Toeristisch Veere op zoek naar identiteit Conciërge CSW neemt afscheid Proef met drogen Ondernemers Veere bewaken deze zomer fietstoerist op Oranjeplein 30 Zaterdag 31 maart 2007 pzc W Cees van der Voet kreeg op zijn laatste werkdag als hoofdconciërge op de CSW in Middelburg een vrachtwagenrijles cadeau. foto Ruben Oreel Hoofd facilitaire dienst van Middelburgse school gaat met de VUT. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - 'Toeoeoeoet', klinkt de claxon door de Elzenlaan. De vrachtauto van rijschool Wolff trekt langzaam op. Achter het stuur zit Cees van der Voet, hoofd conciërge op de locatie Elzenlaan van de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren in Middel burg. Van der Voet gaat met de VUT en daarom kreeg hij gisteren van zijn collega's een vrachtwagen rijles cadeau. Vanaf het trottoir en vanachter de ramen van de school zwaaien col lega's en leerlingen Van der Voet onder luid gejuich uit. Onder hen Geert, Rob en Dylan. Volgens de jongens is Van der Voet een 'aardi ge conciërge'. Geert: „Hij is niet echt heel streng; hij ziet best veel door de vingers. De andere con ciërges zijn strenger." Rob: „Ik moest weieens nablijven. Moest ik een uurtje corvee doen." Dylan heeft vorige week nog te maken ge had met Van der Voet. „Ik had, per ongeluk, een raam gemold. Ik moest toen bij Van der Voet ko- Cees van der Voet stopt na 24 jaar als hoofdconciërge van de school aan de Elzenlaan. Gisteren kreeg hij van zijn collega's een rij les in een vrachtwagen cadeau. men en de helft betalen. Vond ik wel redelijk." Cees van der Voet (6i) heeft 24 jaar op de CSW gewerkt. Gisteren was zijn laatste dag op de school. „Het is vreselijk. Ik loop hier rond en moet de hele tijd denken: '24 jaar en nu is het klaar'." De hoofdconciërge heeft in al die jaren veel zien veranderen. „De school is nu heel anders dan toen. Er is nu veel meer te doen binnen het onderwijs. Ik heb het allemaal meegemaakt. Vooral de laatste ja ren. Er zijn steeds meer bijeenkom sten en cursussen op school geko men. Dat geeft meer druk op de fa cilitaire dienst en het vraagt ook improvisatievermogen. Ik vond het altijd leuk om te doen; ik hou van organiseren." Van der Voet zegt zijn collega's en de leerlingen te zullen gaan mis sen, maar hij kijkt ook uit naar de toekomst. „Ik ga ervan genieten, met mijn vrouw, kinderen en kleinkinderen. Mijn vrouw is twee jaar geleden gestopt met werken. Die miste haar collega's, maar is er inmiddels wel aan gewend. Nu wordt het wennen om alle twee thuis te zijn. Gelukkig heb ik ge noeg te doen; ik ben onder meer vrijwilliger bij Arduin." Van der Voet stopt dan wel als con ciërge op de CSW; hij blijft er toch bij betrokken. Al was het alleen maar omdat hij - 'gelukkig maar' - kan blijven wonen in de dienstwo ning naast de school. Ondernemers en bestuurders dromen samen over 2025. door Maurits Sep DOMBURG - Een kleine groep re- creatie-ondernemers gaat naden ken over de identiteit van Veere. Pas als de waarde van Walcheren is vastgesteld, kan de meerwaarde voor het toerisme worden ge zocht. Dit is de uitkomst van een dag dro men over de toekomst van het toe risme, gisteren in Domburg, door ondernemers, bestuurders en des kundigen. De horizon was gelegd in 2025. Duidelijk maken wat de identiteit is van Veere, en in bredere zin Wal cheren, is noodzakelijk om een goede basis te leggen voor de toe komst, concludeerden ze eensge zind. „Zonder basis blijf je discus siëren over alles wat je doet." Zodra de waarde van Walcheren is Met Pasen weer stewards in Veere veere - Vanwege een gebrek aan parkeerruimte in Veere-stad zet de gemeente met Pasen weer ver- keersstewards in om het verkeer te regelen. Het parkeerterrein aan de Kanaalweg-west is nog niet ge reed. Dat scheelt 220 tot 240 plek ken. De stewards bewezen vorig jaar hun nut, toen ze werden inge zet vanwege wegopbrekingen en onbruikbare parkeervakken. Dat was ook in het paasweekeinde. Trouwzaal Vlissingen wordt De Ruyterzaal vlissingen - De trouwzaal van het stadhuis in Vlissingen wordt ver noemd naar Michiel Adriaenszoon de Ruyter. Dat heeft de raad beslo ten, na aandringen van de Lokale Partij Vlissingen. De zaal moet een soort rariteitenkabinet van Michiel- spulletjes worden, zoals de nieuwe postzegels, munten en foto's van de opening van het De Ruyter-jaar door koningin Beatrix. geformuleerd, wordt die voorge legd aan de gemeente en de federa tie van ondernemersverenigingen in Veere (FOV). Zij hadden ook het initiatief genomen tot de droomdag in Domburg. Bij een identiteit hoort ook een merk. Amsterdam passeerde als voorbeeld; wie drie kruisjes onder elkaar ziet staan, denkt vanzelf aan die stad. Zoals Canada in het hoofd komt bij het zien van een es doornblad, en Australië bij een kangoeroe. De gemeente Veere heeft ook een goed beeld in haar logo staan: de paalhoofden. De vraag welk beeldmerk het toeris me kan gebruiken, bleef nog on beantwoord. Gezamenlijk kwamen de deelne mers wel tot de slotsom dat het be- Ondernemers en overheid in Veere gaan samen de 'waarde van Walcheren' omschrijven. Dat is nodig voor een florerend toe risme in 2025. Start bouw Spaans Kwartier begin mei vlissingen - De eerste paal voor het Spaans kwartier in Vlissingen gaat de eerste week van mei de grond in. Dat heeft wethouder Ti neke Verhage beloofd, na vragen van de WD-ffactie. De bouw van de nieuwe wijk in het Middenge bied liep vertraging op doordat de onteigeningsprocedure zoveel tijd in beslag nam. Daardoor kon de grond nog niet bouwrijp^emaakt worden. De verkoop vordert. Vlissingse raad: geen monument Britannia vlissingen - Na het negatieve ad vies van het college van Vlissingen wil ook de gemeenteraad dat de mozaïeken van boulevardhotel Bri tannia een monumentenstatus krijgen. Dat advies gaat naar cul tuurminister Plasterk, die dat ad vies overigens mag negeren. Vol gens Vlissingen zou de status het sloop- en herbouwproces van het bouwval alleen maar vertragen. langrijk is dat zij zich gaan verdie pen in de kinderen die nu op va kantie komen in Veere. Dat zijn na melijk de toeristen die zij in 2025 weer moeten zien te verleiden tot een vakantie op Walcheren. Zoals de toeristen van nu het gebied ook al kennen uit hun jeugdjaren. Ondernemers en overheid zijn te vens tot het besef gekomen dat zij nog meer moeite moeten doen om hun plannen voor het toeris me goed uit te leggen aan de ande re inwoners van Veere. Om bij hen steun te verwerven voor de noodzakelijke vernieuwing van het toerisme, moeten zij ook mer ken dat ze daarvan niet alleen over last maar ook profijt hebben. De openbare ruimte en het voorzie ningenniveau moeten dan op peil blijven of beter worden. In dat verband werd Dow in Ter- neuzen genoemd als voorbeeld. Dow heeft begrip getoond voor de omgeving en nu heeft die omge ving ook begrip voor het bedrijf. Containerdag in Vlissingse buurt vlissingen - Bewoners van het Middengebied in Vlissingen kun nen vandaag hun grof vuil kwijt in vijf containers van l'Escaut en de gemeente. Die staan van 10.00 tot 13.00 uur in de Hercules Segh- erslaan en de Vincent van Gog- hlaan. Alles is welkom: van meubi lair tot chemisch afval. Initiatiefne mers hopen dat de dag aanleiding is voor bewoners om hun tuin, bal kon en garage op te ruimen. Panta Rhei Koopt 1 juni weer open te gaan vlissingen - Eigenaar Willem-Jan Buijs van de afgebrande strandtent Panta Rhei hoopt 1 juni weer te openen in een nieuw onderko men op het Vlissingse Nolle- strand. Deze week heeft Buijs een aannemer opdracht gegeven het paviljoen te leveren. Over vier we ken komt dit als bouwpakket aan. Voor juni moeten de werkzaamhe den en inrichting klaar zijn. Gemeente beloont initiatief met rekken en beukenhagen. door Seima Osman veere - De Middenstandsvereni ging Veere komt met een initiatief voor een bewaakte fietsenstalling op het Oranjeplein in Veere. Toe risten mogen er deze zomer gratis hun fiets neerzetten. De onderne mers betalen het toezicht. De ge meente levert het groen en de fiet senrekken. De ondernemers van Veere willen af van slordig neergezette fietsen die het zicht op de historische pan den verstoren en de loop. belem meren. Met de bewaakte fietsen stalling willen ze tegelijkertijd ook hun gastvrijheid tonen, laat G. Geelhoed van de middenstandsver- eniging weten, „Zeker voor diege nen die een tochtje met de rond vaartboot maken en mensen met duurdere fietsen is het mooie servi ce," De ondernemers zorgen zelf voor het personeel om de fietsen te be waken. Verder zetten ze iemand in, die door het stadje fietst of De Veerse middenstanders wil- ien her en der geparkeerde fiet sen uit het stadsbeeld weren. Ze bieden in juli en augustus gratis een bewaakte fietsenstalling aan. loopt om de toeristen op de stal ling te attenderen. Het is de bedoeling om in de maanden juli en augustus proef te draaien met het fietsparkeren. Daarna volgt een evaluatie. Als blijkt dat toeristen bereid zijn hun fiets op het Oranjeplein te zetten, gaat de stalling in 2008 langer open. De gemeente wijst binnenkort de plaats aan waar de fietsenrekken komen. Ze zorgt ook voor het aan planten van een beukenhaag. Wet houder J. Melse prijst de samen werking tussen de gemeente en de Veerse ondernemers. Hij hoopt dat het initiatief overwaait naar Domburg en Zoutelande. Recreanten klagen nog niet over zeeafVal op strand Oostkapelle. door Ronald Huissen veere - Het proefproject om aange spoeld zeewier te laten uitdrogen in plaats van het naar een afvalver werker af te voeren, is door de ge meente Veere met een jaar ver lengd. De Stichting Strandexploita- tie Walcheren (SSW) spreekt na een seizoen 'proefdrogen' van een geslaagd project. En dat betekent een flinke kosten besparing in de afvalverwerking. Het strandafval wordt opgehaald en naar een afgelegen strand bij Oostkapelle gebracht. Daar ligt het te drogen en wordt het onnatuur lijke afval eruit gehaald. Na vijf maanden is het zeewier bijna ge heel uitgedroogd en vergaan. Dit deel wordt vervolgens terug in zee geschoven. Op deze manier blijft al het natuurlijke materiaal achter op het strand. Het zuidwestelijke deel van de Veerse kust is niet geschikt voor deze methode, omdat een groot deel vol met strandhuisjes staat en er dus geen strand is om het wier te laten drogen. „Wat ons betreft gaan we deze manier overal toepas sen, maar we kunnen ons wier niet kwijt", vertelt Gerard Bal van SSW. Ook mag het wier volgens de wet niet achter de kuststreek ge stort worden. Wel ligt meer ooste lijk nog een strand waar het zou kunnen drogen, maar dat valt on-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32