Zeeland onze kreeft AUFOSERVICE BESUYEN Kring Zeeuwse kreeft Paternalisme v WIIÊÊÊSÊÊÊIÊSÊIIKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIBÊÊÊ Sneller uitslag bij prostaatpoli Belastingdienst voert cao-actie DE PLEK VOOR EEN UITGESPROKEN STIJL IN MODERNE WOONINRICHTING! PZC Vrijdag 30 maart 2007 j 3 COMMENTAAR De hardere aanpak van drugspanden is weer zo'n maatregel waarmee Balkenende IV de teugels aan trekt. Na het tegengaan van happy hours voor jeugdige drinkers, een strenger toezicht op koffieshops en de uitbreiding van het rookverbod. Op die acties is wel wat af te dingen. Soms niet praktisch, soms te generaliserend. Maar opgeteld ontstaat toch eerder een beeld van daadkracht - zij het voorlopig in de kleine ruimte - dan van bevoogding. Zowel uit linkse als uit liberale hoek klinkt vandaag in deze krant kritiek op het 'paternalisme' van de coalitie. Het Kamerlid Kees Vendrik van GroenLinks gaat het verst. Hij mist het 'fijne pragmatisme' van Van Agt. Alsof dat een probleem zou zijn. Er is niets mis mee als een regering uit eigen morele overwegingen in actie komt. Van de Grootste Gemene Moraal is nog geen land beter geworden. WD-senator Uri Rosenthal probeert de angst voor de zwaar-christelijke normen en waarden te benutten. Alsof deze regering abortus en euthanasie zal verbieden. Vooralsnog is de Christenunie in dit kabinet een welkome afwisseling. Met veel meer profiel dan D66 ooit had. Na een paar vage acties kiest de regering met de vlotte sluiting van drugspanden nu voor een maatregel die zo voor de hand ligt, dat de vraag rijst waarom hij niet eerder is genomen. Dat geeft hoop en daarmee verdient de regering wat ruimte. Eerst nieuw beleid en de bijbehorende duidelijke regels. Pragmatisme kan altijd nog. Kreeft verhuist naar de bodem en krijgt kleur. Kreeft is volwassen en geslachtsrijp. 11 dagen 15 dagen 9 mm 11 mm 32 dagen 15 mm VLISSINGEN - Mannen bij wie pro staatkanker wordt vermoed, krij gen in Ziekenhuis Walcheren voortaan in tien dagen uitsluitsel. Bij verwijzing door de huisarts volgt binnen vijf dagen ziekenhuis- onderzoek, waarvan de uitslag bin nen vijf werkdagen bekend is. Bij de 'prostaatpoli' hoort ook een ge specialiseerd verpleegkundige die de patiënt begeleidt en uitleg geeft over de diagnose en behandeling. Nieuwe Alfa Romeo GT 2.0 JTS Distinctive met kenteken Nu geen 38.187,- maar 34.500,- uw voordeel 3.687,- AutoTeamDagevos.nl Vlissingen Hermesweg 15 v.h. ANWB keuringsstation Tel.: 0118-41 70 82 Goes Livingstoneweg 3a v.h. APK Station De Poel Tel. 0113-21 41 07 GOES - De belastingkantoren in Goes en Terneuzen staan vanaf ko mende maandag 3 dagen in het te ken van acties voor een betere cao. In Goes worden geen sofi- en btw-nummers afgegeven. Ook wordt de telefoon niet opgeno men. De belastingambtenaren van het Goese kantoor houden maandag tussen 11 en 13 uur een werkonder breking. Om 12 uur vindt een ma nifestatie plaats met een vakbonds bestuurder. Terneuzen ligt tussen 13 en 15 uur stil. w Kaaistraat 9-13 Kortgene Tel. (0113)30 24 30 DE WOO Ni Tien restaurants van de Kring van de Zeeuwse kreeft serveren een spe ciaal kreeftenmenu: De Waag Serooskerke, De Stadsschuur Goes, Mariti me Zierikzee, De Brouwerie Brouwershaven, Hostellerie Schuddebeurs, De Vluchthaven Bruinisse, de Gouden Leeuw Scherpenisse, De Waag Serooskerke (S), Campveerse toren Veere, In den Wijngaard Yerseke, Badhotel Renesse, Villa Westerduin, Restaurant Le Marquis. De kring koos de Pinot Gris d'Alsace 2004 als beste kreeftenwijn. Kreeftenvisserij Oosterschelde een bun levend gehouden. „Zeeuwen, Belgen en Nederlan ders, ook uit het hoge noorden, ko men hier naar toe. Ze willen verse kreeft. Maar ook kunnen Japan ners ons steeds beter vinden", zegt Dick-Pierre Arkenbout, chefkok van De Vluchthaven. Japanners laten weinig heel van een kreeft. Die krijgen van huis uit mee dat veel van de schaaldieren eetbaar is. „Ik haal alleen het maag je, de endeldarm en de kieuwen er uit. Die zijn oneetbaar." De lever laat hij zitten. „Natuur lijk. De een vindt de groene lever een delicatesse, een ander gruwt ervan. Ik vind het heerlijk, net als alle Japanners. De lever is verfijnd en tegelijkertijd vol van smaak, als of een bommetje smaaksensatie in je mond ontploft. 42 beroepsvissers zijn actief in de kreeftenvangst op Oosterschelde. Voor de Grevelingen zijn dat er 7. Daarnaast heeft LNV nog eens zo'n 302 ver gunningen uitgegeven voor sportvissers. Per seizoen wordt 8000 tot 12.000 kilo aangeleverd op de vismijn in Co- lijnsplaat, voor een gemiddelde omzet van 280.000 euro. Dat is naar schatting 30-40 procent van het totaal. Het merendeel gaat buiten de mijn om rechtstreeks naar de handel. Vangstmethoden: met korven (duurzame visserij), staand wand of warga- rennet en met 80 centimeter hoge schietfuiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3