Studie is belangrijker dan wielrennen Omloop van de Braakman ii-Hm'killiillHlll piï ifSüiiii ill-Jill, 11 T Tafeltennissers stellen teleur op EK Wij geven u de helft cadeau! PZC Vrijdag 30 maart 2007 49 Dirk van Dam wil op scherp staan in Omloop van de Braakman. door Kevin van Boxel GOES - „Eerlijk gezegd ben ik er nog niet zo mee bezig." Voor Dirk van Dam, student aan de Christe lijke Hogeschool van Gouda, zijn het drukke tijden. Voordat hij mor gen aan de start kan verschijnen van de Omloop van de Braakman, moet hij eerst nog een aantal tenta mens afwerken. „Ik vind mijn studie belangrijker dan het wielrennen. Een opleiding is voor de rest van je leven. Daar mee vergeleken is wielrennen maar bijzaak. Maar je kunt er op rekenen dat ik zaterdag op scherp sta. Ik wil altijd winnen." Van Dam begon op zijn dertiende met wielrennen. „Een vriend bij me uit de straat fietste toen al. Hij nam me een keer mee. Ik was ge lijk verkocht. Datzelfde jaar reed ik al een wedstrijd." De liefde voor de wielersport dwong de inmiddels zi-jarige Pabo-student destijds wel tot het maken van een lastige keuze. „Naast wielrennen deed ik ook aan badminton en basketbal. Bij 'Ik zal nooit naar een ander team gaan. Als echte Zeeuw, blijf je bij Middelkamp' het badminton ben ik zelfs wel eens Zeeuws kampioen geweest. Maar het was natuurlijk onmoge lijk om al die sporten te blijven doen. Ik moest kiezen. De keuze viel toen op het wielrennen. Dat werkte zo verslavend. En nog steeds. Als ik nu twee maanden niet fiets, begint het al te kriebe len." Maar veel tijd om te trainen heeft de Goesenaar niet meer. Daarvoor neemt zijn studie simpelweg te veel tijd in beslag. „Ik heb hier op mijn kamer wel een fiets staan, maar die is te klein. Soms als ik vrij ben, ga ik wel eens naar huis om te trainen. Toen ik nog bij mijn ouders in Goes woonde, trainde ik altijd tien tot vijftien uur per week. Nu kom ik vaak niet eens aan een uur of zes. Met de tentamens voor de deur kan ik waarschijnlijk deze week helemaal niet trainen. Maar ik fiets voor mijn plezier. Ik vind het een te gro te gok om alles op het wielrennen te zetten. Ik zou het ook niet eens willen. Hopelijk sta ik over een aantal jaar voor de klas. Dan ben ik tevreden." Van Dam fietst al zijn hele wieler leven voor ZRTC Theo Middel kamp. De kopman, die bezig is aan zijn laatste jaar bij de beloftes, voelt zich daar dan ook helemaal thuis. „Ik voel me een echte Middelkam per. Ik zal nooit naar een ander team gaan. Als echte Zeeuw, blijf je gewoon bij Middelkamp." Maar de formatie van de nieuwe ploegleider Patrick de Grave heeft dit seizoen nog maar weinig reden tot juichen gehad. Van Dam onder kent dat. „We hebben nog weinig gewonnen. Waar dat aan ligt? Dat is moeilijk te zeggen. Ik voel me niet slecht. En ook als ploeg fiet sen we goed. De jongens zijn be reid om voor me te rijden. Aan ver trouwen ligt het dus niet. Ik denk wel dat wanneer ik meer zou gaan trainen, de prestaties beter wor den." „Maar het heeft ook gewoon met de vorm van de dag te maken. Het belangrijkste is echter dat we een leuke en jonge groep hebben. De ze jongens kunnen allemaal nog doorgroeien. Er zit nog genoeg rek in." Ook het geluk zit de nog jonge ren ner niet altijd mee. „Bij de junio ren haalde ik elk jaar wel tien po diumplaatsen. Maar zelden werd ik eerste." Bij Van Dam draait echter niet al les om winnen. „Natuurlijk is het leuk om te presteren. Maar voor mij is de gezelligheid het belang rijkst. Daarnaast wil ik graag de jonge jongens blijven helpen. Op die manier kan ik wat terug doen voor datgene wat ze allemaal voor mij hebben gedaan." Toch steekt hij zijn ambities niet onder stoelen of banken. „Ik wil nog graag een keer een klassieker zoals de Omloop van de Braak man winnen. Vorig jaar werd ik tweede. Natuurlijk hoop ik dit jaar te winnen. Maar ik ga voor een plaats bij de eerste tien. Dat is reëel. Ik ga zaterdag zeker wat pro beren. Gewoon volle bak gaan. Ze moeten nog steeds rekening met me houden." Dirk van Dam TT (1 TT" V\ Wedstrijd: clubcompetitie voor y elites en beloften. A 22 deelnemende ploegen waaronder de Zeeuwse teams Theo Middelkamp en §L Zuidwesthoek/Zeeuws-Vlaanderen Braakmanpolder Totale afstand 144,9 km 1 grote ronde 44,9 km 'T 2 ronden 34,7 km 3 ronden 10,2 km Kasseienstrook Timmermansweg Start 13 uur. Finish ±16.20 uur. Beide op de Kasteelstraat. I Philippine Sluiskil Kasseienstrook Boekhouteweg Zeeuwse winnaars: Dennis Raadtgever (2004) Franqois Franse (1992,1998) Patrick van Passel (1991 Toinevan den Bunder (1975,1976 en 1978) Charles de Smit (1971) Zandplaat Winnaars afgelopen vijfjaar: 2006 Edward Farenhout 2005 Jean Paul Verstraten 2004 Dennis Raadtgever Boekhoute 2002 Sean Sullivan BELGIË Alleen Li Jiao nog in de race tijdens Europese titelstrijd in Belgrado. door Koen de Vries DEN HAAG/BELGRADO - Na de voortvarende start van de Neder landse tafeltennissers dinsdag en woensdag in het individuele toer nooi van het EK, was het gisteren bijltjesdag. De nederlagen van Lin da Creemers, Carla Nouwen, Ele na Timina en Barry Wijers waren ingecalculeerd. Maar dat Trinko Keen en Danny Heister werden uitgeschakeld, waren negatieve ver rassingen. Heister verloor in de eerste ronde van het hoofdtoernooi van de Spanjaard Machado, de nummer 121 van de wereld. Trinko Keen hield het een ronde langer vol, maar dat was verre van voldoende om van een geslaagd toernooi te spreken. Hij haalde de laatste 64 terwijl hij als vijftiende was ge plaatst. Keen miste tegen de onbe kende Oostenrijker Presslmayer in de vijfde game een matchpoint en verloor met 4-3. Drie dagen voor het eind van het toernooi heeft Nederland met Li Jiao nog maar één ijzer in het vuur. De 34-jarige speelster van Fü- rst uit Heerlen haalde nipt de laat ste 16 door haar 'Spaanse landgeno te' Zhu Fang met 4-3 te verslaan. Maradona weer eens in het ziekenhuis BUENOS AIRES - De Argentijnse voetballegende Diego Maradona (46) is met spoed in een zieken huis in Buenos Aires opgenomen. Hij lijdt aan overgewicht en heeft volgens zijn persoonlijke arts te veel sigaren gerookt en alcohol ge nuttigd. Dokter Alfredo Cahe beda- drukte gisteren dat Maradona's op name niets te maken heeft met verslaving aan gevaarlijke drugs. Het leven van de oud-voetbalster is volgens Cahe ook niet in gevaar. Titelverdedigers terug naar Rosmalen DEN BOSCH - Mario Ancic en Mi- chaëlla Krajicek verdedigen hun ti tels in het Ordina Open, het tennis toernooi op gras. Ancic, winnaar in 2005 en 2006, moet tussen 17 en 23 juni afrekenen met verschillen de spelers uit de toptien van de wereldranglijst. Robin Haase is in Rosmalen de eerste Nederlandse kandidaat voor een wildcards. Negende plaats waterpolosters MELBOURNE - De Nederlandse wa terpolosters zijn als negende geëin digd bij de WK in Melbourne. De ploeg van bondscoach Robin van Galen won in de strijd om de negende plaats overtuigend met 11-2 van Brazilië. Daniëlle de Bruijn was topscorer met vier doel punten. Met dit eindresultaat ver beterde de ploeg zich een plek ten opzichte van twee jaar geleden bij de WK in Montreal. Toen werd Oranje tiende. Djokovic verslaat Nadal in Miami MIAMI - Novak Djokovic beleeft zijn doorbraak in het mondiale toptennis. De jonge Serviër versloeg in de kwartfinales van het toernooi in Miami de als tweede geplaatste Rafael Nadal: 6-3 6-4. In het vrouwentoernooi is Serena Williams meedogenloos. De Ame rikaanse versloeg in de kwartfina les de Tsjechische Nicole Vaidisova met 6-1 6-4 en hield zicht op haar vierde titel in Miami. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77