oud bij Diner Ensemble Eis: celstraf en forse ontneming voor grootste hennepkweker bosch airco-garage.nl Jongen geslagen in Bruinisse VAN DER SLOOT spzc Vrijdag 30 maart 2007 31 Vierdeklassers consumptief aan het werk tijdens het Diner Ensemble. Bij de keuken is er tijd voor een grap of een grom. Aan tafel gaat het gezicht in de plooi. foto Marijke Folkertsma Onduidelijkheid rond handtekening zorgt bij Justitie niet voor twijfel. door Emile Calon middelburg - Ook na het onder zoek van de handtekening blijft of ficier van justitie R. Rammeloo een 54-jarige inwoners van Spijke- nisse zien als de man achter de grootste hennepkwekerij die ooit in Zeeland is ontdekt. Aan de Nijverheidsweg in Bruinis- se trof de politie op 20 april 2005 tijdens een inval maar liefst 25.338 hennepstekjes aan. Die zeer profes sionele kwekerij was verborgen in het achterste gedeelte van een loods. Het voorste deel werd door de man uit Spijkenisse gebruikt un keukens in elkaar te zetten, zo y?eld hij gisteren vol voor de Mid- \e 'urgse rechtbank vol. -jngian moest september vorig Vkt jaar reeds voor de meervoudige ka mer van de rechtbank verschijnen. Tijdens de behandeling stelde hij dat zijn handtekening onder het huurcontract van de loods was ver valst. Om daar duidelijkheid over te krijgen is het contract de afgelo pen tijd onderzocht door verschil lende specialisten op dat terrein. Die zijn niet tot een eensluidende conclusie gekomen. De bewuste handtekening kan van. hem zijn, zo wordt geopperd, maar absolute zekerheid is er niet te geven. Raadsman J. Verweel greep die on zekerheid aan om voor vrijspraak te pleiten. Volgens hem is zijn cliënt door gewiekste lieden mis bruikt bij het opzetten van die plantage. Hij was immers op zoek naar bedrijfsruimte en was inge gaan op het aanbod dat hem door anderen was gedaan. Die anderen zijn helaas niet meer te traceren, zo stelde de advocaat. Want hij zou hen graag als getuige horen. „Helaas kan dat niet." Rammeloo vindt dat het onder zoek geen afbreuk doet aan zijn eerdere betoog. Hij blijft bij zijn eis van vijftien maanden cel waar van drie voorwaardelijk. Daar naast moet de inwoner van Spijke nisse ook nog eens r6o.ooo euro te rugbetalen aan de staat. Dat geld heeft hij volgens Rammeloo ver diend met de kwekerij. De advocaat liet weten hoogst ver baasd te zijn over die eis. Volgens hem is er geen enkel bewijs dat zijn cliënt iets te maken had met die kwekerij. „De echte schuldigen lopen nog vrij rond." Uitspraak 11 april om 13.00 uur. Raadsman pleit voor vrijspraak omdat er volgens hem geen hard bewijs is dat inwoner Spijke nisse betrokken was bij grote hennepkwekerij bij Bruinisse. Technologie voor het leven bruinisse - Afgelopen dinsdag is een jongen mishandeld door een nog onbekend gebleven man op de Molenweg de Kreek in Bruinis se. Dat maakte de politie gistera vond bekend. De 16-jarige jongen had gevoetbald met een vriend toen een man hen verzocht hun brommers weg te zetten. Na een kleine discussie sloeg de man de jongen met zijn fiets. Toen de jon gen naar zijn brommer liep, gaf de man hem enkele vuistslagen tegen zijn hoofd. De jongens zijn hierna weggereden. De jongen heeft wat wondjes aan zijn arm, die opgezet is, en een bult op zijn hoofd. ouwerkerk - Blues, rock en bal lads staan op het programma tij dens het concert dat de Baukje Sin ger Band zaterdagavond 7 april geeft in café De Barbier in Ouwer- kerk, aanvang 20.00 uur. De groep speelt onder meer num mers van de nieuwe demo-cd Fairy Tale Ending, waaronder Bad Boy van Deborah Coleman en Temptation van Tom Waits. Tribute Night met U2NL in Brogum zierikzee - Podium Brogum in Zie- rikzee wijdt zaterdag een Tribute Night aan de wereldberoemde for matie U2, aanvang 21.30 uur. Het programma wordt verzorgd door U2NL (voorheen Kite). Deze groep heeft zich in twee jaar tijd opgewerkt tot één van de toonaan gevende tribute-acts in Europa. Dat succes begon met de adverten tietekst: 'Bono zoekt the Edge, Adam en LarryNa afloop is er af terparty in café De Vlinder. WERKKLEDING www.werkkledingtotaal.nl Kromme Elleboog 8 Zierikzee T-0111-450751 F. 0111-450752 A/£ïsV\ SCHOEN,VtODF Lange Delft 48, Middelburg Dansavond in dorpshuis Ouwerkerk ouwerkerk - Dansen op het ritme van foxtrot, chachacha en Engelse wals. Het kan zaterdag t7 april in het dorpshuis in Ouwerkerk. Op verzoek klinken ook de samba en de paso doble en met liefhebbers van latin en linedance wordt even eens rekening gehouden. Er is li- ve-muziek. Aanvang: 20.30 uur. Wie meer wil weten, kan bellen: om-642582 of 06-42918807. Boerderij Mon Plaisir één dag trouwlocatie burgh-haamstede - Monumenta le boerderij Mon Plaisir in Burgh-Haamstede wordt voor één dag trouwlocatie. Dat heeft het col lege van B en W van Schouwen- Duiveland besloten. Eerder werd eenmalig toestemming verleend om in twee strandpaviljoens, twee restaurants, Slot Haamstede, het voormalige stadhuis van Brouwers haven en twee partyschepen een huwelijksplechtigheid te voltrek ken. Concert Baukje Singer Band in De Barbier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51