Een psalm kan Zeeland Bomen Kamperseweg mogen toch blijven staan 6xl t Kerkenpad Aardenburg brengt bezoekers Passion in de stemming Laatste kans voor sticker op rolemmers SS H9B ïm Gentsestraat Stationsstraat Sas van Gent Bloemlegging Indië-monument Paranormaalbeurs Sas van Gent 30 Vrijdag 30 maart 2007 PZCZ Waterschapbestuurders hebben grote moeite met bomen in polder. door René Hoonhorst cadzand - De ïoi essen aan de Kamperseweg in de Grote Huis- senspolder blijven staan. Een klei ne meerderheid van de algemene vergadering van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen vond de eigen Groenbeleidsvisie uiteindelijk be langrijker dan voornemens uit het midden van de jaren negentig om daar juist geen bomen te planten. Het waterschap plantte onlangs 101 bomen aan de Kamperseweg. Het dagelijks bestuur gaf daarmee uitvoering aan de Groenbeleids visie. Agrariërs langs die weg en uit de omgeving zijn niet blij met de bomen. Ze vrezen zowel ver minderde opbrengsten op hun akkers (door onder meer scha duwwerking en schimmelvor ming) als gevaren voor de verkeers veiligheid (bijvoorbeeld vanwege door René Hoonhorst aardenburc - Voorafgaand aan de uitvoering van de Matthaus Pass ion in de Sint Baafskerk kunnen belangstellenden zaterdag een ker kenpad in Aardenburg volgen. De kerkhistorie van de eertijds roemruchte bedevaartplaats is niet helemaal meer terug te vinden in het stadje. Maar de drie godshui zen en andere bezienswaardighe den garanderen een aangename wandeling vol wetenswaardighe den, vinden de gidsen van de kik- kerstad. Het kerkenpad kruist natuurlijk de drie godshuizen in Aardenburg. In de Sint Baafs vinden de voorberei dingen voor het concert over het lijdensverhaal plaats en daarom sas van gent - In de Vlaanderen- hal in Sas van Gent wordt zondag een paranormaal- en spirituele beurs gehouden. Naast de gebrui kelijke consult-, verkoop- en infor matiestands zijn er net als vorige keer optredens door 'magician' Ra- mana. Verder kunnen op de beurs schade aan het wegdek door wor- telgroei). De aanplant van bomen in een aantal polders werd ook in de vori ge eeuw al door landschapsspecia listen geadviseerd en is in de 'door uw vergadering zelf aangenomen' beleidsvisie opgenomen, betoogde gezworene F. Hamelink. Hij meld de dat de essen (fraxinus excelsior eureka) speciaal zijn uitgekozen om hun slankheid, hun niet uit waaierende wortelgroei en hun doorzichtige kronen. De boeren onder de waterschaps bestuurders benadrukten dat de landinrichtingscommissie Zaam- slag-Reuzenhoek twaalf jaar gele den bepaalde dat er geen bomen langs de open polderwegen zou den komen. Het waterschapsbe stuur is onbetrouwbaar als het nu rie essen die aan de Kamperse- weg komen, zijn speciaal geko zen om het verkeer niet in ge vaar te brengen en schade aan ak kers en wegen te voorkomen. De preekstoel van de Doopsgezinde Kerk. foto Camiie Schelstraete wordt die alleen van buiten beke ken. Wel blijven de wandelaars stil staan bij het Castellum, het over- paragnosten, mediums, psychome- tristen, tarotleggers, pendelaars en waskrijttekenaars geconsulteerd worden. Ook is er een edelstenen- en mineralenspecialist, een aurafo tograaf en een magnetiseur. De beurs begint om 10.30 uur en duurt tot 19.00 uur. opeens een ander beleid kiest, von den twaalf leden van de algemene vergadering. Het waterschap is juist onbetrouwbaar als het zijn ei gen beleidsvisies niet uitvoert, stel den de vijftien overige aanwezige bestuurders. Het Landinrichtings plan van destijds heeft bovendien geen 'eeuwigheidswaarde', stelde Hamelink. De gezworene gaf onomwonden toe dat het waterschap het planten van de essen eerder en beter had moeten aankondigen. De algeme ne vergadering bleef echter achter de aanplant staan, om principiële reden; het eventueel kappen van de 101 essen zou volgens Hame link geen kapitaalsvernietiging zijn, omdat de bomen niet veel meer dan tien mille hebben ge kost. De aanplant kan niet hele maal onverwacht komen voor de polderbewoners, omdat bij het vaststellen van de groenbeleidsvi sie al werd voorzien dat binnen vijf jaar bomen zouden verrijzen aan de Kampersedijk. blijfsel van de Romeinse vesting, waarvan veel stenen in de Sint Baafs zijn verwerkt. Daarnaast zijn de interieurs van de voormalige schuurkerk Het Lam tot Aerden- burgh, waar de Doopsgezinde Ge meente kerkt, en de roomskatho- lieke kerk Onze Lieve Vrouwe met de Inktpot wel toegankelijk. De Aardenburgse gidsen hopen dat het Kerkenpad uitgroeit tot een niet te missen, naadloos op de Matthaus Passion aansluitende wandeling. Het eerste Kerkenpad begint morgen om 10.30 uur op de Markt van Aardenburg. Omstreeks de noen, ruimschoots voor aan vang van de Matthaus Passion, zijn de lopers weer terug op die centrale plek. hulst - De gemeente Hulst laat al le rolemmers waar dat nog niet bij gebeurd is op 3, 4 en 5 april alsnog voorzien van een sticker. Onlangs is dat als het goed is bij al le rolemmers al gebeurd. Mensen met een kliko waarvan de sticker heeft losgelaten, of mensen die ver geten zijn hun rolemmer aan de straat te zetten tijdens de stickerac tie, kunnen nu in de herkansing. Rolemmers zonder sticker worden vanaf 10 april niet meer geleegd. Extra rolemmers, die niet ge- terneuzen - Op paaszaterdag 7 april houdt de Stichting Oost-In- dië Monument Zeeuwsch-Vlaande- ren een korte plechtigheid bij het monument aan de Koningin- ne-laan in Terneuzen. Workshop psalmen Schrijven in biliotheek van Oostburg. door Joeri Wisse oostburg - Dat niet alleen David psalmen kon schrijven, bewijzen de deelnemers aan de eerste work shop psalmen schrijven in de Oost- burgse bibliotheek wel. Iedereen mocht gisteren aanschui ven in een verder verlaten biblio theek om onder leiding van Nico Peterse van het Pastoraal Centrum in Oostburg, maar slechts vier mensen hadden zich aangemeld voor de middag. „Dat is ook niet erg, want daardoor hebben we tijd om naar elkaar te luisteren." Na een inleiding over psalmen van Peterse ('psalmen zijn eigenlijk ge woon gedichten die menselijke emoties verwoorden'), was het tijd voor de cursisten om zélf een psalm te schrijven. Daan Dekker uit Oostburg schreef een eigen variant op psalm 130. Hij heeft er ervaring mee, want hij heeft namelijk al vier andere ver zen uit het boek in het Zeeuws- Vlaams vertaald. Bij het schrijven van een 'eigen' psalm 130 heeft hij zich ook laten inspireren door zijn eigen af komst. In de orginele tekst 'wacht mijn ziel op de Heer zoals de wachter op de morgen'. In de ver sie van Dekker wacht een ploegen de boer in de nacht op het eerste licht van de nieuwe dag. Dekker: „Ik ben net gestopt als ak kerbouwer. In natte tijden was je blij dat het droog was, want dan kon je ploegen. Soms moest je ook de nacht door. Het werk is dan benauwend en de uren duren lang." Laurine Vandepitte uit Breskens stickerd zijn, kunnen alsnog wor den ingeleverd. Een belastingaan slag met terugwerkende kracht is hierop niet van toepassing. Wie vragen over de stickeractie van de rolemmers heeft, kan terecht op het stadhuis. Doel van de registratie is het ach terhalen van extra rolemmers die wel in gebruik zijn, maar waar voor geen belasting wordt betaald. De kosten hiervoor worden nu ten onrechte doorberekend aan alle an dere inwoners. Tijdens de herdenkingsbijeen komst worden de 35 Zeeuws- Vlamingen herdacht die van 1945 tot 1962 sneuvelden in voormalig Nederlands-lndië en Nieuw-Gui- nea. was erg getroffen door de dicht regels die ook Dekker na het half uurtje schrijven voordroeg in de groep. „Prachtig hoe iemand dat zo vanuit zijn boerenachter- grond in een psalm kan verwoor den." Vandepitte kan er zelf ook wat van. Drie velletjes schreef ze vol met een zeer persoonlijk psalmge dicht, geïnspireerd op psalm 22. Dat is volgens Peterse een echte klaagzang. „Het gaat over de moei lijkheden van de schrijver. In het begin vraagt hij waarom God hem heeft verlaten en verderop schrijft hij dat hij wordt omringd door brullende leeuwen die hun muil wijd opensperren naar hem." Maar later slaat de psalm om, zoals dat bij veel psalmen volgens Peter se het geval is. „Halverwege wordt de Heer weer geloofd. Het slaat 'Psalmen zijn eigenlijk gedichten waarin menselijke emoties worden verwoord' het dus om in een geloofsbelijde nis." Aan die opbouw heeft Vandepitte zich ook gehouden. „Ik heb de el lende beschreven die ik heb meege maakt in mijn leven. Maar ik ben altijd blijven geloven, God was er als een lichtpunt voor me." Christa Peilaet uit Aardenburg heeft het over een veel andere boeg gegooid. Zij hield zich min der vast aan de structuur van be staande psalmen en schreef over het potje dat de mensen van de wereld hebben gemaakt. „Ik kijk 's nachts wel eens naar CNN en dan zie je veel ellende. In mijn gedicht schrijf ik daarover. Het is eigenlijk een SOS aan God." Voorjaarsweekeno Ferdinandushof overslag - Kwekerij Ferdinandus hof in Overslag houdt zaterdag en zondag een voorjaarsweekend. Ri ta van der Zalm uit Noordwijk is aanwezig met een uitgebreid assor timent bloembollen en geeft ook enkele lezingen. Bij exploot van t.k.-gerechtsdeur waarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 23 maart 2007 is ten verzoeke van de gemeente Hulst, zetelende te Hulst, aan B.V. De Witte Beleggingsmaatschappij, thans zonder bekend kantooradres of vesti gingsplaats in Nederland en daarbui ten, aangezegd dat de op 21 decem ber 2006 in beslag genomen onroe rende zaak executoriaal zal worden verkocht ten overstaan van mr. B.J.J. Beltman, notaris te Hulst. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onder staand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen (0115) 613651 v"\. 's zondags open: 14.00 - 18.00 uur - 's maandags gesloten Tel. 0115-451447. Gratis parkeren, www.maasmodes.nl Voor de man met een maatje meer: GROTE collectie - GROTE maten gekleed en sportief tot maat Drie versies van psalm 1 op een rijtje De bekendste versie is berijmd en kan gezongen worden: „Gezegend hij dien in der bozen raad, niet wandelt, nog met de goddelozen gaat." In de vertaling van dominee Oussoren, de Naardense Bijbel, begint psalm 1 zo: „Welzalig is de man die niet meeging in het beraad van de bozen, op de weg van zondaars niet is blijven staan." Ernesto Cardenal vertaalde de eerste regels als volgt: „Gelukkig de ma- die de partijlijn niet volgt, niet deelneemt aan hun samenkomst."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42