'Hij heeft niets tegen alle verhalen de afgelopen jaren over hem ondernomen omdat hij voor zichzelf wist dat het niet waar was' advocaat Jan-Hein Kuijpersaam PZC Zaterdag 31 maart 2007 1 5 Willem Holle eder (r) schudt advocaat Bram Moszkowicz in het najaar van 2003 de hand in de Amsterdam se PC Hooft- straat. foto ANP De strafklacht Willem Holleeder staat komende week te recht wegens bedrei ging, afpersing en mishandeling van vastgoedhandelaren. Eén van hen zou de in mei 2004 ver moorde zakenman Willem Ends tra zijn. Met hem deed Holle eder vroeger zaken, maar in 2002 keerde hij zich tegen Ends tra en zou hij zijn begonnen hem af te persen. Een andere Amsterdamse ondernemer die Holleeder de duimschroeven zou hebben aangedraaid, is Erik de Vlieger. Willem Holleeder wordt offici eel niet verdacht van de moord op Endstra, maar alleen voor het afpersen van Endstra. lusti- tie doet nog onderzoek naar de rol van Holleeder bij de liquida tie van Endstra. Zelfheeft Ends tra meermalen gezegd dat hij vreesde dat Holleeder hem zou laten ombrengen. Daarnaast heeft hij verklaard dat Holle eder achter 25 liquidaties zou zit ten, onder meer die van zijn vroegere 'partners in crime' Cor van Hout, Sam Klepper en John Mieremet. Holleeders betrokken heid daarbij wordt nog onder zocht. Ook zouden aan het strafdossier Holleeders plannen zijn toege voegd om de mediaonderne- mers Joop van den Ende en John de Mol te ontvoeren. Mocht Holleeder schuldig wor den bevonden, dan wacht hem een celstraf van vermoedelijk zes tot acht jaar. De planning De, wat optimistische, voorlopige planning. Zittingen zijn op maandag, dinsdag en donderdag in de 'bunker'. 2aPril mÉ.I De 'voorverweren' van advocaten en andere inleidende kwesties. Qi 3aPrM Begin behandeling deeldossier 'afpersing Rolf Friedlander', waarvan alleen Holleeder wordt verdacht. 9 april Begin behandeling deeldossier 'afpersing Wijsmuller', waarvan Holleeder, Senol T. en Ozan T. worden verdacht. 16 april Begin behandeling deeldossier 'afpersing Kees Houtman', waarvan Holleeder, René van D., Richard G. en Mark G. worden verdacht. Deelname aan criminele organisatie, witwassen. Deelname aan criminele organisatie, witwassen. Deelname aan criminele organisatie, afpersing in vereniging, witwassen. Deelname aan criminele organisatie, afpersing in vereniging, witwassen. Deelname aan criminele organisatie, afpersing in vereniging. Deelname aan criminele organisatie, afpersing in vereniging, wapenbezit. Afpersing in vereniging, bezit van munitie. 14 en 15 mei Requisitoir met de strafeis van justitie. Holleeders ex, moeder van zijn zoon. 'Verkocht' aandelen Leijenbergh Vastgoed bv tegen veel te hoge prijs aan Endstra, om afpersing te verdoezelen. Zus van topcrimineel Dino Soerel. 'Verkocht' aandelen in Koper Hofman bv tegen veel te hoge prijs aan Endstra, om afpersing te verdoezelen. Perste vastgoedhandelaar John Wijsmuller af, samen met Ozan T. en Holleeder. Wijsmuller, die ontkent te zijn afgeperst, is zwaar onder druk gezet te 'investeren' in niet-bestaande projecten. Perste vastgoedhandelaar Perste vroegere vriend Perste vastgoedhandelaar Speelde volgens justitie John Wijsmuller af, Kees Houtman af, in samen met Senol T. en opdracht van Holleeder Holleeder. Wijsmuller, die en samen met zijn ontkent te zijn afgeperst, 'gabber' Richard G. en is zwaar onder druk gezet diens broer Mark G. te 'investeren' in niet-bestaande projecten. Kees Houtman af, in opdracht van Holleeder en samen met zijn 'gabber' René van D. en zijn broer Mark G. een ondergeschikte rol bij afpersing van Kees Houtman. oil 21mei mjfjk Begin van de pleidooien van de advocaten. 1 Begin juni Sluiting onderzoek, uitspraak. infographjc Paul Vugts, Marcel Groenen 23 april Begin behandeling deeldossier 'afpersing Willem Endstra', waar van Holleeder, Maruf M., Marcel Kaatee, Orminda Soerel en Maike Dijkhuis worden verdacht. 10 mei Begin behandeling overige zaken die Holleeder ten laste zijn gelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15