fc. „I PZC Maatwerk complexe situatie CHAR Strandpaviljoens mogen twaalf keer per jaar tot 3.00 uur open 47 29 42 en 43 Westerschouwse jeugdbrandweer oefent in Renesser cafés Kunstroute door Zierikzee Kwijt Oproep: wat zijn uw herinneringen aan Johan Cruijff Zaterdag 31 maart 2007 Extreem-rechts stelt in Zeeland weinig voor Tip? redzzee@pzc.nl Zorg Advies Team (ZAT) moet ontsporen leerlingen voorkomen. door Ati Pankow zierikzee - Basisscholen op Schou- wen-Duiveland krijgen in toene mende mate te maken met kinde ren in complexe probleemsitua ties. Om te voorkomen dat leerlin gen als gevolg daarvan ontsporen, is een Zorg Advies Team (ZAT) in gesteld om snel en daadkrachtig hulp te kunnen bieden. Afgestemd op elk specifiek probleem zullen de daarvoor deskundige hulpverle ners worden ingeschakeld. Het ZAT vervangt het zogeheten Buurt- netwerk dat enkele jaren geleden door de basisscholen in Zierikzee werd opgezet. „Binnen het Buurtnetwerk ont stond de behoefte aan een bredere opzet voor heel Schouwen-Duive- land", zegt woordvoerder C. van Damme namens het bijzonder ba sisonderwijs. Volgens hem leefde er binnen deze organisatie ook on vrede over de vrij logge werkwij ze, waarin steeds overleg werd ge voerd met alle betrokkenen. Het ZAT streeft juist naar zorg op maat door steeds in wisselende sa menstelling specifieke deskun digen in te zetten, afhankelijk van het probleem dat zich aandient. Een belangrijke functie ter be oordeling hierin is toebedeeld aan het schoolmaatschappelijk werk. Deze taak ligt op dit moment bij G. van Adel-Outshoorn. Samen NV Alle basisscholen op Schou- wen-Duiveland kunnen met in gang van april een beroep doen op een Zorg Advies Team bij complexe probleemsituaties. met onder meer Van Damme en met directeur Mannessen van De Meije, school voor speciaal on derwijs, zit zij in de werkgroep die de opzet voor het ZAT heeft ge maakt. „We hebben daarvoor niet zelf het wiel hoeven uitvinden, maar ge bruik kunnen maken van modules van de landelijke organisatie ZIOS, oftewel Zorg In en Om de School. Die modules moesten wel op de re gionale - en dus kleinschalige - si tuatie worden aangepast", zegt Mannessen. Binnen het ZAT worden de lijnen kort gehouden. Indien bijvoor beeld een leerling plotseling achter blijft in prestaties, zal de school maatschappelijk werkster samen met de interne begeleider van de school de oorzaak zien te achterha len. In veel gevallen ligt het pro bleem binnen het gezin. Aan de maatschappelijk werkster de taak de situatie te beoordelen en de ge schikte professionele deskundigen in te schakelen. De gemeente steunt het initiatief tot oprichting van het ZAT en stelt er voor de komende twee jaar 5500 euro voor beschikbaar. zierikzee - Kunstliefhebbers kun nen vandaag en morgen hun hart ophalen in Zierikzee. Verschillen de kunstenaars en het VW Schou- wen-Duiveland hebben een kunst wandeling opgezet. Het is de eerste kunstwandeling van het seizoen. Elke eerste week end van de maand zijn de galeries open van 12.00 tot 17.00 uur open. De deelnemers zijn herkenbaar aan de lichtblauwe vlaggen. In dertien ateliers laten kunste naars hun werken zien. Zo expo seert Mariëlle Overdulve haar siera den en keramist Goos Verwoest zijn bouwsels. In klankatelier B&C zorg Caecilia Breeman voor een muzikaal intermezzo. En, kera misch atelier De Komeet opent de beeldenexpositie in de stadstuin. In het VW-kantoor in Zierikzee ligt een folder klaar. Op de inter netpagina www.kunstwandeling.nl staat een overzicht van de deelne mende kunstenaars. Daar is ook de route van de stadswandeling te downloaden. renesse - De brandweerwedstrijden komen er weer aan en dus wordt er druk getraind. De Wes terschouwse jeugdbrandweer was gisteren met twee ploegen in touw tijdens een oefening in feestcafé De Zoom en de naastgelegen disco theek Pinky's. De jonge vuurbestrijders kregen te maken met een door kortsluiting ontstane brand en stonden voor de taak de slachtoffers zo snel mogelijk te redden en de brand te blussen. In de aanloop naar de eerste wedstrijd - zaterdag 7 april in Harderwijk - oefent de jeugdbrandweer el ke vrijdag. foto Marijke Folkertsma door Corneileke Blok zierikzee - Strandpaviljoens mo gen, net als de dorpshuizen, twaalf keer per jaar langer open blijven. De sluitingstijd op die dagen is om 3.00 uur. Die beslissing nam de ge meenteraad donderdagavond. De WD-fractie wil de strandpavil joens daarmee de mogelijkheid bieden om feesten en partijen te geven. De liberalen kregen LSD en PvdA mee in hun voorstel. De zogeheten 'twaalf-dagenrege- ling' gold al langer voor dorpshui zen. Zij mochten incidenteel tot 4.00 uur open zijn. Dat tijdstip is nu teruggedraaid naar 3.00 uur. In ruil daarvoor mogen de dorpshui zen voorlopig het hele jaar door tot 2.00 open blijven. Sportkantines, jeugdsozen en ker kelijke instellingen vallen buiten de 'twaalf-dagenregeling'. Zij moe ten de deuren om 1.00 uur sluiten. R. Rameau, voorzitter van de Vere niging Strandpaviljoenhouders Schouwse Kust (VSSK), is blij met het besluit van de gemeenteraad. „Ik vind het een goed voorstel. We mogen op dit moment al twaalf keer per jaar meer lawaai maken, maar er zijn evenementen waarbij je langer open wilt blijven. Dit voorstel sluit goed aan bij de be hoeften van de strandpaviljoen houders." Tip? redactie@pzc.nl Hij is een verstokte vrijgezel die de eenzaamheid verdrijft door da gelijks te verpozen in het stamca fé in Temeuzen. Dat kost geld, vaak meer dan hij op zak heeft. Maar geen nood, hij gaat nooit de deur uit zonder bankpasje. Hij koestert het als een kroonju weel. Door omstandigheden ge dwongen, begeeft de man zich vaak na thuiskomst direct naar bed. Naar gewoonte ontdoet hij zich op de slaapkamer van zijn schoeisel. Zo gebeurde het ook laatst weer. De volgende dag, vlak voor hij de deur weer uit wilde, stelde de Terneuzenaar rot zijn afgrijzen vast dat hij het pasje miste. Een week lang worstelde hij zich door het leven. Tot hij op een och tend z'n schoenen aantrok en op iets hards stuitte. Hij had het pas je de hele week op een uiterst vei lige plaats meegedragen: in z'n schoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35