Geknoei met WCT-dossier Ambulance moet wild laten liggen 14 en 15 spectrum Grote meid |V111 I Jole Veel zon Zaak Holleeder: het proces van de eeuw Met je paard op pad in Zeeland Zaterdag 31 maart 2007 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 77 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl malaga - Een bezoeker van het museum voor hedendaagse Mueck. De voormalige poppenmaker, die in Groot-Brittannië Dad', een reproductie van het lichaam van zijn dode vader. In kunst in de Zuid-Spaanse stad Malaga kijkt naar het ruim vijf woont, heeft in Malaga zijn eerste individuele expositie. 1999 was zijn vijf meter hoge beeld'Boy'te zien in het Millen- meter lange beeld'A Girl'van de Australische kunstenaar Ron Mueck werd beeldhouwer in 1996. Toen maakte hij 'Dead nium Dome in Londen. foto Rafael d'Az/EPA Statenleden onthutst over notulen dagelijks provinciebestuur. door Rinus Antonisse middelburg - Een gedeputeerde, Harry van Waveren, die de Staten onbewust verkeerd voorlicht. Een andere gedeputeerde, Maria ie Roy, die de Staten bewust onjuist informeert. Cijfers die worden ge manipuleerd om het milieueffect- onderzoek voor de Westerschelde Container Terminal niet aan te tas ten. Onbekendheid veinzen met andere plannen voor container- overslag in het Sloegebied. Dit beeld van een zwalkend colle ge van Gedeputeerde Staten duikt volgens Statenleden op uit de no tulen van de gesprekken in het da gelijks provinciebestuur over de WCT, en nauw daarmee samen hangend de situatie bij ha venschap Zeeland Seaports. „Ze hebben allemaal boter op hun hoofd. Het rammelt aan alle kan ten", zegt Marten Wiersma (GroenLinks) over het college van Gedeputeerde Staten. „Ik vind dat het college wel heel erg knoeit", constateert Jaap van Ginkel (Christenunie). De Staten hieven gisteren de ver trouwelijkheid van de GS-notulen op en daardoor mogen de Statenle den er nu vrij over praten. De meesten hadden de notulen, vanaf 2003 tot heden, al op vertrouwelij ke basis gelezen. „Er staat een aan tal opmerkelijke dingen in", meldt Wiersma. „Ze ruimen de rommel in het college niet op", vindt Van Ginkel. Anderen, onder wie Peter Holt- ring (PvdA) en Izak Vogelaar (WD), stellen zich wat terughou dender op. Ze willen de vrijgege ven notulen (zonder passages die de persoonlijke levenssfeer kun nen schaden of bedrijfsgegevens bevatten) eerst nog eens goed doornemen voordat ze reageren. WJ Gedeputeerde Staten hielden een aantal belangrijke zaken over de Westerschelde Container Terminal achter voor Provinciale Staten. Wiersma denkt aan het stellen van schriftelijke vragen, voordat het demissionaire college eind april is verdwenen. „Maar andere partijen mogen ook initiatieven ne men." Van Ginkel gaat ervan uit dat de Staten een debat zullen wij den aan de onthullingen. Ook hij voert dat bij voorkeur met het hui dige college. Dat is immers verant woordelijk. Het heeft niet veel zin dat debat met een nieuw dagelijks provinciebestuur te voeren, meent Van Ginkel. Hij maakt er geen ge heim van de affaire uiterst pijnlijk voor het aanzien van de Zeeuwse politiek te vinden. pagina 3: commentaar; pagina 37: minder containers om WCT te redden Geen aanklacht ouders gegijzelde kinderen manilla - Ouders van de kinderen die woensdag gegijzeld werden in een schoolbus in de Filipijnse hoofdstad Manilla, willen dat de gijzelnemer op vrije voeten komt. Hij is 'een goede man die veel voor de gemeenschap heeft gedaan'. Het provinciebestuur zit fout met het selectief openbaar maken van WCT-notulen reageer op www.pzc.nl Het verbieden van paddo's is betuttelend eens WÊÊÊÊÊÊ 50% oneens 50% turken kregen lening om uit leger te blijven 3en haag - Zeven medewerkers /an het ministerie van Defensie net een dubbele nationaliteit heb- ren sinds 2002 een renteloze le- ïing en betaald verlof gekregen )m hun verplichte dienstplicht in Turkije af te kopen. Dat zei staats ecretaris Van der Knaap van De- ènsie. De regeling bestaat sinds 002 op verzoek van de Kamer. Geheim memo: jagers schieten gewonde dieren voortaan af. doetinchem - Dierenambulances in de Achterhoek en IJsselstreek mogen geen herten, reeën, vossen en andere wilde dieren meer red den na een aanrijding. Speciaal aangewezen jagers schieten de ge wonde dieren voortaan meteen af. Dat staat in een interne memo van de politie. Agenten mogen de wilde dieren ook doden, maar in verband met 'imagoschade in de pers' heeft dat niet de voorkeur, al dus het geheime memo. Tot nu toe rukten ambulances uit om gewond wild te redden. In de streek vinden elk jaar driehonderd aanrijdingen met vooral reeën plaats. De Dierenambulance Ach terhoek vermoedt dat geld het hoofdmotief is van provincie en ge meenten om jagers aan te stellen die dieren afschieten en afvoeren. „Als zij een ree of hert bij de slach ter afleveren, krijgen zij daar 50 eu ro voor", aldus G. Wissing van de dierenambulance. Bovendien hoe ven de lokale overheden de ambu lance geen ritprijs te betalen. „Eerst brachten wij een gewonde Dierenambulances in Achterhoek en IJsselstreek mogen volgens een politiememo geen wilde die ren meer redden na een ongeval. Jagers schieten de dieren af. ree naar een verzorgingsadres. Dan huppelde het dier na een paar dagen weer in het bos. Nu is het knallen maar." Een politiewoordvoerder bevestigt dat regels voor het afhandelen van gewond wild sinds 1 maart zijn ge wijzigd. „Maar we houden ons aan de Flora- en faunawet." Dieren die voor consumptie geschikt zijn, gaan naar de poelier. In het memo staat dat de stressgevoelige reeën na een aanrijding 'uit hun lijden moeten worden verlost'. De Partij voor de Dieren is woe dend en wil van minister Verburg (Landbouw) weten of zij bereid is ambulances een ontheffing te ver lenen voor het vervoeren en op vangen van gewonde dieren. EN Zeeland: 2 en 3, 29 t/m 39, 43 en 45; Binnenland: 4, 5 en 7; Buiten land: 8 t/m 10; Meningen: 11 t/m 13; Economie: 16 en 17; Beurs; 18; Buitengebied: 19 t/m 21; Extra: 23 t/m 25; Weer: 26; Strips: 27; Cul tuur: 40 en 41; Agenda: 44; Sport: 47 t/m 53; Televisie: katern Prisma Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555547 Advies en Management www.vanjole.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1