Zeeland PZC Stacaravans mogen stuk groter WALCHEREN 37 29 42 en 43 Westkapelse slagerij wint negen keer goud bij vakwedstrijden Dialoog Miniatuurpark ontwaakt Formateur Poppeiaars geeft antwoord Glastuinbouw werkt aan beter imago Vrijdag 30 maart 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Veere sluit compromis over ruimtegebrek minicaravans. door Henk Postma domburg - De hang van de toerist naar steeds meer luxe, leidt ertoe dat steeds meer kampeerboeren fors investeren in schaalvergroting. De gemeente Veere, die maar liefst 179 'minicampings' telt, werkt daar graag aan mee. Dat bleek gistera vond tijdens de gemeenteraadsver gadering. Alle partijen schaarden zich achter een voorstel van SGP/Christen Unie om op de mi nicampings grotere stacaravans toe te staan. De nieuwe minicamping is groter dan een voetbalveld, en telt 25 standplaatsen die van alle gemak ken zijn voorzien. Behalve plaats voor 20 luxe bungalowtenten, vindt de toerist er vijf stacaravans die het karakter hebben van een zomerhuis. Vekabo, de belangenor ganisatie van de kampeerboeren, wil groen licht om bij elke stand plaats ook nog privé-sanitair te mogen plaatsen, maar dat vond de gemeenteraad van Veere gistera vond nog net iets te ver gaan. Al met al heeft de gemeente 450 extra standplaatsen te verdelen. Als het aan de Vekabo had gelegen waren dat er zelf 700 geweest. Er hebben zich inmiddels ook al kampeerboeren gemeld die een proef willen nemen met winter kamperen. Maar de eerstverant woordelijke wethouder, W. van Ta- tenhove (CDA), wees dat van de hand. Want in de winter zijn bo men en struiken kaal. En dan zou- Plan voor winterkamperen is van de baan omdat dergelijke actie het landschap al te zeer zou ver vuilen. De gemeenteraad wilde wel op andere punten schikken. den al die caravans het landschap al te zeer verpesten. De wethouder verzette zich aan vankelijk ook tegen het toestaan van grotere stacaravans op de mini- campings. Want daarmee zou op brede schaal afbreuk worden ge daan aan het landschap. Maar on der aanvoering van het raadslid A. Schot (SGP/Christen Unie) werd de toegestane grootte van stacara vans opgerekt van 35 naar 45 vier kante meter. Dat was een compro mis waar uiteindelijk iedereen zich in kon vinden. Als het aan Schot had gelegen was zelfs 55 vier kante meter nog toegestaan. Want, zo redeneerde hij, om aan kwaliteitsverbetering te kunnen doen, moet je wel meegaan met trends. Dorpsbelangen en Toerisme had de kampeerboeren graag nog veel meer vrijheid gegeven. Woordvoer der J. Bartels pleitte ervoor iedere minicamping de gelegenheid te ge ven met tien standplaatsen uit te breiden. Hij vond het ook niet nodig dat de gemeente een onafhankelijk ad viesbureau in de arm neemt om uitbreidingsplannen op kwaliteit te beoordelen. Maar hij kreeg daar voor alleen steun van de WD. Meisjes schoppen en slaan Vlissingse VLISSINGEN - Een 13-jarig meisje uit Vlissingen is gisterenmiddag mishandeld op de Zuidbeekseweg. Ze werd door een andere meisje van haar fiets getrokken en kwam ten val. Het andere meisje en een vriendin van haar schopten en sloegen de 13-jarige terwijl ze op de grond lag. De meisjes verdwe nen toen de moeder van het slacht offer arriveerde. Her mishandelde meisje en de daders kenden elkaar. Werkstraf voor vervoer cocaïne naar Goes DEN HAAG - Voor het vervoeren van twaalf gram cocaïne van Rot terdam naar Goes is een 25-jarige Rotterdammer gisteren door het Haagse gerechthof veroordeeld tot een werkstraf van 200 uur, waar van de helft voorwaardelijk. De man was in hoger beroep ge gaan omdat hij niet zou hebben ge weten dat zijn neef cocaïne op zak had. Tijdens het politieverhoor zei hij dat hij wel van de cocaïne wist. MIDDELBURG - Op karren arriveren de Abdij en de stadhuistoren in Miniatuur Walcheren. De grootste en zwaarste gebouwen komen piekfijn opgeknapt als laatste uit de winterstalling. Mor gen begint Miniatuur Walcheren aan het 53ste en misschien wel laatste seizoen op het Molenwa ter. Het miniatuurpark verhuist naar het toekom stige amusementspark Zep in de Middelburgse Mortiere. Het sterk verouderde Sloegebied heeft dit jaar plaatsgemaakt voor dansende fonteinen. Een andere nieuwe attractie is de kinderkermis met vliegtuigdraaimolen. foto Ruben Oreel westkapelle - Slagerij Koets uir Westkapelle is rijkbeladen terugge keerd van de slagersvakwedstrij- den in Utrecht. Op de Slavakto won de slagerij negen keer goud. Tot verrassing van slager Edward Koets zelf overigens. Hij had al va ker meegedaan aan zulke wedstrij den, maar nog nooit zo veel prij zen behaald. Toch blijft Koets de bescheiden heid zelve. „Natuurlijk was het spannend, maar ach, je doet je best en dan zie je wel wat de jury ervan vindt." Die was dik tevre den; over de Zeeuwse rauwe ham, het rookvlees, de gebraden kalfs- rollade, het Indisch grillspek, het rookspek, de rookworst, de erw tensoep, het boemboe-balivlees en de spareribs. Negen keer goud dus, maar geen bekers of medail les. Koets heeft gisteren via de post wel de oorkondes ontvangen. „Die komen in de zaak. Ik denk dat ik ze ga inlijsten en ophan gen." ZEEJJWSE Tip? redactie@pzc.nl Locatie: Kantoor met computers Gesprek: Tussen systeembeheer der (S) en een digibeet(D). S: Heb jij Itfanuiew op je bureau blad staan? D: Watte? S: Op je scherm, een rood icoon tje, een soort platgereden kat! D: Hè bah! Nee, dat heb ik niet. S: Maar dat moet wel, dus open de L-bak! D: De L? Waar is de L? Ik heb geen L! Moet ik die hebben? Ik kan geen L-bak vinden? O, ja, hier is de L? Dubbelklik? O.K. S: Nu moet je die foto op je bu reaublad in het gat van de L gooien! D: !n...het...gat..van. de...L? Wat is dan het gat van de L?(zucht). S: De ruimte op je scherm naast alle bestanden (zucht) D: Nou zeg dat dan!! O.K. ik doe het. Ohhhh, nou heb ik een scherm vol platgereden katten! S: Mooi zo! GOES Van der Spiegelstraat 54, tel. 0113 - 216 063, goes@fietsplezier.nl VLISSINGEN Troelstraweg 364, tel. 0118 - 477 230, vlissingen@fietsplezier.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31