Zeeland PZC Goese stadhuis staat te huur JEREMIASSE PAASSHOWÜ BEVELANDEN-THOLEN 37 29 42 en 43 Leuker kunnen we het niet maken, wel moeilijker.. Jeremiasse qqh College Goes voert strijd tegen grondspeculanten verder op Fietsen door gevaarlijke Poel Dialoog Formateur Poppelaars geeft antwoord Glastuinbouw werkt aan beter imago Vrijdag 30 maart 2007 Tip? redgoes@pzc.nl College schrijft culturele bestemming definitief af. door Frank Balkenende GOES - Het Goese stadhuis gaat in de commerciële verhuur. Onderne mers die er bijvoorbeeld een res taurant in wilen vestigen, mogen zich melden. Het college van bur gemeester en wethouders wijst een puur culturele bestemming van de hand. Dat levert te weinig op. T\vee jaar terug verloor het monu ment aan de Grote Markt zijn func tie als vergaderzaal van de gemeen teraad. Sindsdien staat het monu ment stof te happen. Sporadisch trouwt er een stel, vergaderen een paar raadsfracties er, maar door gaans is het er muisstil. Het college heeft deze week beslo ten het stadhuis te verhuren aan een commerciële marktpartij, zij het onder voorwaarden. Het moet wel beschikbaar blijven voor huwe lijksplechtigheden en officiële ont vangsten. Commerciële verhuur levert eu ro's op voor onderhoud en verwar ming van het pand. Een culturele bestemming kost te veel geld, zegt het college. De Culturele Raad en Historisch Museum de Bevelan- den hielden er eerder een warm pleidooi voor. Ie zou er een exposi tieruimte van kunnen maken. Het stadhuis in Goes kan bijvoor- beeld een restaurant worden. De gemeente wil het monument, de begane grond uitgezonderd, ver huren aan een ondernemer. Inmiddels heeft het museum sa menwerking gezocht met de Stich ting Grote of Maria Magdalena- kerk, tegenover het museum aan de Singelstraat. „In de Grote Kerk kunnen we tijdelijke exposities in richten. Als tegenprestatie leveren wij vrijwilligers die zorgen dat de kerk 's zomers altijd open is voor bezichtiging", zegt museumdirec teur H. Oomen. Het stadhuis met zijn trappen, is moeilijk toegankelijk te maken voor mindervaliden, onderstreept Oomen. Het college wil niettemin nagaan of er een lift kan worden aangebouwd en hoeveel dat kost. Eigenaar R. Spelier van het op de begane grond gelegen Lunchcafé Stadhuis gaat zeker met de ge meente praten, al betreurt hij het dat hij niet is gepolst. „We verzor gen al 33 jaar de catering boven. Deze week nog met het bezoek van Karla Peijs. Ook de keukenin richting is van ons." Volgens Spel ier is het stadhuis moeilijk te ex ploiteren. „Je zit met de toeganke lijkheid, de voorwaarden en te wei nig parkeerruimte voor de deur." KLOETINGE - De Belastingdienst mag graag dwe pen met de slogan 'leuker kunnen we het niet maken, wel makkelijker'. Voor Frank van Loo uit Kloetinge ging dat niet op. Hij had heel wat uit te leggen aan zijn vrouw toen hij onlangs zijn voor lopige aanslag 2007 op de mat trof. De fiscus had daarop namelijk een hem volstrekt onbekende persoon vermeld als zijnde Van Loo's partner. Van een geheime relatie is echter geenszins spra ke, bezweert de Kloetinger. „Er is duidelijk iets grondig fout gegaan. Ik vond het al knap dat ik een voorlopige aanslag kreeg, want ik heb mijn 2e Paasdag van 10.00 tot 16.00 uur ALLE PRIJZEN GEDEELD DOOR 1,19 www.fietsplezier.nl GOES Van der Spiegelstraat 54, tel. 0113 - 216 063, goes@fietsplezier nl VLISSINGEN Troelstraweg 364, tel. 0118 - 477 230, vlissmgen@fietsplezier nl door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes voert de strijd tegen grondspeculanten op. Het college van burgemeester en wethouders deze wei., besloten het zogeheten antispeculatie-be ding bij grondtransacties aan te scherpen. Mensen die bouwgrond hebben gekocht, daarop een wo ning hebben neergezet en die bin nen drie jaar verkopen, wacht een flinke boete. De verkopende partij moet de gemeente in het eerste jaar na aankoop van bouwgrond 25 euro per vierkante meter terug- door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Waterschapsbe- stuurders zijn door de gemeente Borsele uitgenodigd om met eigen ogen te zien hoe gevaarlijk het fiet sen door De Poel tussen Heinkens- zand en Goes is. Volgende week woensdag worden ze verwacht bij het gemeentehuis in Heinkenszand om 7.45 uur. Het is de bedoeling dat ze dan met hun eigen fiets de route rijden die middelbare scholieren dagelijks volgen door De Poel. 'Fietsvergadering' heeft Borsele de actie gedoopt. Waterschap Zeeuw se Eilanden moet langer treuzelen met de aanleg van een vrijliggend fietspad, vindt het Borsels college van B en W. Borsele probeert het ijzer te sme den nu het heet is. Het waterschap heeft 2006 afgesloten met een over schot van 4,9 miljoen euro. Het be stuur van Zeeuwse Eilanden be slist 18 april over de besteding van dat geld. Borsele geeft zonder blikken en blozen aan daarvan te willen profi teren. zeeuwse GHJEMI i Tip? redactie@pzc.nl aangifte nog niet eens gedaan." Een telefoontje naar de Belastingdienst leerde dat er waarschijn lijk een foutje is gemaakt met een sofi-nummer, dat heel erg leek op dat van Van Loo. De fiscus heeft inmiddels laten weten dat de misser zo snel mogelijk wordt rechtgezet.foto Willem Mieras betalen. In het tweede jaar loopt de boete terug naar twintig euro per vierkante meter, in het derde jaar naar vijftien euro. Na drie jaar geldt het antispeculatie-beding niet meer. Het college van B en W wil met de aangescherpte richtlijnen voor komen dat grondspeculanten hun slag slaan. Die kopen een stuk grond, bouwen er een woning op en slijten die vervolgens met aardi ge winst. Het gebrek aan bouw grond in Goes werkt die praktijk de laatste jaren in de hand. Locatie: Kantoor met computers Gesprek: Tussen systeembeheer der (S) en een digibeet(D). S: Heb jij Irfanview op je bureau blad staan? D: Watte? S: Op je scherm, een rood icoon tje, een soort platgereden kat! D: Hè bah! Nee, dat heb ik niet. S: Maar dat moet wel, dus open de L-bak! D: De L? Waar is de L? Ik heb geen L! Moet ik die hebben? Ik kan geen L-bak vinden? O, ja, hier is de L? Dubbelklik? O.K. S: Nu moetje diefoto op je bu reaublad in het gat van de L gooien! D: In...het...gat..van. de...L? Wat is dan her gat van de L?(zucht). S: De ruimte op je scherm naast alle bestanden (zucht) D: Nou zeg dat dan!! O.K. ik doe het. Ohhhh, nou heb ik een scherm vol platgereden katten! S: Mooi zo!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33