Maxima maandag met zwangerschapsverlof tiffw PZC Zaterdag 31 maart 2007 23 foto ANP Maxima gaat maandag met zwangerschapsverlof. Half april moet het derde prinsenkind geboren worden. Van opwinding over de aanstaande geboorte is dit keer geen sprake. door Hans Jacobs Heel Nederland vraagt zich af of het een meisje of jongetje wordt. „Nou wij niet hoor. Heel Nederland min twee dan toch." Prins Wil- lem-Alexander reageerde vorige maand in Lech sarcastisch op de stelling van een roddelbladjourna list dat het geslacht van de nieuwe koninklijke baby het hele land al maanden bezighoudt. Maxima en hij maken zich er in ieder geval niet druk over, benadrukte de prins, waarop de prinses de angel uit het gesprek haalde door te zeg gen dat beiden hoopten op 'een ge zonde baby, ongeacht of het een jongetje of meisje wordt'. Maxima werkt nog tot maandag, wanneer ze in Utrecht de oratie bijwoont van Nasira Jabeen, die het komende jaar de Prins Claus- stoel bezet. Maxima is voorzitter van het curatorium dat jaarlijks een geleerde uitnodigt om de stoel te bezetten en wil de toespraak De boreling zal dit keer minder snel worden getoond na de geboorte daarom niet missen. Vorige week liet de prinses weten in verband met haar zwangerschap geplande openbare optredens in de avondu ren te schrappen. Dat was er overi gens nog maar één, een galadiner in Amsterdam. Willem-Alexander vertelde vorige week in Rome dat de derde baby 'half april' wordt verwacht. De vo rige twee kinderen, Amalia en Alexia, werden enkele weken eer der geboren dan de Rijksvoorlich tingsdienst bij de aankondiging van de zwangerschappen als moge lijk tijdstip aangaf „We houden ons aan wat de dokters zeggen", verklaarde een woordvoerder het tijdsverschil. Amalia bijvoorbeeld kwam uiteindelijk een maand eer der dan aanvankelijk was bekend gemaakt, en dat had niets te ma ken met een te vroege geboorte. Nu echter lijkt het erop dat de mar ge minder ruim is genomen, ge zien ook het begin van Maxima's zwangerschapsverlof Het prinsje of prinsesje is na Wil lem-Alexander, Amalia (7 decem ber 2003) en Alexia (26 juni 2005) vierde in de lijn van troonopvol ging. Er worden geen saluutscho ten afgevuurd om de geboorte aan te kondigen, maar minister-presi dent Jan Peter Balkenende heeft wel aangekondigd dat op over heidsgebouwen de vlag wordt uit gestoken. De Rijksvoorlichtings dienst heeft inmiddels al een voorlopig draai boek bekendgemaakt. Opvallend daarin is dat prins Wil lem-Alexander de boreling dit keer minder snel zal tonen dan na de geboortes van Amalia en Alexia het geval was. Er zal, zo maakte de RVD bekend, nu minstens acht uur zitten tussen geboorte en pers presentatie. Dit omdat de vorige keren is geble ken dat de baby daarna met een lichte ondertemperatuur bij de moeder terugkwam. Om dat risico uit te bannen, wordt nu iets langer gewacht, desnoods tot de volgen de dag wanneer de geboorte laat in de middag of's avonds plaats vindt. Internetsites en wedkantoren pro beren ondertussen een graantje mee te pikken. Zo kan worden in gezet op het verwachte geslacht van de baby (63 procent 'denkt' dat het na twee meisjes dit keer een jongetje wordt), de datum van de geboorte (80 procent verwacht de baby nog in maart, die mensen hebben na zaterdag dus pech, te gen slechts 8 procent in april) en zelfs het gewicht van de baby (91 procent denkt minder dan 3600 gram). Zie ook www.royalblog.nl Prinses Maxima nipt van haar glas tijdens het staatsbezoek aan Turkije in februari van dit jaar. ALLEMENSEN Fergie zag zichzelf als 'dik monster' 'Een lelijk, dik monster'. Sarah, hertogin van York, is opgegroeid met de gedachte dat ze een af zichtelijk monster was. Haar moeder raadde haar zelfs afin de spiegel te kijken. Dat heeft Sa rah Ferguson, beter bekend als Fergie, verteld in een interview voor de Britse televisiezender Channel 4. Om haar minder waardigheidscomplex te over- Sarah Ferguson. foto EPA winnen, begon de jeugdige Sa rah te eten. „Eten, eten, eten, dat was mijn grootste troost", aldus de voormalige schoondochter van koningin Elizabeth. Ook ver geleek ze zich met haar schoon zus Diana. „Ik probeerde ver geefs op haar te lijken en ging van ellende maar weer eten", al dus Sarah, die tegenwoordig boegbeeld is van Weight Watchers. Deens prinsje voor het eerst naar crèche Het Deense kroonprinselijk paar heeft deze week hun zeventien maanden oude zoontje Christi an voor het eerst naar de crèche gebracht. Onder toeziend oog van tientallen fotografen wandel de het prinsje aan de hand van vader Frederik en moeder Mary de crèche binnen. Christian, na zijn vader tweede in de lijn van troonopvolging, is geboren op 15 oktober 2005. In mei verwach ten Frederik en Mary hun twee de kind. Prins Harry werkt aan voorbeeldig imago De Britse prins Harry heeft twee gezichten. In het weekeinde en 's avonds zet hij het graag op een zuipen in chique nachtclubs in Londen. Vervolgens wordt de beschonken prins dan opge wacht door fotografen van de ta bloids. Af en toe komt het op die momenten tot een schermut seling. Overdag echter probeert Harry een voorbeeldig militair te zijn en waardig lid van de ko ninklijke familie. De prins, die binnenkort wordt gestationeerd in Zuid-Irak, is deze week daar om beschermheer geworden van liefdadigheidsinstellingen die zich bezig houden met de ar men in Afrika, assistentie bij na tuurrampen en hulp aan zieke kinderen. Spears en Federline eens over scheiding Britney Spears en Kevin Federli ne zijn het eens over hun echt scheiding. De zegsman die niet wilde ingaan op details, voegde eraan toe dat de overeenkomst voorziet in de voogdij over de twee kinderen en financiële aan gelegenheden. Spears diende vo rig jaar november een aanvraag tot echtscheiding in. Volgens haar waren onoverbrugbare ver schillen de reden om haar twee jarige huwelijk te beëindigen. De zangeres wilde de voogdij over de kinderen en een bezoekrege ling voor haar man afdwingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23