Kroegen gaan voorlopig een uur later dicht Jong bedient Gemeente privatiseert jachthavens Scharendijke en Brouwershaven Sporters vragen om sportloket gemeente 30 I Vrijdag 30 maart 2007 pzc Dorpshuizen mogen gewoon tot 2.00 uur open blijven. door Corneileke Blok zierikzee - Het gaf een hoop dis cussie, maar de kogel ging uiteinde lijk toch door de kerk. Alle horeca gelegenheden op Schouwen-Dui- veland mogen, bij wijze van proef, voorlopig een uur langer (tot 3.00 uur) open blijven. In het laatste uur mogen klanten alleen nog naar buiten, niet meer naar bin nen. Een nipte meerderheid van de gemeenteraad stemde gister avond in met het collegevoorstel. De beheerders van de dorpshui zen konden bovendien opgelucht ademhalen, want zij mogen ge woon tot 2.00 uur open blijven. Die beslissing - gesteund door een grote meerderheid in de gemeente raad - ging tegen het voorstel van het college in. Die stelde aanvanke lijk voor dat de dorpshuizen om 1.00 uur dicht moesten. Het besluit van de gemeenteraad ging niet zonder slag of stoot. Vijf partijen - CDA, Christenunie, GroenLinks, SGP en Alert! - bun delden hun krachten en pleitten voor een sluitingstijd van 2.00 uur. De partijen wilden in de zomer maanden wel een uitzondering maken voor Renesse. „In de overi ge kernen zijn geen problemen. Dat willen we zo houden", betoog de N. de Danschutter (CDA). In een poging om de PvdA warm te krijgen voor zijn standpunt be weerde hij bovendien dat een ver ruiming van de sluitingstijden overmatig alcoholgebruik in de hand werkt. Het mocht niet baten, want de PvdA-fractie bleef het col legevoorstel steunen. „Het drank misbruik zit 'm niet in het laatste uurtje", zei P. d'Anjou. pfl Na veel discussie ging de ge- meenteraad akkoord met de ver ruiming van de horecasluitingstij- den naar 3.00 uur. De dorpshui zen blijven tot 2.00 uur open. door Corneileke Blok zierikzee - De gemeente gaat de jachthavens van Scharendijke en Brouwershaven definitief afstoten. De gemeenteraad stemde gister avond unaniem in met het voor stel van het college. Er komt een vervolgonderzoek over het hoe en wat van de privatisering. Als voorwaarde stelde de gemeen teraad wel dat de belangen van de watersportverenigingen uit Brou wershaven en Scharendijke behar tigd worden. De verenigingen ne men momenteel het grootste deel van de exploitatie van de havens voor hun rekening. „We moeten de watersportverenigingen serieus nemen en gebruik maken van de kennis die ze in de afgelopen jaren hebben opgedaan", betoogde W. Jumelet (WD). Wethouder W. Renden kon zich vinden in de wensen van de raad. Het betoog van voorzitter C. van Toor van de watersportvereniging Scharendijke had duidelijk indruk gemaakt bij de gemeenteraadsle den. Van Toor sprak in de commis sievergadering, enkele weken gele den, zijn ongenoegen uit over de gang van zaken rond het afstoten van de havens. Hij was teleurge steld dat zijn vereniging nog niet als betrokkene gehoord was. Uit eerder onderzoek bleek dat de gemeente niet voldoende in staat is om de twee jachthavens te behe ren. Er zijn te veel financiële en or ganisatorische risico's. Bovendien „Drankmisbruik begint thuis. Dat ligt niet aan de ondernemers", be toogde D. Meulblok (WD) boven dien in reactie op De Danschutter en zijn medestanders. „Uw voor stel werkt de problemen alleen maar in de hand. Er komt om 2.00 uur een uittocht van Scharendijke naar Renesse." Burgemeester J. As- selbergs was het met hem eens. „Wij zijn absoluut voor eenduidi ge sluitingstijden." De WD-fractie zag aanvankelijk weinig in het 'glijdende' uur, waar in mensen de kroegen alleen nog mogen verlaten. Meulblok stelde voor die regel pas om 2.30 uur in laten gaan. Zijn fractie zwichtte echter snel voor de argumenten van Asselbergs. „Dan houd je nog steeds het effect van de massale uitstroom. De politie komt daar door in grote problemen", bena drukte hij. De fractie van LSD, die eigenlijk een sluitingstijd van 4.00 uur wilde, kon vervolgens weinig anders dan meegaan met het colle gevoorstel. kan de gemeente niet voldoen aan het streven om van de havens brui sende trekpleisters te maken. Het college van B en W wil daarom overgaan tot het afstoten van de havens. Met deze goedkeuring van de gemeenteraad kan het college een volgende stap nemen in het privatiseringsproces. Een extern bureau gaat onderzoeken wie de jachthavens gaat overnemen. Ook moet duidelijk worden welke ex ploitatievorm de beste is. Behalve de twee watersportvereni gingen uit Scharendijke en Brou wershaven heeft ook de Ouddorp- se commerciële jachthaven Marina Port Zélande grote interesse om de gemeentelijke jachthavens over te nemen. Leerlingen consumptief van Pontes Pieter Zeeman in de Wieken. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Bij het uitgiftepunt wordt er even gedold én binnens monds wat gemopperd. Bij de strak gedekte tafels gaan de gezich ten in de plooi en staat service voorop. Leerlingen van de vierde klas consumptief van Pontes Pie ter Zeeman serveren eens per maand 'op chique' het diner in het Zierikzeése zorgcentrum De Wieken. Gisteravond stond Aard appel Anders op het menu. Nee, niet uit zo'n potje. Ook in de keuken van De Wieken is er liefde in de maaltijd gestoken. Pommes duchesse, gebakken krieltjes, zee kraal en botervis sieren de borden. Henk-Willem, Sven, Liesbeth, George, Jeffry, Marie-Louise, Jo- han en Marloes lopen af en aan tussen keuken en wit gedekte ta fels. Die ogen net echt, met van die in waaiers gevouwen servet ten. Het clubje vierdeklassers heeft dat die middag eigenhandig ge daan. De samenwerking tussen Pontes Pieter Zeeman en De Wieken da teert van het begin van dit school jaar. Sindsdien is er elke maand zo'n bijzonder dineetje georgani seerd. Het Diner Ensemble bestaat uit eten en entertainment rond een thema. Paëlla in de pan, dan klinkt er een Spaans muziekje. Het duo Déja Vu heeft op zich niets met aardappelen, verwijst J. Bouw man van het zorgcentrum lachend naar de insteek van deze maand. „Maar 'anders' zijn ze wel." Het restaurant zit propvol. Bewo- Diner Ensemble bij De Wieken ners van het huis, van de aanleun woningen en van buiten zijn aan geschoven. „Ik vind dit prachtig. Ik geniet er echt van", zegt bewoon ster N. Manni. Voordeel van het buffet is dat je zelf kunt kiezen wat je eet, benoemt ze het grote voordeel van de dagelijkse gang van zaken in de Wieken. „Maar ik lust eigenlijk toch alles. En dit, met die bediening, is af en toe dan wel erg leuk." Dat is precies waar het voor het zorgcentrum om gaat, vertelt Bouwman. De buitenwereld naar binnenhalen en mensen eens wat anders voorschotelen. „En ik hoop dat de drempel voor de leerlingen lager wordt. De meesten van hen kennen geen mensen van 83." Weten hoe de maatschappij in el kaar zit, geeft D. Kersten van de af- 'Als je er met eten iets leukers van kan maken, moet je dat zeker doen' deling consumptief van Pontes Pie ter Zeeman op zijn beurt het be lang aan. Die confrontatie met oudere mensen maakt indruk, destilleert hij uit de verhalen van leerlingen. „En ze leren er ook te staan. Gastheer en gastvrouw te zijn. Zich een houding aan te ne men." Bedienen bij De Wieken is wat dat betreft relaxter dan in het eigen schoolrestaurant, geeft Henk-Wil lem aan. Daar sta je in je eentje aan een tafel. Hij ziet de aandacht voor zorg bovendien als groot 'pluspunt' van Pontes. „Als je er met eten iets leukers van kan ma ken, moet je dat zeker doen." Zorgcentrum De Wieken in Zierikzee biedt drie keer daags een buffet aan om de bewoners zo veel mogelijk keuzevrijheid te laten. Het Diner Ensemble wordt eens per maand aangeboden; eerder stond on der meer Italië op het programma. In april staat het thema kip centraal. Vierdejaars consumptief (sector economie) van Pontes Pieter Zeeman ser veren. Vanaf volgend jaar gaat De Wieken de inzet van de leerlingen ook beoordelen. Ook aandacht gevraagd voor behoud van sportvoorzieningen. door Piet Kleemans oosterland - Sportminnend Schouwen-Duiveland wil dat er een gemeentelijk sportloket komt op Schouwen-Duiveland. Dat werd duidelijk tijdens de derde en laatste discussiebijeenkomst over het toekomstig eilandelijk sportbe leid. De sporters hebben, zegt be leidsambtenaar sport van de ge meente D. de Vos, duidelijk be hoefte aan een gemeente die regis seert en bemiddelt. „Wat mij ook opgevallen is, is dat er onder sportverenigingen veel be hoefte is aan betere onderlinge sa menwerking. Dat is echt tijdens al le drie discussiebijeenkomsten naar voren gekomen." Hetzelfde geldt voor de roep om behoud en uitbreiding van de sportvoorzie ningen op het eiland. Daarbij gaat het niet alleen om sportvelden, maar ook om zaalruimte. Daaraan bestaat niet alleen behoefte onder actiesporters maar ook onder denksporters, zo bleek tijdens de discussiebijeenkomsten. Ander aandachtspunt betreft de bereik baarheid én de toegankelijkheid van de sportaccommodaties. Lang niet alle sportvoorzieningen zijn per openbaar vervoer bereikbaar. Aandacht wordt verder gevraagd voor verbreding van de sport: sport en jongeren, sport en senio ren, sport en school, sport en re creatie. Stuk voor stuk zaken waar de ge meente zeker iets mee kan bij het verder uitwerken van het toekom stig sportbeleid volgens sportwet houder A. Verseput. Hij is zeer te vreden over het verloop van de dis cussieavonden. „Het leeft echt. Mensen zijn echt begaan met de sport op het eiland en de discussie erover was ook steeds heel con structief Het ging echt over in houd en niet over het geld. Ik heb dat als zeer positief ervaren." Verseput wil de vaart er in hou den voor wat betreft de ontwikke ling van het sportbeleid. „We gaan nu eerst alles op een rijtje zetten en dan de speerpunten bepalen. Ik wil in mei een eerste conceptstuk rond hebben." Voor die tijd gaat de gemeente nog om tafel met on der anderen welzijnshuis en Senio renraad. Nadat de politiek er haar zegje over gedaan heeft, willen B en W half juli een definitief stuk in elkaar timmeren wat nu een for se inspraakperiode - tot september - in oktober aan de politieke frac ties wordt voorgelegd. Loop voor Hope House zierikzee - De J. L. de longeschool uit Zierikzee houdt donderdag 12 april een sponsorloop voor Hope House en het Keniase Nairobi. Het Hope house is een weeshuis voor baby's die daar verzorgd worden totdat adoptieouders gevonden zijn. Het belang van sport op school is herhaaldelijk benadrukt. foto Marijke Folkertsma Bij exploot van t.k.-gerechtsdeur waarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 23 maart 2007 is ten verzoeke van de gemeente Hulst, zetelende te Hulst. aan B.V. De Witte Beleggingsmaatschappij, thans zonder bekend kantooradres of vesti gingsplaats in Nederland en daarbui ten, aangezegd dat de op 21 decem ber 2006 in beslag genomen onroe rende zaak executoriaal zal worden verkocht ten overstaan van mr. B.J.J. Beltman, notaris te Hulst. - Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onder staand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen (0115) 613651

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50