PZC Houtepen moet weg bij Hoek Tk ben zwaar teleurgesteld in de club' Schalken houdt er mee op 48 47 49 Zesde plaats op WK geeft Pieter van den Hoogenband hoop Vrijdag 30 maart 2007 Dirk van Dam wil pieken in de Omloop van de Braakman Tip? sport@pzc.nl Zaterdag-hoofdklasser gaat snel op zoek naar een nieuwe trainer. door Frits Bakker hoek - Trainer Cees Houtepen maakt het seizoen nog af bij Hoek en moet daarna vertrekken bij de club. Het bestuur van de hoofd klasser gaat in samenspraak met de technische commissie zo snel mogelijk op zoek naar een opvol ger. De meest gehoorde naam is die van Dolf Roks. Hoek-voorzitter John Smael kon- Trainers Hoek sinds 2000 Cees Houtepen is de zesde trainer in de afgelopen zeven seizoenen bij hoofdklasser Hoek die al dan niet voortijdig moet vertrekken. Hij kan de eerste trainer worden sinds Adriaan Nieuwenhuijse (seizoen 1997/1998) die zijn contract uitdient. Houtepen leidde de club tot nu toe in 29 duels. digde gisteravond na een onder houd met Houtepen het gedwon gen vertrek aan. „We hebben naar het totaalbeeld gekeken", zei hij zonder daar een verdere toelich ting op te geven. Behalve de hoofd trainer vertrekt ook zijn assistent Arthur van Huizen. Smael verze kerde gisteravond: „Wat de geruch ten ook allemaal mogen zijn: wij hebben nog met niemand gespro ken." Voor Houtepen kwam de op han den zijnde breuk als een verras sing, hoewel de dreiging al lange tijd in de lucht hing. Voorafgaand aan het gesprek met het bestuur van gisteravond verwachtte de Souburgse oefenmeester niette min nog een gunstige uitkomst. „Ik denk dat ik volgend jaar nog trainer van Hoek ben", zei hij hoopvol. Hij baseerde de verwachting op een eerder gesprek. Het bestuur en Houtepen spraken twee maanden Cees Houtepen is volgend sei- zoen geen trainer meer van Hoek. De Vlissinger heeft giste ren te horen gekregen dat zijn contract niet wordt verlengd. geleden de intentie uit met elkaar verder te gaan. Daarna was het al die tijd angstig stil rond een moge lijke nieuwe overeenkomst. Smael wilde in de weken na de winterstop alleen kwijt: „We gaan eerst aankijken of we in de top blij ven meedraaien en willen dat er progressie inzit, dat we ons pu bliek attractief voetbal laten zien." De zwakke reeks, na een veelbelo vende start van de competitie, heeft: kennelijk niet aan die verlan gens voldaan. Hoek won net voor de winter nog wel van Kloetinge, maar was in die periode de weg al kwijtgeraakt en kwam alleen de laatste twee weken weer tot winst tegen Huizen uit (0-2) en SSV'65 thuis (6-2). Smael wilde gisteravond niet zeg gen wat de situatie heeft gewijzigd tussen de eerste verklaring (door-, gaan met Houtepen) en die van gisteravond. „Dat hebben we met elkaar afge sproken. We hebben besloten uit elkaar te gaan, omdat er onvol doende draagvlak is." De selectie werd gisteren voor de training van het besluit op de hoogte gesteld. Frans Vermeulen september 2000 ontslagen PZC Willem Adriaansens Trainer Cees Houtepen reageert ontzet op mededeling bestuur. door Frits Bakker hoek - Hij klonk aangeslagen en dat was hij ook. Cees Houtepen kreeg gisteravond van Hoek te ho ren dat hij en zijn assistent Arthur van Huizen aan het eind van dit seizoen moeten vertrekken. „Dat hebben we niet verdiend", reageer de de hoofdtrainer. „Ik ben zwaar teleurgesteld in de club." Het aangezegde ontslag, in zijn eer ste jaar, kwam voor de trainer en zijn assistent onverwacht. „Wat stelt het dan nog voor dat twee maanden geleden de intentie is uit gesproken dat we met elkaar door gaan?", vroeg Houtepen zich af. En terugkijkend op de resultaten: „Wat valt ons nou te verwijten? We hebben in totaal, voor de com petitie en de beker, vijf wedstrij den verloren." „We waren aan een mooi elftal aan het bouwen", voegde Van Hui zen er gisteravond na de training aan toe. „Daar krijgen we nu de kans niet meer voor. En waarom? Wij weten het niet. En ik heb ook niemand van de selectie gehoord die dit kan begrijpen." Cees Houtepen geeft toe dat er sportief gezien een terugval is ge weest. „Maar iedereen kon zien hoe dat kwam. We hebben te wei nig scorend vermogen, we missen een leider en zijn centraal achterin niet sterk genoeg. Dat was iets om volgend jaar aan verder te bou wen." Het moreel van de trainer is geknakt. „Ik zal er bij zijn, zaterdag tegen IJsselmeervogels", verzeker de hij. Maar de vraag is of hij zich ook voor de resterende wedstrij den van het seizoen nog kan opla den. De backhand van Sjeng Schalken was zeer herkenbaar en bovendien zijn ge vaarlijkste wapen. foto Toussaint Kluiters/ANP Lichaam van 30-jarige Limburger staat toptennis niet meer toe. door Maarten van Helvoirt den bosch - Drie jaar geleden kwam Roger Federer eens op con sult bij Sjeng Schalken. „Jij hebt toch ook zo'n last van de bal van je voet? Wat kan ik eraan doen?" Behalve wat medische tips gaf de Nederlander 's werelds beste ten nisser mee vooral te genieten van zijn successen. „Het kan immers zo voorbij zijn." Schalken kan het weten, gisteren kondigde hij in Den Bosch, tijdens de persconferentie van het ATP-grastoernooi van Rosmalen, aan definitief te stoppen. „Ik wil niet langer roofbouw op mijn lichaam plegen." Eerst een niet tijdig onderkende ziekte van Pfeiffer en vervolgens een hernia zijn er de oorzaken van dat hij nu al drie jaar sukkelt met zijn gezondheid. Een jaar geleden speelde hij in Bergamo zijn laatste toernooi. De 30-jarige Limburger is het levende bewijs dat topsport niet gezond is. Afgelopen december gaf Schalken zichzelf nog een paar maanden. „Omdat ik nog niet de leeftijd heb om zomaar te stoppen. Maar mijn lichaam heeft mij gedwongen te stoppen, zoals helaas bij wel meer topsporters." Schalken, die tijdens het toernooi van Rosmalen een passend af scheid krijgt, speelde tien jaar top tennis. „Ik ben samen met Andre Agassi de enige die op alle conti nenten én op alle ondergronden ti tels heeft behaald." Vier jaar schommelde hij tussen plaats 10 en 25 op de wereldrang lijst. „Ik kon het niet accepteren dat ik Sjeng Schalken stopt met topten nis. De ziekte van Pfeiffer en een hernia hebben het lichaam van de halvefinalist van de US Open van 2002 gesloopt. zou terugzakken naar de topder- tig. Omdat ik nou ook weer niet zó goed was, móest ik wel veel spe len. Dat heeft z'n tol geëist. Ik hoop alleen dat ik er op mijn vijf tigste geen last meer van heb." Sjeng Schalken Geboren: 8 sept 1976, Weert. Woonplaats: Kessenich (Bel). Prof: sinds 1994. Hoogste positie wereldrang lijst: 11e (21 april 2003). Toernooizeges: enkelspel 9 (Valencia/1995, Jakarta/1996, Boston/1997, Auckland/1999, Tokyo/2000, Stockholm/2001, Den Bosch/2002/2003, Costa do Sauipe/2003). Dubbel 6. Beste prestaties grandslam- toernooien: kwartfinale Wim bledon (2002, 2004), halve fi nale US Open (2002). Totaal prijzengeld: 5.192.798 dollar (3.878.837 euro). Angelo Nijskens sept. 2000 - feb. 2003 ontslagen Johan Ballegeer aug.2003-13okt.2004 ontslag genomen i i Patrick Naudts Cees Houtepen Jan Verdegem februari 2003 februari 2003 - juli 2003 oktober 2004 1 duel 9 duels 2 duels Jan Verdegem november 2005 3 duels Eric Tetaert 25 okt2004 - 31 okt.2005 ontslagen Eddy Mestdagh 21 nov. 2005 -11 apr. 2006 ontslagen Cees Houtepen aug. 2006 - 30 juni 2007 contract niet verlengd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75