluchtrecreatie, waarin veel zaken over kampeer terreinen zijn geregeld, wordt per januari 2008 opgeheven en nieu we wetgeving is er nog niet. „Ge zien de onzekere situatie na 1 ja nuari wil de WD het bestaande beleid voortzetten", concludeerde W. van den Berg en daarmee volg de hij het standpunt van het colle ge. In de Kampeernota is tot op een detaillistisch niveau vastgelegd wat er wel en niet mag op kam peerterreinen. Waar een stacara- De nota Kamperen is vastgesteld door de raad. De nota is slechts op kleine punten gewijzigd. Het CDA kreeg geen steun voor ingrijpender wijzigingen. Concert Beukorkest in podium Brogum zierikzee - Experimenteren met nieuwe muziek en instrumenten. Dat doen kunstenaars Rik van ler- sel, Woody Veneman, Paul van Huiten, André Manuel, Bart Maris, Onno Kortland, Johhny Dowd 8c Def P in het gezamenlijk project het Beukorkest. Vrijdag 6 april ver zorgt dit kleurrijke gezelschap een concert in het Zierikzeese muziek- en theaterpodium Brogum. Aan vang 21.30 uur. Wielrenner gewond bij ongeval in Yerseke yerseke - Een wielrenner is don derdag rond 19.00 uur gewond ge raakt op de Ericalaan in Yerseke. De fietser (54) kreeg geen voor rang van een automobilist (29). Hij werd geschept Zijn verwon dingen leken mee te vallen. De wielrenner is toch voor de zeker heid naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Beide mannen komen uit de gemeente Reimerswaal. van mag komen en waar een kam- peerhuisje is toegestaan en hoe groot een sta-caravan maximaal mag zijn maximaal 55 vierkante meter). CDA-fractievoorzitter B. Flach wil de de grenzen van de mogelijkhe den juist opzoeken, nu het nieuwe Rijksbeleid er nog niet is. „Ik zou tegen de collega-raadsleden willen zeggen: grijp uw kans." Het CDA pleitte er voor de be moeienis van de gemeente niet verder te laten gaan dan eisen van veiligheid, hygiëne en standplaats grootte. „De kampeermiddelen zelf zijn vooral afhankelijk van de wensen van de bezoekers. Daar moet een ondernemer een grote mate van vrijheid in hebben." Het CDA leek steun te krijgen, maar uiteindelijk schaarden de meeste fracties zich achter het col legestandpunt om het huidige be leid te handhaven. De kampeernota moet nog ver taald in een bestemmingsplan. Organist vertelt over kerkboekjes zierikzee - De vrijzinnige gemeen te in Zierikzee houdt op zondag 15 april een presentatie over drie eeu wen met versierde kerkboekjes. Or ganist Bernard van Noordwijk ver telt over dit onderwerp. Hij onder zoekt al 35 jaar de functie en her komst van zilveren bijbelsloten. Be langstellenden zijn vanaf 11.30 uur welkom in het kerkcentrum achter de Gasthuiskerk, Havenplein 17 in Zierikzee. Politie zoekt vermist meisje (17) uit Tholen tholen - De politie is op zoek naar de 17-jarige Nadira El-]ilali uit Tholen. Het meisje wordt sinds donderdagochtend vermist. Ze is nooit aangekomen op haar school aan de Oberonstraat in Bergen op Zoom. Op de website www.poli- tie.nl/zeeland staat een foto van Na dira. Mensen die het meisje heb ben gezien, worden verzocht te bellen met 0900-8844. Show van kleding met Max Havelaar-keurmerk en Eko-label. door Piet Kleemans zierikzee - Zomerstoffen en kle ding met zowel het Max Havelaar- keurmerk en het Eko-label staat za terdag 7 april centraal tijdens een actiedag van de Wereldwinkel Schouwen-Duiveland in Zierikzee. De show wordt verzorgd door Rap- pa Fair Fashion uit Pijnacker. De kleding in kwestie - afkomstig uit India, Nepal en Kenia - wordt op een milieuvriendelijke manier geproduceerd en via eerlijke han del verkocht. Dat houdt in dat er een redelijke prijs voor wordt be taald waardoor de producenten in staat worden gesteld een eigen be staan op te bouwen. Vandaar de naam 'Fair Fashion' ofwel eerlijke mode. Rappa werkt samen met Sa ri WereldModeWinkels, een firma die rekening houdt met de belan gen van zowel de producenten - te lers, ververs en wevers - als die van het milieu. Sari hanteert de zelfde inkoopvoorwaarden als de Wereldwinkels. In de Wereldwinkel Schouwen- Duiveland aan de Melkmarkt in Zierikzee wordt tijdens een spe ciale actiedag kleding uit India, Nepal en Kenia geshowd. De stoffen worden geïmporteerd door ideële handelsorganisatie Fair Trade en zijn afkomstig uit diverse landen in Azië, Afrika en Zuid-Amerika. De kleding wordt gemaakt van stoffen uit derde wereldhandel, maar hier in Neder land verwerkt in Westerse maten en aangepast aan het huidige modebeeld. Dat levert een col lectie handgeweven en met de hand bedrukte stoffen op, maar ook kleding en accessoires. Een aantal van de stoffen is plantaardig geverfd. De actiedag bij de Zierikzeese we reldwinkel zaterdag 7 april begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 Eerste jaar financieel succes, klachten blijven vooralsnog uit. door Ronald Huissen veere - Het proefproject om aange spoeld zeewier te laten uitdrogen in plaats van het naar een afvalver werker af te voeren, is door de ge meente Veere met een jaar ver lengd. De Stichting Strandexploita- tie Walcheren (SSW) spreekt na een seizoen 'proefdrogen' van een geslaagd project. En dat betekent een flinke kosten besparing in de afvalverwerking. Het strandafval wordt opgehaald en naar een afgelegen strand bij Oostkapelle gebracht. Daar ligt het te drogen en wordt het onnatuur lijke afval eruit gehaald. Na vijf maanden is het zeewier bijna ge heel uitgedroogd en vergaan. Dit deel wordt vervolgens terug in zee geschoven. Op deze manier blijft al het natuurlijke materiaal achter op het strand. Het zuidwestelijke deel van de Veerse kust is niet geschikt voor deze methode, omdat een groot deel vol met strandhuisjes staat en er dus geen strand is om het wier te laten drogen. „Wat ons betreft gaan we deze manier overal toepas sen, maar we kunnen ons wier niet kwijt", vertelt Gerard Bal van SSW. Ook mag het wier volgens de wet niet achter de kuststreek ge stort worden. Wel ligt meer ooste lijk nog een strand waar het zou kunnen drogen, maar dat valt on- Medewerkers van de reinigingsdienst kunnen opgelucht ademhalen, nu hun afdeling gewoon in handen van de gemeente blijft, foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36