Japanners wild op PZC Officier houdt rekening met stage bij strafeis voor dodelijk ongeval Ik kom hier voor de gezelligheid Masturberen (i) De krant 10 weken voor €15,-! Levensloop van de kreeft 2 Vrijdag 30 maart 2007 PZC MATTY VERKAMMAN "T ohan Derksen zat er maandagavond in Voetbal Insite mee I voor zijn neus en enkele uren eerder hield ik het bij de Am- I sterdamse zender AT5 ook geruime tijd in beeld: het boek Jfchan Cruijff, de vuistdikke biografie van onze beste voetballer aller tijden. Ik heb de eer uitgever en co-auteur van dat boek te zijn, maar om nu te zeggen dat alles rimpelloos tot stSnd is ge komen... Als commercieel georiënteerde rechterhand van zijn oom lohan CruijfFhad Pascal Pop de opdracht dit boek te be geleiden. Pascal is een wonderlijke man. Hij is orthodox joods. In zijn Amsterdamse jongensjaren leefde hij een vrolijk leven, maar ineens zag hij het licht. Hij zette zijn keppeltje op en werd rabbijn! Maar rabbijn of niet, vanuit het verre Israël hield hij zich ook bezig met het ultie me boek van Cruijff Pascal wil de zich zelfs manifesteren als eindredacteur. Bij één passage had hij onoverkomelijke bezwa ren. Het woord masturberen moest er absoluut uit. Het ging om een citaat uit 1973. In dat jaar stond de legendarische Ernst Happel op het punt coach te worden van Oranje op het WK, maar Happel schoot zichzelf in de voet. In het vrijzinnige Ne derland meende hij zo maar te kunnen zeggen dat voetballers tijdens een WK-toernooi behoefte aan vrouwen hebben. En dan niet zo zeer aan hun eigen vrouwen. Masturberen was geen alternatief 'Want van masturberen krijg je liesblessures.' Dominees en pastoors vonden eerder al dat je van masturbe ren niet alleen liesblessures kreeg - je kon er zelfs hartstikke dood van gaan! Ruggemergkwestie meneertje! Sinds kort vraag ik me serieus af of orthodoxe rabbijnen die dwaze gedachte van weleer nog steeds zijn toegedaan. (Volgende week in deze hoek: Masturberen 2) Ernst Happel vond dat voetballers behoefte hebben aan vrouwen COLOFON DIRECTIE Directeur: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen (pjansen@pzc.nl) Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon (alkroon@pzc.nl) INTERNET: www.pzc.nl CENTRALE REDACTIE Goes, Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500. Fax: 0113-315609. redactie@pzc.nl KANTOREN Middelburg, Buitenruststraat 18, postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen, W. Alexanderlaan 45, postbus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee, Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111-454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ADVERTENTIES Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520 Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570 Personeelsadvertenties: 076-5312240 Naam voorletters m/v Straat s Postcode Woonplaats 1 Telefoonnummer Emailadres i Geboortedatum Ingangsdatum Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Business to business; onroerend goed: 076-5312277. Kleintjes: 076-5312104 Familieberichten: 076-5312550, ma t/m vrij 9.00-17.00 uur; zo 16.00-18.00 uur LEESHANDICAP Het Zeeuwse nieuws uit de PZC in gespro ken vorm. Inlichtingen: 0113-613141 Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Auteursrecht voorbehouden. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrek te gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt voor on ze (abonnementen) administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevan te diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van de Koninklij ke Wegener NV of door ons zorgvuldig ge selecteerde derden. Als u op deze infor matie geen prijs stelt, kunt u dit schrifte lijk melden bij: Abonneeservice, Postbus 99, 7300 AB Apeldoorn. KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis 0800-0231231 maandag tot en met vrijdag 7.00-17.00 uur, zaterdag 8.00-12.00 uur. Ik neem de krant 10 weken voor 15 en Ik neem een proefabonnement van aansluitend neem ik een vast abonnement 10 weken voor €15. Ik betaal vervolgens per kwartaal 61,50 Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, via automatische incasso (ik heb de laatste 3 mnd geen proef gehad) Stuur de bon naar PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Gratis Sudoku-spelcomputer bij vast Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) abonnement met automatische betaling De kreeftenmenu's staan vanaf morgen weer op de kaart. Liefhebbers van de kreeft weten hun weg naar Zeeland te vinden en daar horen steeds vaker ook de Japanners bij. door Edith Ramakers V oor Brasserie De Vluchthaven in Brui- nisse is het speciale kreeftenmenu al een uitgemaakte zaak. „Net als vorig jaar presenteren we de op houts kool gegrilde Oosterscheldekreeft", zegt chefkok Dick-Pierre Arken bout, een van de tien deelnemers van de Kring van de Zeeuwse kreeft, een samenwerking Zeeuw se restaurants. De kreeft van De Vluchthaven wordt rauw op de grill gelegd. Daarna gaart de kreeft onder alu miniumfolie bij lage temperaturen in de oven nog even door. Veel Zeeuwen hebben de speciali teit van Bruinisse al eens gegeten. De kreeft wordt voor de deur in het eigen Oosterscheldewater in Jaarlijks kreeftencircus beetje sleets maar nog steeds effectief. door Ton van den Nouweland Ik ben elk jaar verbaasd over de toevloed van mensen. U komt vooral voor het consumeren van de kreeft", zegt een schalkse burgemeester Jack Asselbergs bij de opening van het kreeftensei zoen in Zierikzee. En zo is het maar net. Nadat ons is verzekerd dat er geen reden is aan te nemen dat kreeften pijn lijden bij het koken, gaan de 380 genodig den aan boord, waar oesters en champagne wachten. Op de misti ge Oosterschelde vindt het mo ment surprème plaats. Veertien schepen manoeuvreren zich rond de ZZ14 van visser Jan van Westen- brugge. Fotografen verdringen zich om commissaris Karla Peijs te schieten, die vanaf klipper Brack- Volle bak op de Bracksand bij de opening van het kreeftenseizoen. foto Marijke Folkertsma sand breed lachend de kreeft aan neemt.. Hoogaars YE 36 raakt daar bij de Bracksand onzacht. Op de te rugweg wordt kreeft geproefd en genetwerkt, gevolgd door de lunch: buitenlandse kreeft met mayonaise en koorzang. „Ik kom hier voor de gezelligheid," zegt ANP-verslaggeefster Lydia de Gruijff. „We maken een foto met bijschriftt. Die wordt goed ge plaatst in de kranten." Trouw-me- dewerker Toine van Corven heeft niets nieuws gehoord, maar schrijft wel iets voor enkele glos sy's waar hij ook voor werkt. „De formule is elk jaar punt van overleg," vertelt Hans van Geesber- gen, voorzitter van stichting pro motie Oosterscheldekreeft. „We hebben weieens aan sporters ge dacht in plaats van bestuurders en diplomaten. Maar wij gaan ook weer naar de consulaten toe om Zeeland culinair op de kaart te zet ten." Volgens Van Geesbergen is de formule na zeven jaar gewoon nog effectief! Neem de Havenda gen in Zierikzee, daar is de innova tie ook niet uitgevonden. Maar het is er toch elk jaar druk." Peijs, voor het eerst aanwezig, vindt het 'ontzettend leuk'. „Hoe zo een on-Zeeuws mediacircus? Zeeuwse boten, Zeeuwse vissers en Zeeuwse kreeft. Dit is wat mij betreft voor herhaling vatbaar." De Oosterscheldekreeft is een variant van de Europese zeekreeft. Het dier heeft een afwijkende DNA-structuur doordat het zich heeft aangepast aan het milieu in de Oosterschelde. De kreeft kanwel 30 jaar oud worden. Vrouwtje 7 jaar) draagt eitjes 9 tot 11 maanden onder achterlijf. Larve wordt losgelaten door moeder en beweegt vrij in het water als plankton. 1mm 1 dag 2 mm 10 dagen 8 mm door Emile Calon MIDDELBURG - Met ruim 140 kilo meter per uur reed de 19-jarige in woner van Bergen op Zoom zon dag 17 juni op de A58 achterop te gen de motor van 35-jarige Rudolf Olijdam uit Krabbendijke. De mo torrijder klapte achterover op de motorkap van de Brabander. Toen deze vervolgens van schrik remde, viel Olijdam op het wegdek en rol de nog een heel eind door. Hij overleed aan de gevolgen van het ongeval. De Bergenaar kon giste ren voor de Middelburgse recht bank geen afdoende verklaring ge ven voor het feit dat hij de motor rijder niet had gezien. Direct na het ongeval verklaarde hij dat hij door de klap van de aanrijding wakker schrok. Hij hield het op een black-out. Hij kan zich, zo zei hij, in ieder geval het moment van de aanrijding helemaal niet meer herinneren. Officier van justitie G. Oosterveld stelde dat de man een grove verkeersfout heeft begaan. Tegelijk meldde ze ook dat hij zelf ook slachtoffer is. Oosterveld was aanvankelijk van plan een forse rijontzegging te ei sen. Daar zag ze van af omdat de Bergenaar in april begint met zijn stage. Oosterveld: „Niemand heeft er wat aan als die niet door kan gaan. Ze een eiste rijontzegging van 20 maanden waarvan de helft voorwaardelijk en een werkstraf van 240 uur. Uitspraak 11 april.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2