Uitzendbureau wil hotel bouwen Goes wil stadhuis op Grote Markt commercieel gaan verhuren I m Betaalbaar slaapcomfort Rillander staat drugswinst af Tweedehandjes lonken in Goese Zeelandhallen Vlissingen telt het aantal Antillianen ZPZC Vrijdag 30 maart 2007 35 Woonruimte nodig voor groeiend aantal buitenlandse werkers. door Harmeri van der Werf GOES - Uitzendbureau Groenflex Nederland wil in Midden-Zeeland een hotel bouwen voor de huisves ting van medewerkers uit onder meer Polen en Portugal. Om te be ginnen wordt gedacht aan 150 ka mers. Initiatiefnemer van het project is J. Goense, directeur van Eurocon tract in Goes dat deel uitmaakt van Groenflex. „Wij willen de huis vesting van onze medewerkers pro fessionaliseren", verklaart Goense. „De markt voor uitzendkrachten uit landen als Polen, Portugal en Hongarije groeit nog steeds. Wij moeten die mensen goede woon ruimte aanbieden." Negentig medewerkers van Groen flex zijn momenteel gehuisvest in oude, verbouwde hotels in Ovezan- de, Wolphaartsdijk en Hoedekens- kerke. Goense wil daar op termijn vanaf. Niet omdat er problemen zijn. „Omwonenden reageren in het be gin vaak afwijzend, maar dat trekt bij als ze zien wie er komen wo nen, namelijk hardwerkende men sen." 'Het beter beheersbaar maken van de huisvesting' is voor Goense de belangrijkste drijfveer. „Het is nu niet haalbaar om beheerders aan te stellen. In een hotel met 150 of meer kamers is dat wel mogelijk. En je kunt extra voorzieningen treffen, zoals een Pools restaurant en een winkel met waar je bijvoor- Uitzendbureau Groenflex Neder- land wil in Midden-Zeeland een hotel met minstens 150 kamers bouwen. Borsele wijst plek in Vlissingen-Oost af. beeld Portugese etenswaren kan kopen." Wat Goense voor ogen staat, is on langs door Groenflex gerealiseerd bij Den Haag. Een vrij nieuw, on gebruikt kantoorpand op een be drijventerrein in Wateringen is omgebouwd tot hotel met 300 ka mers. De gemeente Den Haag ver leende graag medewerking, aldus Goense. „Den Haag wil af van huisjesmelkers die matrassen ver huren." Goense wil 't liefst 'zijn' hotel in Vlissingen-Oost hebben. „Dat ligt centraal in Zeeland." Hij heeft bij de gemeente Borsele gepolst hoe die over zijn idee denkt. Het colle ge van B en W van Borselse heeft er deze week over gesproken en het voorstel afgewezen. Wethouder M. de Bruijne (WD, bouwen en wonen): „Een hotel hoort niet thuis in een industriege bied als Vlissingen-Oost." De eni ge mogelijkheid in Borsele is vol gens De Bruijne dat oude boerde rijen worden omgebouwd voor huisvesting van uitzendkrachten. „Ook anderre instellingen doen dat" Goense wil ook nog de gemeente Goes gaan benaderen om zijn plan nen te bespreken.. Pand kan bijvoorbeeld een bestemming als restaurant krijgen. door Frank Balkenende GOES - Het Goese stadhuis gaat in de commerciële verhuur. Onderne mers die er bijvoorbeeld een res taurant in wilen vestigen, mogen zich melden. Burgemeester en wet houders wijze een puur culturele bestemming van de hand. Dat le vert te weinig op. Twee jaar terug verloor het monu ment aan de Grote Markt zijn func tie als vergaderzaal van de gemeen teraad. Sindsdien staat het monu ment stof te happen. Sporadisch trouwt er een stel, vergaderen een paar raadsfracties er, maar door gaans is het er muisstil. Het college heeft deze week beslo ten het stadhuis te verhuren aan een commerciële marktpartij, zij het onder voorwaarden. Het moet wel beschikbaar blijven voor huwe lijksplechtigheden en officiële ont vangsten. Commerciële verhuur levert eu ro's op voor onderhoud en verwar ming van het pand. Een culturele bestemming kost te veel geld, zegt het college. De Culturele Raad en Historisch Museum de Bevelan- den hielden er eerder een warm pleidooi voor. Je zou er een exposi tieruimte van kunnen maken. Inmiddels heeft het museum sa menwerking gezocht met de Stich ting Grote of Maria Magdalena- kerk, tegenover het museum aan de Singelstraat. „In de Grote Kerk kunnen we tijdelijke exposities in richten. Als tegenprestatie leveren wij vrijwilligers die zorgen dat de kerk 's zomers altijd open is voor bezichtiging", zegt museumdirec teur H. Oomen. Het stadhuis met zijn trappen, is moeilijk toegankelijk te maken voor mindervaliden, onderstreept Oomen. Eigenaar R. Spelier van het op de begane grond gelegen Lunchcafé Stadhuis gaat met de ge meente praten Volgens hem is het stadhuis moeilijk te exploiteren. MIDDELBURG - Justitie wil dat enke le handelaren in softdrugs bijna een miljoen 'winst' afstaan aan de Staat. Een inwoner van Rilland is akkoord gegaan met zijn deel, 400.000 euro, zo bleek gisteren tij dens een zitting van de Middel burgse rechtbank. Een man uit Roosendaal heeft niet geschikt. Hij werd door de officier van justitie aangeslagen voor 475.000 euro. Tegenover de recht bank beweerde zijn advocaat van dat zijn cliënt niets meer heeft en nauwelijks wat verdiend heeft met de drugstransacties. Hennequinstraat 1. 4501 AT Oostburg Telefoon 0117-455150 E-mail: creatiefwonen@planet.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een Antilliaan is al gauw een Surinamer en vice versa. Ton Croné, wethouder Antilliaan se aangelegenheden in Vlissingen, wil precies weten hoeveel Antillia- nen er in Vlissingen wonen. De laatste tijd is veel te doen over Antillianen. Een jaar geleden stuur den negentien Nederlandse ge meenten een brief naar toenmalig minister Rita Verdonk, waarin ze haar besluit om criminele Antillia nen terug te sturen naar de Antil len en Aruba, ondersteunden. Vlis singen deed mee. Burgemeester Anneke van Dok schaarde zich vanaf het begin achter de gedachte dat Antillianen na een misdrijf het land mogen worden uitgezet. Wethouder Ton Croné, toont zich milder. Hij nam de portefeuille An tilliaanse aangelegenheden over van Van Dok. „Laten we voorzich tig zijn met het terugsturen van mensen. Je gaat problemen trans porteren. Als hier het probleem schoolverzuim is, is het dat daar natuurlijk helemaal. En bovendien zijn Antillianen Nederlanders die je nauwelijks kunt uitzetten. Tij dens mijn verblijf op Aruba (Croné heeft er jaren gewerkt, red.) heb ik gezien dat ze toch te ruggaan. Mét bolletjes." Wethouder voelt weinig voor terugsturen na plegen misdrijf. y de Occasionbeurs in de Goese Zee- jn staan vandaag en morgen 450 auto's .nerkendealers te koop. Wie er iets koopt, kan zijn oude auto ter plekke laten keuren en krijgt bovenop de Bovag-waarde 1250 euro ca deau. Ook als de auto niets meer waard is. De au to's kosten tussen de 3500 en de 25.000 euro en worden meegegeven met drie maanden tot een jaar garantie. Bezoekers kunnen gratis parkeren. De Occasionshow in de Goese Zeelandhallen is vandaag van 14 tot 21 uur open en morgen van 10 tot 17 uur. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47