Zeeland 'Ik kon hem wel pakken, maar voor hetzelfde geld was hij bewapend' school was hele gebeurtenis VAN DER SLOOT Werkstraf voor vervoer cocaïne naar Goes Bouw Goese woontoren weer vertraagd PZC Vrijdag 30 maart 2007 31 SCHOENMODE larigè Dêfft 48, Middelburg Tweetal krijgt Engelse onderscheiding voor verijdelen aanranding. door Gertjan Vis GOES - Een gil snijdt door een don ker Hyde Park in Londen. Davy Fonteine (31) en, inmiddels ex-vriendin, Caroline Slabbekoom (31) uit Goes zien op de avond van 16 juli 2003 dat een vrouw wordt aangerand. Ze grijpen op tijd in, de dader vlucht weg. Voor hun kordate optreden krij gen ze binnenkort in Engeland een Commander's Commenda tion uitgereikt. Fonteine: „Een soort van oorkonde. Politiemen sen en burgers, die bijvoorbeeld in brekers pakken, krijgen hem ook." Die avond in Londen hadden ze net gegeten. Slabbekoorn: „Het was een uur of half elf We slenter den op straat en voor ons liep een kleine vrouw. We dachten een meisje, maar ze bleek achteraf 38." Wat hen ook opviel, was een vreemd, verwilderd figuur met een mountainbike. „Een bodybuil dertype, niet iemand om in het donker tegen te komen", zegt Slab bekoorn. „Die man was volkomen gefixeerd op de vrouw, je zag hem versnellen", zegt Fonteine. De vrouw, met koptelefoon op, loopt nietsvermoedend het park in. „Op straat was het licht, maar in het park was het aardedonker." Het tweetal ziet de man er achter aan gaan. Slabbekoorn: „Toen zei den we tegen elkaar: als we gegil horen weten we wat er gebeurt." Ze had het nog niet gezegd, of de vrouw slaakt kreten uit. De man heeft zich boven op het meisje ge stort en houdt zijn hand voor haar mond. In de worsteling die daarop volgt, lukt het de vrouw om het op een gillen te zetten. Als de da der Fonteine hoort naderen, kiest hij het hazenpad. In het Engels vloekend rent Fontei ne achter de vluchtende man aan. 'Een bodybuildertype, niet iemand om in het donker tegen te komen.' „Ik rende maar een paar minuten en kon hem op den duur wel pak ken, maar deed het toch maar niet, voor hetzelfde geld was hij be wapend." De aanrander ontkomt. Slabbekoorn ontfermt zich onder tussen over het meisje. „Die was letterlijk en figuurlijk van haar pad- jarige voetbalvereniging Heinkens- zand publiceerde. Heinkenszand had veel eerder een christelijke school kunnen heb ben, weet Bij de Vaate. „In 1874 is geprobeerd naast de openbare school een christelijke te krijgen. 'Tussen de middag was er geen toezicht. We bouwden zelfs een hut aan de dijk'. Dat duurde maar een paar maan den." Ouders die voor christelijk onderwijs kozen, moesten dat zelf betalen. In 1917 nam de overheid de financiering van alle scholen over. In Heinkenszand is daar niet op gewacht. De voorloper van De Wegwijzer, de School met den Bij bel, opende 1 april 1907 de deuren aan Clara's Pad. Bij de Vaate: „Met centen en stuivers is het schoolge bouw afbetaald. Tot begin jaren dertig is dat nog doorgegaan." De gereformeerde kerk was de ini tiatiefnemer. Vrijwel alleen kinde ren van die kerk gingen eerst naar de School met den Bijbel, ook van buiten Heinkenszand. Willy Vos- Slabbekoorn was één van hen. Zij woonde in Nisse en fietste elke dag naar Heinkenszand en terug. Ze bleef over op school. Toezicht was er volgens haar niet. 'Meester De Jonge ging thuis eten. Zo gauw we ons brood op hadden, gingen we naar buiten. We hadden zelfs een hut gebouwd aan één van de dijkjes in de buurt'. 100 jaar De Wegwijzer De Wegwijzer is 1 april 1907 aan Clara's Pad geopend als School met den Bijbel. - De school heet De Wegwijzer sinds de verhuizing naar het huidige schoolgebouw in 1975. Tot in de jaren 1980 telde de school gemiddeld vijftig tot zes tig leerlingen, met Heinkens zand groeide dit aantal tot ruim 200 in 1985-1988, nu zijn er tegen de 130 leerlingen. Zondag is er een speciale schooldienst in de Barbestein- kerk, 21 juni een feestdag voor huidige leerlingen en 23 juni een reünie. je af" De mountainbike en tas van de man blijven achter in het park. Een meevaller, want zijn adresge gevens zitten er in. Toch blijft: de dader onvindbaar. Bijna drie jaar na de gebeurtenis wordt de aanrander gepakt voor een ander delict. De politie ont dekt dat hij ook nog gezocht werd voor de aanranding in Londen. Slabbekoom en Fonteine waren het gebeurde al een beetje verge ten. „Het was verrassend dat we werden opgeroepen te getuigen." Eind 2006 gingen ze terug naar Londen voor de rechtszaak. „Leuk om mee te maken", zegt Fonteine, „en alles werd betaald voor ons." Dat ze een onderscheiding krijgen, vinden ze wat overdreven. „Je doet je plicht", zegt Fonteine. De datum van de uitreiking krijgen ze binnenkort te horen. den HAAG - Voor het vervoeren van twaalf gram cocaïne van Rot terdam naar Goes is een 25-jarige Rotterdammer gisteren door het Haagse gerechthof veroordeeld tot een werkstraf van 200 uur, waar van de helft voorwaardelijk. De straf in hoger beroep is gelijk aan het eerdere vonnis van de rechtbank. De man was in hoger beroep gegaan omdat hij onschul dig zou zijn. De man zei dat hij slechts als chauffeur voor zijn neef had gereden. Hij zou niet hebben geweten dat de neef cocaïne op zak had. Tijdens het politiever hoor had de man echter toegege ven dat hij wel van de cocaïne wist. Aanvullende procedure nodig voor zeventig meter hoog gebouw. door Frank Balkenende GOES - De bouw van de zeventig meter hoge woontoren in het Goe se Stationspark loopt opnieuw ver traging op. Dit keer door noodza kelijke, aanvullende ruimtelijke procedure. Daardoor kan de eerste paal pas begin 2008 de grond in. De woontoren past op zich in het bestemmingsplan Stationspark, waar overwegend kantoren staan, maar het 'bestemmingsvlak' en de bouwkavel zijn niet honderd pro cent hetzélfde. Dat moet dus op papier worden gerepareerd. De daarvoor noodzakelijk ruimte lijke procedure en het vervolgens aanvragen van de bouwvergun ning neemt zeker een half jaar in beslag. „Het is een formaliteit", zegt J. Littooij van Bouwfonds MAB Ontwikkeling, „maar het ver traagt het project wel." De toren telt zestig appartemen ten. Voor de zomer wil Bouw fonds met de verkoop beginnen. Bezwaarschriften kunnen de boel nog verder vertragen. Dan tilt de projectontwikkelaar de verkoop start over de zomer heen. De woontoren liep al eerder vertra ging op. De bouw was gepland me dio 2006, daarna de eerste helft van 2007, vervolgens najaar 2007 en nu begin 2008. Davy Fonteine en Caroline Slabbekoorn krijgen binnenkort een Engelse onderscheiding vanwege het verijdelen van een aanranding. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35