Binnenland Blood Honour ligt onder vuur Weinig zicht op pakkans fraudeurs Vijftien jaar en tbs voor doden Melanie Mededelingen van het waterschap 4 Vrijdag 30 maart 2007 PZC CDA en WD willen verbod op het grootste netwerk van neonazi's. door Dick Hofland DEN HAAG - CDA en WD zijn voor een verbod op Blood 8c Hon our ('bloed en eer'). Deze groepe ring geldt als het grootste netwerk van neonazi's ter wereld, met afde lingen in de Verenigde Staten en bijna alle Europese landen. Adolf Hitler is hun grote held. De naam is ook afgeleid van de SS-leus 'Blut und Ehre'. De bewe ging staat bekend als uiterst ge welddadig en is in onder meer Duitsland en Spanje wettelijk ver boden. CDA-Kamerlid Sterk: „Nederland mag niet het afvoerputje van Euro pa worden, zoals eerder gebeurde toen de Koerdische PKK en Ha mas hier opdoken. Blood 8c Hon our wordt regelmatig in verband gebracht met wapenvondsten en bovendien zetten zij aan tot haat en geweld. Kijk alleen maar naar hun website. Onlangs is een aantal leden aangeklaagd omdat zij ande ren in elkaar hadden geslagen." De wet biedt volgens Sterk nu al voldoende mogelijkheden om de organisatie te verbieden. Lukt dat echter niet, dan moet de wet wor den aangepast. De strafrechter hoeft dat dan alleen maar te be krachtigen. Op die manier zouden ook andere organisaties, zoals de Hells Angels, kunnen worden ver boden." De WD voelt ook wel voor zo'n wijziging, want nu is een verbod volgens Kamerlid Teeven niet een voudig. „Er zijn nog geen strafbare feiten gepleegd. Maar zelfs als zou den er bewijzen zijn dat het een criminele organisatie is, dan is het nog niet zo eenvoudig om ze te verbieden. Dat hebben wij goed kunnen zien bij de Hells Angels." Een woordvoerder van minister Hirsch Ballin van Justitie liet we ten dat het aan het Openbaar Mi nisterie is om een verbod te be werkstelligen. Het OM was gistera vond niet direct bereikbaar voor commentaar. Twee weken geleden brachten vijf honderd leden van Blood 8c Hon our uit onder meer Nederland in het Belgische Lommei nog een eer betoon aan SS'ers die daar begra ven liggen, 's Avonds ontstond er na een feestje een vechtpartij waar bij twee gewonden vielen. De Nederlandse 'vriendengroep', van wie de leden 'allen actief deel nemen aan de vrijheids- en overle- vingsstrijd van het eigen volk en ei gen ras', heeft nauwe banden met Blood 8c Honour Vlaanderen. Daar liepen neonazi's rond met plannen om het land met aansla gen te ontwrichten. Arrestaties ver ijdelden de uitvoering van die plannen vorig jaar september. VVD en CDA willen desnoods de wet aanpassen om Blood Hon our te verbieden. Dit zou ook kunnen leiden tot een verbod op Hells Angels. Maatregelen op til om sociaal-economische fraude te bestrijden. door Sentina van der Meer en Fons Kockelmans den haag - Er is nog onvoldoende zicht op de pakkans voor frau deurs met belastingen en in de so ciale zekerheid. Zo zei de Algeme ne Rekenkamer gisteren dat een in 2004 al geconstateerde 'blinde vlek' bij de Belastingdienst op het gebied van zware fraudezaken nog niet is opgelost. Staatssecretaris De Jager van Finan ciën heeft inmiddels toegezegd de situatie nog dit jaar te verbeteren. Volgens de Rekenkamer wordt 'slechts' 25 tot 30 procent van de aangemelde zware zaken bij de Be lastingdienst geselecteerd voor op sporing en vervolging. Daardoor ontbreekt volgens de controleur van de overheid inzicht in de wij ze waarop circa drie kwart van de zware fiscale fraudezaken wordt af gedaan. den bosch - De rechtbank in Den Bosch heeft een 41-jarige man gis teren veroordeeld tot vijftien jaar cel en tbs voor de ontvoering, ver krachting en het doden van de 15-jarige Melanie Sijbers uit Geldrop. Tegen de man was acht tien jaar cel en tbs geëist. De rechter acht bewezen dat de man de scholiere op 7 september 2006 heeft meegelokt naar een loods waar hij haar dwong tot ora le seks. In een bos bij Someren heeft hij het meisje de hand op de Vanaf dit jaar gebruikt de Belas tingdienst een nieuw registratiesys teem voor dit probleem. Bovendien gaat minister Hirsch Ballin van Justitie dit jaar een pro gramma inrichten voor een betere bestrijding van financieel-econo- mische criminaliteit. Verder blijft de pakkans 'relatief klein' bij overtreding van de Wet Arbeid Vreemdelingen en fraude met uitkeringen, zoals WW en WAO/WIA. Terwijl volgens de Re kenkamer de naleving van de re gels op deze terreinen laag is, met circa 75 tot 85 procent, ontdekken controlerende instanties een grote meerderheid van de overtredingen niet. Het aantal fraudeurs met regelin gen die de Sociale Verzekerings bank (SVB) uitvoert, zoals de AOW, blijkt erg klein. De regelin- Slechts 25 tot 30 procent van de bij de Belastingdienst aangemel de zware fraudezaken wordt ge selecteerd voor opsporing of ver volging. mond gelegd, tegen de grond ge duwd en dat minuten volgehou den. Haar lichaam werd verstopt. Het slachtoffer werd twee weken later gevonden. Bewijs voor een plan en dus moord kon de rechter, net als justitie, niet ontdekken. De opgelegde straf is drie jaar korter dan de eis uitgevallen, omdat de man verminderd toerekeningsvat baar is. De verdachte heeft bekend dat hij Melanie, het vriendinnetje van zijn stiefdochter, heeft gedood. Hij gen worden voor 94 tot 100 pro cent nageleefd. Maar de SVB treedt volgens de Rekenkamer on voldoende op, zodra overtredin gen worden geconstateerd. Slechts 74 procent van de overtreders krijgt een boete. De Sociale Verzekeringsbank heeft beterschap beloofd. Ook is het mi nisterie van Sociale Zaken volgens de toezichthouder 'goed op weg' om de prestaties van handhavende instanties te verbeteren. Zo intro duceert uitkeringsinstituut UWV nog dit jaar een eigen fraudemoni tor. De Rekenkamer wijst eveneens op problemen die zijn ontstaan door het overhevelen van de inning van sociale premies van uitkeringsin stantie UWV naar de Belasting dienst. Volgens de Rekenkamer is het ka binet te optimistisch geweest over deze overgang, die 'enigszins chao tisch verliep'. Het risico bestaat dat de premies te laat geheven wor den, waardoor de schatkist geld zou mislopen. ontkende echter dat hij haar sek sueel heeft misbruikt. Net als de deskundigen acht de rechtbank de kans op herhaling le vensgroot. De man is al vaker ver oordeeld voor verkrachting en kreeg daarvoor eerder tbs opge legd. Tegen het advies in van de kli niek waar hij toen werd behan deld, gaf het Pieter Baan Centrum (PBC) in 2003 groen licht om zijn behandeling te beëindigen. De ver wachting dat een tbs-behandeling nu aanslaat is minimaal. PETER JE wei-U£<j /WAAt^ E5fi-C£MS Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Jaarrekening 2006 en 2e begrotingswijziging 2007 Het concept van de jaarrekening 2006 en de 2e begrotingswijziging 2007 ligt van 30 maart tot en met 13 april 2007 ter inzage in het kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg. Het kantoor is geopend elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Een exemplaar van de jaarrekening 2006 is tegen betaling van kosten verkrijgbaar of gratis te downloaden op www.wze.nl. Algemene vergadering en commissies De openbare vergadering van de algemene vergadering vindt plaats op woensdag 18 april 2007 in het water schapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. De vergade ring begint om 19.30 uur. Op de agenda staan onder meer de jaarrekening 2006, het Bestuursakkoord Water met de provincie Zeeland en het verlenen van medewer king aan het realiseren van het peilbesluit Veerse Meer. Voorafgaand aan de vergadering zijn er openbare bijeenkomsten van functionele commissies. Bij de commissievergaderingen heeft u de gelegenheid direct na opening van de vergadering uw mening over een punt op de agenda uiteen te zetten. Hieronder vindt u een overzicht van deze commissievergaderingen, die worden gehouden in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. Waterbeheer: dinsdag 3 april 2007 om 16.15 uur. Algemeen Bestuurlijke Zaken: dinsdag 3 april 2007 om 19.30 uur. Economische Zaken: dinsdag 3 april 2007 om 17.00 uur. Waterkeringen en Wegen: woensdag 4 april 2007 om 19.30 uur. De vergaderbundel ligt vanaf maandag 2 april 2007 ter inzage op het hoofdkantoor in Middelburg. Ook in de bibliotheken in Goes, Zierikzee en Tholen kunt u de stukken inzien. Soms onzichtbaarEBIË Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118-621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4