Zonder wereldtitel naar Spelen in Peking Tennis: Laure Manaudou slaat opnieuw toe Tennis is... -fun! vwken nnn fU «mfe mtspannug met vruemlenjudkg bug cU wedstrijfispnnnig ket olubyevvel lekke bmten spurt-en, ni&we mensen vntmireten i/<mr iedereen! Estafetteploeg zwemt olympische limiet f/ü^Meldje nu aan bij een tennisvereniging en maak kans °P een gratis tennisracket. een sport voor iedereen! I I 48 Vrijdag 30 maart 2007 PZC Pieter van den Hoogenband zesde op ïoo meter vrije slag. door Angela van de Paal MELBOURNE - Waar Pieter van den Hoogenband in Athene het geluk aan zijn zijde had, viel het kwartje gisteren de andere kant op. De too .meter vrije slag staat bekend als het koningsnummer, maar dit maal was het niet Van den Hoo genband die zich mocht laten kro nen. Die eer kwam toe aan rege rend kampioen Filippo Magnini èn Eamon Sullivan, die de wereld titel mogen delen. Van den Hoogenband, tweevoudig regerend olympisch kampioen op dit nummer, werd slechts zesde. Het verschil was echter zo klein dat als het bad een meter langer was geweest hij op het podium had gestaan. Weer geen wereldti tel voor Van den Hoogenband. Hij zette wel zijn snelste tijd neer sinds zijn herniaoperatie: 48.63 se conden. „Mijn eerste gedachte was: shit. Zesde. Daar kom ik niet voor. Dan kijk je naar het scorebord, zie je wat de nummer één heeft neerge zet en dan merk je dat je toch heel dichtbij zat. Dan duik je even kop- Pieter van den Hoogenband je-onder, ga je naar de zijkant van het bad en besef je dat je toch iets aan zo'n race hebt." Het was een troost voor de Brabander dat de winnende tijd (48.43 seconden) te genviel. „Ik had een probleem ge had als ze nu 47.6 seconden had den gezwommen. Maar deze tijd kan ik ook zwemmen." Technisch directeur Jacco Verhaeren denkt dat Van den Hoogenband - die in Sydney 2000 het wereldrecord 47.84 seconden op zijn naam schreef- tot veel meer in staat is. „Ik meen het echt als ik zeg dat hij weer in wereldrecordvorm aan het komen is. Die 47'er heeft-ie zeker nog in de benen. Ik acht hem er zelfs toe in staat zijn persoonlijk re cord te verbeteren. Maar daarvoor moeten start en keren nog verbe terd worden. De eerste taak was om hem weer zwemmend goed te krijgen. Nu hebben we nog ander halfjaar tijd om daar aandacht aan te besteden." Van den Hoogenband heeft als doel in Peking voor de derde keer goud te pakken op deze afstand. Met een zesde plek en de fikse con currentie lijkt dat een lastige klus. Toch stelt hij dat hij weer een stap dichter is bij zijn olympische titel. „Ik word zesde dus iedereen zal me wel voor gek verklaren, want zo kan je alles wat krom is recht praten. Maar ik zit er dichtbij. En ik weet wat ik nog moet verbete ren. Ik ben nog niet afgeschreven en dat is een fijne constatering." Van den Hoogenband start mor gen niet op de vijftig meter. Hij zal alleen nog in het water duiken als de estafetteploeg de finale haalt. Zwemmer Pieter van den Hoo genband eindigt in de WK-finale 100 meter vrijeslag als zesde. Het verschil met de winnaars be droeg slechts 0,2 seconden. L/oor ucelcMCi^- J% Kijk op www.knltb.nl onder districten en verenigingen voor de dichtstbijzijnde tennisvereniging bij jou in de buurt. KNLTB De Fran^aise Laure Manaudou is grootverdiener tijdens het WK zwemmen in Melbourne. foto Patrick B. Kraemer/EPA Franse zwemdiva met Oranje bloed wint vierde WK-medaille. door Angela van de Paai MELBOURNE - Madame Manaudou (20) slaat weer toe. Hard en gena deloos. Na de Olympische Spelen en het Europees kampioenschap is nu het WK zwemmen aan de beurt. Op haar naam staan na gisteren vier medailles (400 meter wissel, 200 meter vrije slag, 100 meter rug slag, 4x200 meter vrij, twee goud, twee zilver) en een wereldrecord. En de koek is nog niet op. Ze heeft nog twee onderdelen te gaan. long, charmant, succesvol en ze is ook nog een beetje Nederlands. Manaudou is de dochter van de Rotterdamse ex-badmintonster Ol- ga Schippers. Als veertienjarig meisje had ze een poster van Pie ter van den Hoogenband boven haar bed hangen. Zes jaar later is zij de diva van het zwemmen. In Frankrijk wordt ze op handen ge dragen. Gevolg is dat vedettenei gingen haar niet vreemd zijn. Het gaat zoals zij het wil en anders ge beurt het helemaal niet. Ze heeft een eigen badkledinglijn, is regelmatig het gezicht in een re clamecampagne en trad op tijdens het televisieprogramma 'Singing with the stars' waar ze een duet zong met Patrick Bruel. Al bleek toen dat ze zich beter op het zwemmen kan concentreren. Jong, snel en wild. Het is Manau dou ten voeten uit. Ze is de Mi chael Phelps bij de vrouwen. Twee, drie afstanden is te flauw. Ze draait haar hand op dit WK zwem men niet om voor zeven onderde len. Ze lijkt onvermoeibaar in haar jacht naar records en goud. Tijdens de Olympische Spelen van Athene was ze de Franse sensatie. Ze was de eerste Franchise die olympisch goud won. Later voeg de ze daar nog zilver en brons bij. Peilingen wijzen uit dat ze na de gestopte voetballer Zinedine Zida- ne en tennisster Amelie Maure- smo de meest populaire sporter is. Marleen Veldhuis moet zichzelf verbeteren om medaille te halen. door Angela van de Paal MELBOURNE - Zwemster Marleen Veldhuis plaatste zich gisteren met een tijd van 54.17 seconden als vijf de voor de finale van de 100 meter vrije slag. Ranomi Kromowidjojo strandde in de halve finale. Ze werd dertien de maar scherpte wel haar per soonlijk record aan tot 55.33 secon den. „Ik zwom superlekker", aldus het zestienjarige talent. De druk van een groot toernooi helpt, stelt ze. „De spanning en alle heisa er omheen geven mij een extra kick." Veldhuis krijgt het vandaag in de eindstrijd lastig. Ze zal moeten af rekenen met Nathalie Coughlin, Britts Steffen en de Australische zwemsters Libby Lenton en Jody Henry. „Het zal nog harder moe ten, maar er zit ook nog rek in. Voor mijn gevoel ging ik vandaag nog te langzaam af en was mijn slagfrequentie nog te laag", stelde Veldhuis. De vrouwenestafetteploeg gaf gis teren een positief signaal af naar de toekomst. Op de 4x200 meter vrije slag verbeterde ze het Neder lands record dat sinds 2003 stond op 8.05.82 minuten. Gisteren haal den Manon van Rooijen, Inge Dek ker, Linda Bank en Femke Heemskerk een flinke hap van die tijd af: 8.02.40 minuten. Het lever de een nominatie voor de Olympi sche Spelen van Peking op en een startplaats in de finale. Dat laatste leverde buiten een dosis ervaring niets op. Het team eindigde met 8.04.81 minuten op een achtste en laatste plek. Op vijftien seconden van de VS dat het wereldrecord aanscherpte tot 7.50.09 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 76