parfum en popcorn in de bios airco-garage.nl Vlissingen gaat alle Antillianen in haar gemeente inventariseren het KINDERPALEIS BOSCH VAN DER SLOOT WPZC Vrijdag 30 maart 2007 31 Pottenmarkt 22 Middelburg Tel.: 0118 - 63 83 51 wwwhetkinderpaleiscom Stadsgewestelijke expo over rechten van kind vlissingen - Unicef krijgt in april prominente plekken voor haar ten toonstelling over de rechten van het kind. Vanaf donderdag 5 april is de digitale expositie te zien in de Govan Mbekizaal van het Vlis- singse stadhuis. Dat is tot en met 13 april. Daarna verhuizen de spul len naar het stadskantoor van Mid delburg, waar ze van 17 tot en met 26 april te bewonderen zijn. Zaklopen en kaasrollen op de spelenkermis zoutelande - Een springkasteel, zaklopen en kaasrollen. Tal van Oudhollandse spelen zijn te doen op de spellenkermis die zaterdag 31 maart en zaterdag 7 april plaats vindt in Zoutelande. De kermis staat in de Langstraat en duurt bei de dagen van 13.00 tot 17.00 uur. Ook de paashaas en de Zeeuwse Vliegervrienden zijn erbij. SCHOFNMOOL Lange Delft 48, Middelburg Vrouwenkorps KNIL op ontmoetingsdag middelburg - Op de regionale ont moetingsdag Zeeland van de vere niging Kinderen van de Japanse Bezetting en de Bersiap geeft S. Kruyswijk-van Thiel een lezing over het vrouwenkorps van het KNIL. V. van Loo houdt daarna een lezing over de verborgen we reld in Indische damesromans. De ontmoetingsdag vindt zaterdag 14 april plaats in ontmoetingscen trum Dauwendaele in Middelburg. Technologie voor het leven Bezoekers van de 'Ladiesnight' in bioscoop CineCity in Vlissingen schuifelen na afloop van de film langs de promotiekraampjes van lokale ondernemers. foto Ruben Oreel niet omdat de film Music Lyrics op die dag nog niet vertoond mocht worden van de distribu teur. We hebben toen de Ladies night een week verschoven." Om dezelfde reden wordt de volgende avond niet eind april gehouden, maar half mei. Truus de Kok en haar dochter Joy ce Mallie uit Vlissingen kijken er al naar uit. „Ik ga bijna elke keer", zegt Truus. „Het is altijd een gezel lige avond met een leuke film en vaak na afloop een optreden van een bandje. Ik erger me alleen aan het handdoekenritueel. Van die mensen die snel de zaal in rennen, hun jas op de beste plekken leggen en dan weglopen. Maar dat hoort er waarschijnlijk gewoon bij." Ontwikkeling van de Ladiesnight Voor 2005 wordt er incidenteel een avond voor vrouwen gehouden. In september 2005 wordt Ladiesnight een maandelijks evenement. De eerste editie trekt zestig bezoekers. In september 2006 wordt de grens van duizend bezoekers voor het eerst bereikt. Maart 2007 wordt de eerste Girls Night Out gehouden. Mei 2007 zal de Ladiesnight een metamorfose ondergaan. Wethouder Ton Croné is geen voorstander van terugsturen Antillianen. door Wendy van den Hurk vlissingen - Een Antilliaan is al gauw een Surinamer en vice versa. Ton Croné, wethouder Antilliaan se aangelegenheden in Vlissingen, wil precies weten hoeveel Antillia nen er in Vlissingen wonen. De laatste tijd is veel te doen over Antillianen. Een jaar geleden stuur den negentien Nederlandse ge meenten een brief naar toenmalig minister Rita Verdonk, waarin ze haar besluit om criminele Antillia nen terug te sturen naar de Antil len en Aruba, ondersteunden. Vlis singen deed mee. Burgemeester Anneke van Dok schaarde zich vanaf het begin achter de gedachte dat Antillianen na een misdrijf het land mogen worden uitgezet. De nieuwe wethouder in Vlissin gen, Ton Croné, toont zich milder. Hij nam de portefeuille Antilliaan se aangelegenheden over van Van Dok. „Laten we voorzichtig zijn met het terugsturen van mensen. Ie gaat problemen transporteren. Ais hier het probleem schoolver zuim is, is het dat daar natuurlijk helemaal. En bovendien zijn Antil lianen Nederlanders die je nauwe lijks kunt uitzetten. Tijdens mijn verblijf op Aruba (Croné heeft er jaren gewerkt bij de gouverneur, red.) heb ik gezien dat ze toch te ruggaan. Mét bolletjes." Samen met de rest van het college was Croné de afgelopen dagen in Rotterdam, waar ze de voorjaars- Tijdens de voorjaarsconferentie van het Vlissingse college in Rot terdam sprak wethouder Croné met de Rotterdamse burgemees ter Opsteiten over Antillianen. nota opstelden. Ze bezochten ook hun collega's van het Rotterdamse college. Met burgemeester Ivo Op stelten sprak Croné over de Antilli aanse kwestie. „Maar dat is niet te vergelijken. Als je ervan uitgaat dat vijf procent van de Antillianen cri mineel is, zijn dat er daar duizend en hier maar tien. Tenminste, dat denk ik, want hoeveel Antillianen hier precies wonen, is niet bekend. Dat gaan we onderzoeken. Pas dan kunnen we kijken wat we hier aan het probleem doen, als er al sprake is van een probleem." Dat tellen is lastig. „Mijn vraag is dan ook: zijn het wel Antillianen? Een Surinamer lijkt al snel een An tilliaan. Bovendien is het moeilijk na te gaan in de burgerlijke stad, aangezien ze de Nederlandse natio naliteit dragen. Dat merk ik zelf: mijn jongste zoon is geboren op Aruba, maar je zult bij hem geen Antilliaanse genen aantreffen." Rijbewijs ingevorderd vlissingen - Een 23-jarige automo bilist uit Vlissingen is woens dagnacht door de politie aangehou den op de President Rooseveltlaan in zijn stad. De man moest blazen en bleek bijna vier keer zoveel te hebben gedronken als toegestaan. Zijn rijbewijs is ingenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59