PZC Pleidooi voor Poldertracé JEREMIASSE PAASSHOWÜ 37 29 42 en 43 Eerste bewoners nestelen zich in nieuwe Waterwijk Laatste twee dorpshuizen ook verkocht aan Zeeuwland Dialoog 'Ui Formateur Poppelaars geeft antwoord Vrijdag 30 maart 2007 Glastuinbouw werkt aan beter imago Tip? redzzee@pzc.nl zierikzee - Nog voor het grote bouwen gaat beginnen, zet ten de eerste bewoners van Poortambacht 11 in Zierikzee voet aan de grond. Aangetrokken door de naam Waterwijk die aan deze nieuw bouwwijk is gegeven, en wellicht ook aangetrokken door het onder water gelopen grasland, zwemmen sinds een aantal da gen twee zwanen in het gebied rond. Mochten ze blijven hangen, dan zullen deze pioniers er niet di rect op achteruitgaan. In de laatste fase van het Zierikzeese uitbreidingsplan is, zoals de naam al doet vermoeden, heel wat water gepland. foto Dirk-Jan Gjeltema Angst voor verspelen budget maatregelen verkeersveiligheid. door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Juichte de be volking in Burgh-Haamstede kort geleden de plannen tot verbete ring van de verkeersveiligheid op de Kraaijensteinweg nog toe, in middels blijkt bij een deel van de bewoners daarover ernstige twij fels te zijn gerezen. „Waarom praten we over deze knutseloplossing, terwijl we al 21 jaar moeten wachten op het Pol dertracé dat ons destijds is be loofd?", vraagt bewoner S. Swart zich af Hij memoreert de belofte destijds dat de Kraaijensteinweg slechts tijdelijke route zou zijn voor het doorgaand verkeer vanaf de pijlerdam. „Op basis van toezeg ging dat het Poldertracé zou wor den aangelegd, zijn we daarmee ak koord gegaan. Maar het is er nooit gekomen, evenmin als het alterna tieve Schelpentracé", zegt Swart. Hij vreest dat met de nu voorgestel de verbeteringen de Kraaijenstein weg structureel tot onderdeel van de N57 wordt gemaakt. „Met alle ri sico's van dien. Deze route wordt steeds vaker gebruikt door zwaar vrachtverkeer en tankwagens met gevaarlijke stoffen", verwoordt Swart de zorg van veel inwoners. 2e Paasdag van 10.00 tot 16.00 uur ALLE PRIJZEN GEDEELD DOOR 1,19 y, fiets St-fbbws.f Jeremiasse r-vfrS QQE www.fietsplezier.nl Nu afzien van de aanpak Kraaijen steinweg ten behoeve van het Pol dertracé is absoluut geen optie, vol gens M. Ideler van Rijkswaterstaat (RWS). Hij benadrukt dat het mi nisterie nu 4 miljoen euro beschik baar stelt voor verbetering van de verkeersveiligheid. Dat geld dient uiterlijk 2010 te zijn geïnvesteerd. Zoniet, dan vreest Ideler voor het verspelen van dit budget. Hij ver werpt het verwijt dat RWS zich te gen het Poldertracé kant, maar Met ruim 1 miljoen euro extra kunnen twee varianten verbete ring Kraaijensteinweg worden uit gevoerd. RWS acht inzet op Pol dertracé niet of nauwelijks reëel. acht die optie nu niet reëel. Ook volgens wethouder W. Renden kan deze route alleen maar via de lopende studie naar de N59 en N57 onder de aandacht van het Mi nisterie worden gebracht. Voorshands zetten RWS, gemeen te en provincie in op lobbyen bij de minister om de toegezegde 4 miljoen euro verhoogd te krijgen tot 5,1 miljoen, zodat de twee va rianten voor verbeteringen van de Kraaijensteinweg gecombineerd kunnen worden. Die aanpak voorziet in twee paral lelwegen, een vrijliggend fietspad over de totale lengte, rotondes ter hoogte van de Roterij en de Zand weg en een fietstunnel. GOES Van der Spiegelstraat 54, tel. 0113 - 216 063, goes@fietsplezier.nl VLISSINGEN Troeistraweg 364, tel. 0118 - 477 230, viissingen@fietsplezier.nl |k door Melita Lanting zierikzee - De dorpshuizen van Noordgouwe en Scharendijke zijn verkocht aan Zeeuwland. In de cember waren de andere dertien gemeentelijke dorpshuizen en twee MFC's al in handen van de woningbouwvereniging gekomen. De dorpshuizen van Noordgouwe en Scharendijke zijn in die deal niet meegenomen. In Scharendij ke was dat omdat er plannen wa ren voor een zorgzone, maar dat voorstel is van de baan. In Noord- Paashazen met eitjes op markt in Zierikzee zierikzee - In de binnenstad van Zierikzee wordt zaterdag 7 april een paasmarkt gehouden. Voor de kinderen wordt een springkussen neergezet. Op de markt komen ook paashazen met eitjes voorbij. De markt duurt van 11.00 tot 17.00 uur. gouwe zit de (inmiddels gesloten) school vast aan het dorpshuis en dat was de reden om het dorps huis niet mee te nemen in de ver koop. Door sluiting van de school is dat bezwaar weggenomen. Wanneer de panden worden over gedragen aan Zeeuwland, is nog niet bekend. Naar verwachting zal dat voor de zomer plaatsvinden, gelijktijdig met de andere panden. Zeeuwland heeft voor alle panden samen een kleine vijf miljoen euro neergeteld. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Locatie: Kantoor met computers Gesprek: Tussen systeembeheer der (S) en een digibeet(D). S: Heb jij Irfanview op je bureau blad staan? D: Watte S: Op je scherm, een rood icoon tje, een soort platgereden kat! D: Hè bah! Nee, dat heb ik niet. S: Maar dat moet wel, dus open de L-bak! D: De L? Waar is de L? Ik heb geen L! Moet ik die hebben? Ik kan geen L-bak vinden? O, ja, hier is de L? Dubbelklik? O.K. S: Nu moet je die foto op je bu reaublad in het gat van de L gooien! D: In...het...gat...van...de...L? Wat is dan het gat van de L?(zucht). S: De ruimte op je scherm naast alle bestanden (zucht) D: Nou zeg dat dan!! O.K. ik doe het. Ohhhh, nou heb ik een scherm vol platgereden katten! S: Mooi zo!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49