Debat over Europese zaken Stadhuis van Goes gaat in de verhuur H Omstreden windmolens mogen blijven draaien in Kamperland Zoekt u een mooie decoratie voor tuin of erf s PZC Vrijdag 30 maart 2007 33 Leerlingen van het Goese Lyceum verdiepen zich in EU. door Willem van Dam goes - Natuurlijk, zegt de een, moeten alle lidstaten in de Euro pese Unie de euro invoeren. Dat voorkomt aan de grens een hoop gedoe met het gewissel van geld; dat is makkelijk voor hande laar én toerist. Bovendien, als al le lidstaten de euro invoeren, wordt de Europese munt nóg ster ker ten opzichte van de Ameri kaanse dollar en de Japanse yen. En dat komt de Europese econo mie ten goede. Niks euro, zegt de ander. De komst van de euro heeft alles duur der gemaakt, de meeste mensen re kenen nog altijd om naar guldens WEEKEND Zaterdag 31 maart en zondag 1 april 2007 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via te lefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. (0111) 406111. en - heel belangrijk - de gezamen lijke muntsoort ontneemt indivi duele landen de mogelijkheid hun concurrentiepositie te verbeteren via devaluatie. Gisteren gingen leerlingen van 4 havo en 4 en 5 vwo van het Goese Lyceum (Pontes Scholengemeen schap) met elkaar in debat over Eu ropa. Dat gebeurde in het kader van een Europawedstrijd, georgani seerd door het bureau Europees Parlement. Aanleiding daartoe vormt het feit dat vijftig jaar gele den in Rome de verdragen werd getekend die de basis vormden van wat nu de EU is. Aan de wed strijd doen (slechts) drie scholen scholen mee: het Goese Lyceum, het Lorentzlyceum uit Arnhem, en het Sint-Janslyceum in Den Bosch. In Goes gingen zes teams (elk be staande uit drie leerlingen) met el kaar de verbale strijd aan, om uit te maken wie er straks met de bes te debaters uit Den Bosch en Arn hem naar de finale gaan. Het waren pittige zaken die de Goese scholieren met elkaar be spraken: softdrugs moeten in de hele EU wel/niet gelegaliseerd wor den; alle scholen en opleidingen moeten in alle EU-landen wel/niet inhoudelijk hetzelfde zijn - dat soort onderwerpen. Er werden tijdens het debat vooral veel bekende argumenten uitge wisseld, maar wel werd duidelijk dat de leerlingen zich in de mate is In het kader van een Europawed- strijd debatteerden scholieren gisteren in Goes over Europese zaken. Het ging hard tegen hard in de woordenstrijd. rie hadden verdiept. En daar gaat het in de Europawedstrijd vooral om: jongeren meer kennis laten opdoen over de Europese Unie. Eén verrassing leverde het debat wel op. „Wie van jullie heeft wel eens geblowd?", informeerde presentator Duco Hoogland tij dens de introductie van discussie over softdrugs. Brave leerlingen, daar op het Goese Lyceum: niet één vinger ging de lucht in. Nikki van Meel, Meriel Jacobus- se, Chloë Nieuwdorp, Saranke In- gelse, Manon Wierikx en Joan Heijning werden gisteren door de jury uitgeroepen tot de beste deba ters. Zij vertegenwoordigen het Goese Lyceum maandag 16 april in de finaleronde in Den Bosch. De uiteindelijke winnaars gaan op een excursie naar het Europese Par lement. Leuker kunnen we het niet maken. KLOETINGE - Frank van Loo uit Kloetinge had heel wat uit te leggen aan zijn vrouw toen hij onlangs zijn voorlo pige aanslag 2007 op de mat trof. De fiscus had daarop een hem volstrekt onbekende persoon vermeld als zijn de Van Loo's partner. Van een geheime relatie is echter Schilders- en afwerkingsbedrijf APON V.O.f SCHILDER-, GLAS- BEHANGWERKZAAMHEDEN Informeer naar ons Industrieweg 39-4 Huisschilder huisschilderplan Zierikzee www.apon.nl Telefoon: 0111 -417576/450211 uwerkendevakman den haag - De Raad van State heeft de bezwaren tegen de bouw van vijf windmolens in de Jacoba- polder en Rippolder in Kamper land definitief in de prullenmand gedeponeerd. De uitspraak is een tegenvaller voor omwonende L. Steutel. Hij ging bij het rechtscolle ge in beroep tegen het bestem mingsplan dat de bouw mogelijk 'kt van vijf windmolens, een initiatief van veertien agrariërs uit de buurt. Volgens Steutel maakt het bestemmingsplan de bouw van vijf windmolens met een to taal vermogen van 14 megawatt (Mw) mogelijk. Ën dan moet de gemeente een milieueffect-onder- zoek doen en een milieuvergun ning verlenen. De Raad van state stelt vast dat met 14,9 Mw geen mi- lieu-effectrapport nodig is. door Frank Balkenende goes - Het Goese stadhuis gaat in de commerciële verhuur. Onderne mers die er bijvoorbeeld een res taurant in wilen vestigen, mogen zich melden. Het college van bur gemeester en wethouders schrijft een puur culturele bestemming van de hand. Dat levert te weinig op. Het college heeft deze week be sloten het stadhuis te verhuren aan een commerciële marktpartij, zij het onder voorwaarden. Het moet wel beschikbaar blijven voor huwelijksplechtigheden en offi ciële ontvangsten. Commerciële verhur levert euro's op voor onder houd en verwarming van het pand. Een culturele bestemming Op zoek naar een stoere skelter! geenszins sprake, bezweert de Kloetinger. „Er is duide lijk iets grondig fout gegaan. Een telefoontje naar de Be lastingdienst leerde dat er waarschijnlijk een foutje is gemaakt met een sofi-nummer. De fiscus zet de misser zo snel mogelijk recht. foto Willem Mieras www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 Werkstraf voor vervoer van cocaïne den haag - Voor het vervoeren van twaalf gram cocaïne van Rot terdam naar Goes is een 25-jarige Rotterdammer gisteren door het Haagse gerechthof veroordeeld tot een werkstraf van 200 uur, waar van de helft voorwaardelijk. De straf in hoger beroep is gelijk aan het eerdere vonnis van de rechtbank. De man was in hoger beroep gegaan omdat hij onschul dig zou zijn. De man zei dat hij slechts als chauffeur voor zijn neef had gereden. Floraliaproject op scholen Middelburg middelburg - Op 24 basisscholen in Middelburg, Oost-Souburg, Vlis- singen en Westkapelle worden de ze week bijna negenhonderd gera niumstekjes uitgedeeld. Vrijwilli gers van de afdeling Walcheren van Groei Bloei brengen de leer lingen al 25 jaar groene vingers bij. Het jaarlijkse Floraliaproject kan de vraag naar stekjes nauwelijks aan. Onder begeleiding van leer krachten en vrijwilligers van Groei Bloei leren de kinderen gera niumstekjes op te kweken. Akkerbouwer beboet voor storten afval den haag - Een akkerbouwer uit Ovezande is in hoger beroep ver oordeeld tot een boete van 750 eu ro, waarvan 400 euro voorwaarde lijk. Het Haagse gerechtshof is het met de politierechter in Middelburg eens dat de tarra-grond met enige aardappelresten - die de man te gen een dijk op zijn land stortte - wél afval is. De boete is lager dan het eerdere vonnis van 750 euro onvoorwaardelijk. VATENHANDEL PASSCHIER Wij bieden u aan van hout: REGENTONNEN MET OF ZONDER HENGSELPOMP WIJNVATEN KUIPEN TUINDECORATIES (beton of gietijzer) Ruime keuze uit soorten en maten kost te veel geld, zegt het college. De Culturele Raad en Historisch Museum de Bevelanden hielden er eerder een warm pleidooi voor. Je zou er een expositieruimte van kunnen maken. Inmiddels heeft het museum samenwerking ge zocht met de Stichting Grote of Maria Magdalenakerk, tegenover het museum aan de Singelstraat. Eigenaar R. Spelier van het op de begane grond gelegen Lunchcafé Stadhuis gaat zeker met de ge meente praten, al betreurt hij het dat hij niet is gepolst. „We verzor gen al 33 jaar de catering boven. Deze week nog met het bezoek van Karla Peijs. Ook de keukenin richting is van ons." WIJ HEBBEN EEN RUIME KEUZE IN RELAXFAUTEUILS o.a. relaxfauteuil met verstelbare hoofdsteun in leer PÜIVEuhNDS MEtlBEÜHtllS het m Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111-64 12 13 J'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53