Fonteynecijfers imponeren niet Vlissinger onder ogen van groep CHAR omstanders zwaar mishandeld 47 29 42 en 43 Ouderen verrast met paaspakket Kwijt Oproep: wat zijn uw herinneringen aan Johan Cru ij ff Extreem-rechts stelt in Zeeland weinig voor Zaterdag 31 maart 2007 Tip? redwalch@pzc.nl MIDDELBURG - „Dus je heet Cansu?" De 83-jarige mevrouw Verhage-Dommisse helpt een elfjarige leerlinge van basis school De Vossenburch met het inpakken van thee, koekjes en chocolaatjes voor de eenzame medemens. Vijfhonderd oude ren werden gisteren in Middelburg verrast met een paaspak ket. De dozen werden ingepakt in verzorgingshuis Rusten burg. De bewoners vonden het wel wat, 64 scholieren op be zoek. In een mum van tijd waren de dozen vol en was er tijd voor een praatje. De actie is op touw gezet door het Nationaal Fonds Ouderenhulp en de Riki Stichting. In alle provinciehoofd steden werden pakketten ingepakt en uitgedeeld aan thuiswo nende ouderen en bewoners van tehuizen. foto Ruben Oreel Raadsleden wachten weer gewoon reactie van de wethouder af. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Eindelijk is de beste ding van het Fonteynegeld in Vlis- singen ontbloot. Alleen zijn raads leden, die daar al maanden om vra gen, niet erg onder de indruk. Ruim vier ton sprokkelde de Stich ting Fonteyne Activiteiten bijeen, om bouwoverlast in het Vlissingse centrum te compenseren met acti viteiten in de stad. En al maanden gonst het: dat geld is helemaal niet opgegaan aan activiteiten. Immers, zoveel was er niet te beleven. Zeker toen een eerste budgetover zicht van de stichting opdook, waaruit bleek dat één winkelier geld had opgestreken en dat de ge meente het kofFiecafé aan de Oude Markt flink had gespekt, begon het te dagen bij raadsleden. Nu wil den ze een overzicht zien. Dat is er nu, na aandringen van de WD-fractie in de jongste raadsver gadering. De cijfers wijken welis waar licht af van het eerste over zicht, toch blijven eerdere conclu sies overeind. WD'er Tobias Me- ijers heeft 'alle plussen en minnen' al bij elkaar opgeteld. „En dan zie ik dat ze 66.000 euro meer hebben uitgegeven dan is begroot. De gro te vraag: wie gaat dan betalen?" Dat het koffiecafé annex informa tiepunt drie keer zo duur uitviel, dat gelooft Meijers wel. „Maar als ik zie hoe het geld is besteed, snap ik wel dat winkeliers kritisch zijn. Alleen is het voor mij nog te vroeg om al conclusies te trekken." Wat valt er te bestuderen, vraagt Marin de Zwarte (CDA) zich hard op af „Ik ben hier niet van onder de indruk. Maar ik heb ook nooit zo achter de cijfers aan gezeten. Ze vormen slechts een onderdeel van het geheel. Wel denk ik dat ze er best eerder hadden mogen liggen. Alleen zal de kwaliteit van de ad ministratie daar wel niet naar zijn geweest. Dan vind ik het juist zui ver van het college dat een accoun- UH Het budgetoverzicht van de Stich- ting Fonteyne Activiteiten ligt op tafel, de toelichting ontbreekt. Die volgt in de commissieverga dering van donderdag 12 april. tant op de zaak is gezet." PvdA'er Henk de Haas kan er naar eigen zeggen niks mee. „Ik constateer al leen dat sommige cijfers buitenge woon afwijken van de begroting. Dat verbaast me. Naar de oorzaak ben ik wel nieuwsgierig, die toe lichting mis ik. Ik vind het dom om deze blote cijfers zo op straat te gooien. Of is er geen uitleg?" Valt er dan helemaal niemand steil achterover? Toch wel. Natuurlijk: Wim Hirdes, Lokale Partij Vlissin- gen. Hij is 'verbijsterd'. „Wéér is er een budget overschreden. En ik zie nergens terug dat die ene winke lier compensatie heeft gekregen. Ik denk dat met cijfers is gegoocheld. Links en rechts zijn wat bedragen weggegeven, maar van activiteiten zie ik hier weinig terug." Meisjes aangehouden VLISSINGEN - Politie Zeeland heeft gisterenochtend twee meisjes uit Oost-Souburg aangehouden voor mishandeling. De twee 15-jarigen zouden donderdagmiddag een 13-jarig meisje op de Zuidbeek- seweg in Vlissingen hebben ge schopt en geslagen. Zon veertig scholieren waren ge tuige van de mishandeling. door Ronald Huissen VLISSINGEN - Onder de ogen van een grote groep omstanders is woensdagmiddag in Vlissingen een man zwaar mishandeld. De 27-jarige Vlissinger werd door drie mannen van in de twintig neergeslagen en herhaaldelijk te gen het hoofd getrapt. Dit gebeur de voor enkele volle terrassen. De man sprak het groepje van vier mannen en een vrouw aan op hun gedrag, waarna één van hen agressief uitviel. De Vlissinger werd vervolgens tegen de grond ge slagen en mishandeld. Op het moment dat een vriend en een toeschouwer hem kwamen ontzetten, stokte de vechtpartij en maakte het groepje zich richting de Leeuwentrap uit de voeten. De politie meldde de mishande ling pas gisteren, omdat de man aanvankelijk geen aangifte wilde doen. Er wordt nog steeds gezocht naar de daders en getuigen. Een politiewoordvoerder laat weten dat dit de eerste keer is dat iemand in Vlissingen in het zicht van zo veel mensen zo zwaar is mishan deld. Afgelopen donderdag werd ook een dertienjarig meisje uit Vlissin gen door twee andere meisjes mishandeld terwijl zo'n veertig personen er getuige van waren. Tip? redactieQpzcnl Hij is een verstokte vrijgezel, die de eenzaamheid verdrijft door da gelijks te verpozen in het stamca fé in Terneuzen. Dat kost geld, vaak meer dan hij op zak heeft. Maar, geen nood, hij gaat nooit de deur uit zonder bankpasje. Hij koestert het als een kroonju weel. Door omstandigheden ge dwongen, begeeft de man zich vaak na thuiskomst direct naar bed. Naar gewoonte ontdoet hij zich op de slaapkamer van zijn schoeisel. Zo gebeurde het ook laatst weer. De volgende dag, vlak voor hij de deur weer uit wilde, stelde de Terneuzenaar tot zijn afgrijzen vast dat hij het pas je miste. Naarstig speurwerk le verde niets op. Een week lang worstelde hij zich door het leven. Tot hij op een ochtend z'n schoe nen aantrok en op iets hards stuitte. Hij had het pasje de hele week op een uiterst veilige plaats meegedragen: in z'n schoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31