PZC Minder overlast bij Zwin College 37 29 42 en 43 Waterschap garandeert Groede droge voeten door nieuwe dijk Terrassen Hulst remmen auto's Dialoog Het hele jaar spelen in de boerderij alle prijzen gedeeld door 1,19 Formateur Poppelaars geeft antwoord Glastuinbouw werkt aan beter imago Vrijdag 30 maart 2007 Tip? redtern@pzc.nl Project tegen drank en drugs bij Oostburgse school heeft resultaat. door Frank van Cooten OOSTBURG - De overlast van drank en drugs rondom het Zwin Colle ge in Oostburg neemt af De politie deelde de afgelopen maanden volgens een woord voerster tien bekeuringen uit aan jongeren die voor overlast zorgden in de omgeving van de school. Even zoveel mensen werden weg gestuurd van plaatsen waar ze niet mochten zijn. „De boetes en waarschuwingen die werden uitgedeeld, variëren van zaken als baldadigheid en het lopen met een blikje bier op straat tot het handelen in drugs in de buurt van de scholengemeen schap. Ook zijn drie jongeren aangehouden wegens vechten op straat en is ook een winkelontzeg ging uitgedeeld aan een jongere. Die mag de supermarkt niet meer in om bijvoorbeeld drank te ko pen." Buurbewoners hadden geklaagd over dealers in softdrugs bij de school en over zwerfvuil op straat. Bij de bushalte was sprake van een rattenplaag. Reden voor de directie van het Zwin College, de politie en de ge meente Sluis vorig jaar november te starten met een gezamenlijk De politie deelde boetes uit aan jongeren die voor overlast zorg den in de buurt van het Zwin Col lege. Klachten uit de buurt zijn afgenomen. project om de overlast te beteuge len. De politie kreeg meer instrumenten om handelend op te treden tegen dealers in softdrugs en andere overlastsituaties in de buurt van de school. Volgens de woordvoerster van de politie komen er nog maar nauwe lijks nog klachten uit de omgeving van het Zwin College. De aanpak werpt vruchten af con stateert ook Erwin de Roo, lid van de centrale directie van het Zwin College. Volgens hem is de over last afgenomen doordat de politie onder meer kordaat heeft opgetre den tegen drugsdealers. „Dit soort invloeden willen we niet in de buurt van onze school hebben. Dankzij de slagvaardige aanpak van de politie zijn er ook geen inci denten meer op het voetbalveld buiten schooltijden." Ook de hangjongeren bij de school worden aangepakt. „We bie den ze een zinvolle tijdbesteding in onze buitenschoolse opvang. We sturen ze niet alleen maar weg. Het is immers geen ongedier te." door René Hoonhorst CADZAND - Als de Dienst Landelijk Gebied (DLG) een beetje opschiet met de verwerving van gronden, is Groede volgend jaar een stuk be ter beschermd. De algemene vergadering van Wa terschap Zeeuws-Vlaanderen gaf gisteren groen licht voor de aan leg van een Zwartegatse Dijk en het uitbaggeren van de gelijknamige kreek. Een aantal waterschapsbe stuurders mopperde op de 'Dienst Langzaam Groen' en wilde het voorstel om de dijk aan te pakken afstemmen. Omdat niet alleen de regionale waterkering steviger wordt, maar ook de waterberging groter, de kreek schoner en voor zien van natuurvriendelijke oevers, ging de vergadering toch unaniem akkoord. Ook al omdat het waterschap anders geen aan spraak meer kan maken op diverse subsidies. Diverse hoofdingelan den drongen er bij het dagelijks be stuur op aan in het vervolg presta tieafspraken met DLG te maken. door Frank van Cooten HULST - Vroeger gebeurde het nog met enige regelmaat dat een automobilist met een bloedgang vanuit de Gentsestraat de Grote Markt in Hulst op kwam scheu ren. Wethouder Clen de Kraker en horecaondernemer Ben Picavet constateren nu dat de snelheid sinds augustus vorig jaar uit het verkeer is door de vergroting van de terrassen van cafés 't Oude Rae- dthuijs, 't Anker en De Boy. En daarmee is het gebied veiliger ge worden voor anderen weggebrui kers. De weg is ter plaatse door een as- verlegging smaller gewordenen en er is eenrichtingsverkeer inge voerd. „Auto's rijden voorzichtiger de Markt op. Een groot pluspunt", zegt De Kraker. Er zijn zelfs twee vliegen in een klap geslagen, merkt Picavet op. „De horecaondernemers hebben grotere terrassen en de verkeersvei ligheid is toegenomen." De verkeerscommissie was vooraf bezorgd over de voorgenomen wegversmalling. ZEEUWSE Tip? redactie@pzcnl Locatie: Kantoor met computers Gesprek: Tussen systeembeheer der (S) en een digibeet(D). S: Heb jij Irfanview op je bureau blad staan D: Watte? S: Op je scherm, een rood icoon tje, een soort platgereden kat! D: Hè bah! Nee, dat heb ik niet. S: Maar dat moet wel, dus open de L-bak! D: De L? Waar is de L? Ik heb geen L! Moet ik die hebbenIk kan geen L-bak vinden? O, ja, hier is de L? Dubbelklik? O.K. S: Nu moet je die foto op je bu reaublad in het gat van de L gooien! D: ln...het...gat...van...de...L? Wat is dan het gat van de L?(zucht). S: De ruimte op je scherm naast alle bestanden (zucht) D: Nou zeg dat dan!! O.K. ik doe het. Ohhhh, nou heb ik een scherm vol platgereden katten! S: Mooi zo! NIEUWVLIET - De gemeente Sluis wil niet alleen Bij speelboerderij Pierewiet in Nieuwvliet hebben door-speeltuin' uitproberen. Vooral de loopbrug afhankelijk zijn van zon, zand en zee. De bestuur- ze dat goed begrepen. De basisscholieren van het van touwen onder het dak van de boerenschuur ders dringen dan ook al jaren aan op het binnen- dorp mochten gisteren bij de start van het sei- was een groot succes bij de kinderen, halen van 'seizoensverlengende attracties'. zoen een enorme klim- en klautertoren in de 'in- foto Peter Nicolai 2e Paasdag van 10.00 tot 16.00 uur fiets êtfUtUK Jeremiasse hi ik GOES Van der Spiegelstraat 54, tel. 0113 - 216 063, goes@fietsplezier nl VLiSSINGEN Troelstraweg 364, tel 0118 - 477 230, vlissingen@fietsplezier.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41