Ikea omarmt nu ook hond en kat uf v53 PZC Zaterdag 31 maart 200? .J j& ~v#' Foto's: Vv'W.*.- M>. 1. Opbergtas voor katten- of hondenvoer (1,95 euro). De etensbakjes op het aanrecht (vanaf 2,95 euro) zijn voorzien van een rubberen onderkant zodat ze niet schuive 2. Bastis hondenbed met pootafdruk (11,95 euro). Het speeltje kost 2,95 euro. 3. De haakjes voor de riem zien eruit als het achtereind van een hond (1,95 euro) 4. Bastis Krona, troon voor kat of hond (55 euro). Het kussen kost 19,9$ euro. Een meubel voor hond of kat bedenk je volgens Ellen van den Boomgaard niet zomaar. Want we willen allemaal het beste voor onze trouwe viervoeters, zegt de woordvoerster van Ikea. Misschien dat het daarom zo lang geduurd heeft voordat het Zweedse woonwarenhuis zich inliet met het lot van onze levende knuffels. Want dat de pro ducten veilig moeten zijn, staat volgens Van den Boom gaard buiten kijf Nu is het dan zover. In de loop van het jaar verschijnt een collectie voor hond en kat, geënt op het Ikea-principe: verantwoord design en vooral niet duur. De belangrijkste reden voor Ikea om zich te bekomme ren om huisdieren is dat ze zo nadrukkelijk deel uitma ken van ons leven. Cijfers van de Stichting Animal Freedom, die ijvert voor de rechten van dieren, bevesti gen dat. Nederlandse huishoudens bieden volgens de or ganisatie onderdak aan zo'n vijf miljoen honden en kat ten. „Ikea maakt design voor iedereen, dus ook voor dieren", aldus Van den Boomgaard. Pets People komt volgens haar niet uit de lucht vallen. „Tien jaar geleden hebben we in een aantal landen producten voor dieren getest. De conclusie was dat zo'n collectie past bij Ikea." Bij het samenstellen van de collectie is rekening gehou den met de wensen van dieren. „We hebben gekeken naar wat honden en katten willen. Bovendien hebben we goed gelet op veiligheid, zoals we dat ook doen met producten voor kinderen." De producten bevatten geen materialen die schadelijk zijn. Praktisch is dat een deel van de ontwerpen - meren deels van de hand van de Nederlandse designer Monika Mulder - in de wasmachine kan. Het honden- en katten- bed van Ikea moet verantwoord ontworpen zijn, dus oogt het als een troontje waarop de viervoeters comfor tabel plaats kunnen nemen. Het hondenkussen is afge werkt met koninklijke flosjes, het hondenbed voorzien van een dalmatiërprint. Etensbakjes, (re flecterende) riemen en speeltjes zijn bij passend. „De combinatie van speels, functioneel en mooi maakt deze collectie typisch Ikea", j meent Van den Boomgaard. Volgens haar is de fantasie van de ontwerpers nog lang niet uitgeput. Dus verschijnen er nog meer pro ducten. Maar of daar ook konijnen, hamsters en vogels van kun nen gaan genieten, durft ze niet te zeggen. Ikea wil design voor iedereen bereikbaar maken. Dus ook voor dieren, want de trouwe viervoeter heeft eveneens recht op een koninklijk kussen. Daarom verschijnt dit jaar de collectie Pets People in de winkels. door Paul Geerts foto's GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 125