Het succes van ^eeiana Helft van huurders is tegen verkoop huis Texaco-tankstation Veersedam dicht zaken doen Hoogste punt Drie Wegen is bereikt STEÜTEL Stel viert diamanten bruiloft Groei en Bloei deelt kwart eeuw stekjes uit op Walcherse scholen 30 Vrijdag 30 maart 2007 pzcW Voorlopige uitslag wijst uit dat veel mensen tegen nieuw beleid zijn. door Emile Calon middelburg - De Middelburgse huurders lijken geen voorstander van verkoop van huurwoningen. De eerste resultaten van de woon enquête, uitgezet door de huur dersvereniging Middelburg, wijzen uit dat de helft van hen tegen die verkoop is. TVvintig procent is voor stander. Beleidsmedewerkster A. de Vries benadrukt dat het nog om een tus senstand gaat. Nog maar acht pro cent van de uitgezette enquêtefor mulieren zijn ingeleverd. Deson danks geven de resultaten een eer ste indruk hoe de huurders den ken over het nieuwe beleid van de Middelburgse woningcorporatie Woongoed. Die wil volgend jaar voorzichtig beginnen met een nieuw beleid onder de noemer Te Woon. De oost-souburg - De top van nieuw- bouwplan Drie Wegen in Souburg is blootgelegd. Alle woningen op het voormalige terrein van garage Kuzee zijn inmiddels verkocht. In de J.L. Sandersestraat, de Zee wijksingel en de Kromme Nieuwst- raat verrijzen dit jaar vijfentwintig koopwoningen. Het gaat om twee poortwoningen, drie hoekwonin gen, veertien eengezinswoningen, vier appartementen en twee twee- onder-een-kap-woningen. Ze ver schillen in hoogte en ook de kleur van het baksteen is telkens anders. Van de negenenvijftig garages zijn nog wel enkele vrij. Projectontwikkelaar van Drie We gen is Marsaki. De woningen wor den oktober 2007 opgeleverd. Pomphouder kan met dure benzine concurrentie niet aan. vrouwenpolder - De Texa- co-pomp in Vrouwenpolder is ge sloten. Exploitant T. Hannewijk heeft gisterochtend de laatste liters benzine verkocht. De sluiting volgt op een slepende strijd over de brandstofprijs tussen de exploi tant van tankstation De Veerse- dam en Texaco-leverancier DGV. Hannewijk die het benzinestation aan de N57 38 jaar heeft gerund voelt zich verslagen. „De verliezen liepen zo hoog op, dat de leveran cier heeft laten weten dat hij geen brandstof meer levert." Eerder moest hij twee medewerkers ont slaan. Van een enkele passant die even niet op de prijs let, kan Hannewijk niet leven. Zijn vaste klantenkring klanten van de woningbouwver eniging kunnen dan kiezen of ze een huis van Woongoed huren of kopen. Wie het koopt, moet het bij vertrek weer terug verkopen aan Woongoed. De winst of het verlies wordt gedeeld met de cor poratie. Dat beleid wordt op kleine schaal al toegepast met woningen van de woningbouwvereniging in de Sta- tenlaan. Een aantal flats wordt daar als 'garantwoning' aangebo den. De mensen krijgen korting bij aankoop van zo'n woning. Uit de enquête blijkt verder dat twintig procent van de huurders veertig procent van het netto-inko men kwijt is aan de huur van een woning. Tien procent moet maan delijks zelfs meer dan veertig pro cent van het inkomen overmaken rr< Twintig procent van de Middel- burgse huurders is veertig procent van netto-inkomen kwijt aan de huur, tien procent moet nog meer betalen. middelburg - Op 24 basisscholen in Middelburg, Oost-Souburg, Vlis- singen en Westkapelle worden de ze week bijna negenhonderd gera niumstekjes uitgedeeld. Vrijwilligers van de afdeling Wal cheren van Groei Bloei brengen de leerlingen al 25 jaar groene vin gers bij. Hef jaarlijkse Floraliapro- ject kan de vraag naar stekjes nau welijks aan. „Vertroetelen en niet is vertrokken naar de concurrent, waar de benzine bijna een dubbel tje goedkoper is. Om het hoofd bo ven water te houden, kocht de Vrouwenpolderse ondernemer vo rig jaar een tijdje goedkopere ben zine van een derde in. Daartegen spande DGV met succes een kort geding aan. Op straffe van verbeu ring moest hij weer (duurdere) brandstof afnemen van de Texa co-leverancier. „Er was mij geen kostendekkende exploitatie gegund", concludeert Hannewijk verbitterd. Volgens hem wil DGV van zijn huurder af, om - na de verbreding en vernieu wing van de N57 - op een vervan gende locatie zelf een pomp te gaan exploiteren. Binnenkort dient bij de kantonrechter een pro cedure rond de beëindiging van het contract tussen beide partijen. Bij DGV was gisteren niemand be reikbaar voor commentaar. naar de girorekening van de wo ningcorporatie. Het participatiefonds wordt door de helft van de huurders omarmd, zo blijkt uit de voorlopige uitslag van de enquête. De gemeente en Woongoed heb ben een eigen vorm van huursubsi die ingevoerd. Daardoor is het ook voor mensen met lage inkomens mogelijk om in zorgwoningen te wonen. Die regeling, die officieel participatiefonds heet, wordt door een kwart van de huurders afgewe zen. Het resterende kwart staat er neutraal tegenover, leren de eerste resultaten van de woonenquête. Die groep omcirkelde het vakje 'geen mening' op het formulier dat begin deze maand werd ver spreid. De Vries verwacht dat de huurders vereniging eind volgende maand met de definitieve resultaten van de woonenquête naar buiten komt. Dan weet de vereniging ook hoe tevreden de huurders zijn over hun buurt. te scheutig zijn met water", is het advies dat mevrouw De Nooijer al tijd geeft. Onder begeleiding van leerkrachten en vrijwilligers van Groei 8c Bloei leren de kinderen de jonge geraniumstekjes op te kweken en te verzorgen. Een plant met mooie bloemen levert de leer lingen vlak voor de zomervakantie een getuigschrift op. De geranium mag daarna mee naar huis. De Ladiesnight groeit van zestig naar duizend bezoeksters per avond. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Een drankje vóór, een cocktail na, en tussendoor een modeshow en een loterij. En dan is er nog de film. Het liefst een ro mantische. Dat is de Ladiesnight in CineCity in Vlissingen. Al anderhalf jaar houdt de bio scoop elke maand een dames avond. Pas de laatste maanden is er een ware stormloop op de kaart jes ontstaan. De Ladiesnight van begin maart was dagen van te vo ren uitverkocht, terwijl die film in maar liefst vier zalen tegelijk werd vertoond. Door het grote succes, heeft Cine City nu ook besloten een Girls Night Out te houden, voor mei den vanaf twaalf jaar. De Ladiesnight van afgelopen woensdag is niet volledig uitver kocht. Toch komt de zware geur van parfum en popcorn in de film zaal hard op je af. De leeftijden van de bezoeksters variëren van be gin twintig tot eind zestig. Ook ko men ze in verschillende samenstel lingen: met vriendinnen, met zus sen en moeders met dochters. Bedrijfsleider Peter Serneels pakt de microfoon en kondigt een mo deshow aan van Bobbe Mode uit Vlissingen. Acht dames betreden het podium en lopen één voor één de trappen in de zaal op. Bij het vierde model wordt de verlichting in de donkere filmzaal verder aan gedaan. „Ook voor de rijpere vrouw heeft Bobbe Mode verschil lende creaties", zegt de presentatri ce. Na de modeshow volgt een loterij. Bij de ingang van de zaal heeft ie dereen een nummertje gekregen. Er zijn sieraden te winnen, spul len van de cosmeticalijn Oriflame en kortingsbonnen van boetieks en kapsalons. Zo nu en dan wordt er ook een 'weekendje weg' ver loot. Dan is het tijd voor de film: Wild Hogs. Een wat andere film dan an ders, waarschuwt Serneels. Hij is ruwer dan normaal, maar volgen de keer zal het weer een echte vrouwenfilm zijn, belooft Ser neels. De film gaat over vier mannen in hun midlife-crisis die besluiten er nog één keer op uit te trekken met hun motoren. Wild Hogs, met on der andere John Travolta en Tim Allen in de hoofdrol, zit boordevol platte humor op verrassende mo menten. De film blijkt niet té ruw te zijn. Hij is geschikt voor vrouwen die een avondje lekker willen lachen. Na afloop wacht in de gang een kleine braderie van tien kraampjes van lokale ondernemers. De be zoeksters kunnen er hun nagels la ten lakken door een manicure uit Heinkenszand, haarverzorgings- producten kopen van Hairfashion International uit Vlissingen en in formatie inwinnen over de diëten 'De aankleding moet vlotter en vrolijker worden en de prijzen kunnen groter' van Herbalife. Ook krijgt elke be zoeker een zogenoemde 'Goody Bag', een roze tasje met promotie materiaal en proefmonstertjes. De Goody Bag van deze maand is ka rig, geeft Serneels toe. „Er moet meer in. We zijn tot nu toe, veel te afhankelijk geweest van wat de on dernemers beschikbaar willen stel len. Maar dat gaat veranderen." Ook de aankleding krijgt een meta morfose, vertelt de bedrijfsleider. „Het moet nog vlotter en vrolijker. Ik ben laatst naar Las Vegas ge weest Daar zag ik leuke dingen die ook hier toepasbaar zijn. Voor al de aankleding in de hal kan be ter. En de prijzen mogen wel wat groter worden." Dat de Ladiesnight de ene maand in vijf filmzalen wordt gehouden en de andere keer maar in drie, hangt af van de distributeurs. „Zij bepalen wanneer een film ver toond mag worden en in hoeveel zalen. Daarom is het elke keer an ders." De vrouwenavond vindt meestal plaats op de laatste woensdag van de maand. „Vorige keer kon dat Jaguarmiddag WNF vlissingen - De jaguar en het Amazonegebied in Zuid-Amerika staan centraal op de kindermiddag van het Wereld Natuur Fonds. Die vindt zaterdag 7 april plaats in het MEC in de Korenbloemlaan in Vlissingen. De middag duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Bij exploot van t.k.-gerechtsdeur waarder P.J. Dielen teTerneuzen d.d. 23 maart 2007 is ten verzoeke van de gemeente Hulst, zetelende te Hulst, aan B.V. De Witte Beleggingsmaatschappij, thans zonder bekend kantooradres of vesti gingsplaats in Nederland en daarbui ten, aangezegd dat de op 21 decem ber 2006 in beslag genomen onroe rende zaak executoriaal zal worden verkocht ten overstaan van mr. B.J.J. Beltman, notaris te Hulst. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onder staand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen (0115) 613651 in een kostuum van V Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl VLISSINGEN - Ze zijn zestig jaar getrouwd, Leen en Lena Dekker-Dommisse. Dat vieren ze morgen in het atrium van Ter Reede. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32