Kabinet verbiedt van alles, zonder pragmatisme 5ER: Versimpel stap naar rechter KRAS.NL Ontdek FRIESLAND Het schitterende SPREEWALD Bruisend BERLIJN Prachtig TOSCANE waarom zou je verder zoeken /VD en GroenLinks terzetten zich tegen paternalisme' coalitie. oor Jeroen Hoorn •en haag - „Eigen moraal eerst." '.o typeert GroenLinks-Kamerlid lees Vendrik het kabinetsbeleid at nu toe. „Een minister als Ab llink (CDA, Volksgezondheid, ;d.) projecteert zijn eigen nor ren op heel Nederland. Hij ziet at jongeren zich klem zuipen tij- ens happy hours in de kroeg en :ageert meteen door het te verbie- en. Dat die jongeren dan wel een rat bier halen en thuis hun eigen appy hour houden, maakt hem ennelijk niet uit. Zo gaat het :eeds: alles wat het kabinet niet anstaat, wordt onder de grond ge- ouwd." Behalve happy hours eeft het kabinet het ook gemunt p softdrugs, paddo's en sigaret- in. „Ik mis het fijne pragmatische an een CDA'er als Van Agt", zegt endrik. „Hij was tegen gokken, ïaar had de realiteitszin om het toch te legaliseren en Holland Casi no op te richten. Gokken gebeurt toch wel, dus dan is de vraag: zorg je dat het legaal en controleerbaar gebeurt of laat je het ondergronds gaan?" Het huidige kabinet kiest in veel gevallen voor het laatste, vindt Vendrik. „Ze roepen dat iets niet mag en denken dat het daar mee geregeld is." Een flink eind naar rechts op het politieke spec trum, bij de WD, wordt er hetzelf- 'Rokers worden afgeschilderd als slechte mensen' de over gedacht. Al in januari, toen de onderhandelingen over de vorming van het huidige kabinet nog in volle gang waren, voorspel de WD-senator Uri Rosenthal al wat het resultaat zou zijn: 'christe lijke bevoogding en socialistisch staatspaternalisme'. Rosenthal zat bijna goed, constateert hij nu zelf „Het is nog erger: in plaats van christelijke blijkt het om gristelijke bevoogding te gaan. Ik vrees dat de Christenunie bijvoorbeeld op het terrein van abortus en eutha nasie meer zal realiseren dan het bevriezen van de bestaande prak tijk. De partij is heel offensief be zig." Het CDA dat volgens Vendrik 'mensen tot het goede wil beke ren' en de PvdA 'die streng wil zijn omdat dat in de mode is' doen daar volop aan mee. Het re sultaat, zegt hij: „Rokers of men sen met overgewicht worden afge schilderd als slechte mensen, in plaats van mensen met een slechte gewoonte." Socioloog Dick Pels, oprichter van de linkse denktank Waterland, neemt het op voor het kabinet. „Het loopt zo'n vaart niet. Dat mi nister Klink begonnen is met een soort moreel offensief daar zie ik niets kwaads in. Een rookverbod in de horeca is verdedigbaar: roken veroorzaakt immers overlast voor andere mensen en brengt hen schade toe. Met een milde vorm van paternalisme is niets mis." ieschil consument an makkelijker rorden beslecht. en haag - Consumenten moeten lakkeiijker naar de rechter kun- en stappen bij een geschil met :n ondernemer. De Sociaal-Eco- omische Raad (SER) pleit daar in voor een eenvoudige procedu- 1 bij de kantonrechter. Die is snel- r en goedkoper dan de bestaande logelijkheid. en eenvoudige procedure is een rede aanvulling op het werk van tschillencommissies, schrijft de ER-commissie voor consumen- nzaken aan minister E. Hirsch allin van Justitie. Burgers kunnen et geschil elektronisch melden bij de griffie van rechtbank. Zij hoe ven geen advocaat te nemen en er komt alleen een mondelinge be handeling van de zaak als de be trokkenen dat willen of de rechter dat nodig vindt. De simpele procedure zou ook ge bruikt kunnen worden voor ge- Soms duurt het meer dan zes maanden voor er een uitspraak is. schillen tussen ondernemers on derling en tussen particulieren. De huidige procedure moet ook blij ven bestaan zodat mensen kun nen kiezen, aldus het advies. Zaken waarbij het om grote geldbe dragen gaat, kunnen niet via de eenvoudige procedure worden af gehandeld. De SER-commissie was verdeeld over het maximum bedrag dat moet gelden. De Raad Nederlandse Detailhan del (RND) heeft niets tegen een eenvoudige procedure, maar is bang dat het 'een papieren tijger' wordt. Ook bij geschillencommis sies, die bedoeld waren om geschil len snel te beslechten, duurt het vaak lang voor er uitspraak is. „De doelstelling van honderd dagen wordt vaak niet gehaald", aldus RND-secretaris P. Walraven. Soms duurt het meer dan zes maanden voor er een uitspraak is. „Richt je eerst op de geschillencommissies. Zorg bijvoorbeeld dat die meer mensen krijgen", is zijn advies. pzc Vrijdag 30 maart 2007 Super voordelig! vanaf Waanzinnig geprijsd! vanaf vanaf vanaf 3-/4-/5-daagse autovakantie Drachten 4-/5-/8-daagse autovakantie Duitsland 4-daagse busreis Duitsland Wegens groot succes, nu ook in de zomermaanden! Verrassend voordelig! Perfect gelegen om Friesland én Groningen te ontdekken! Luxe hotel in prachtige omgeving 8-/15-daagse autovakantie Italië Voor nóg meer autovakanties Italië, zie kras.nl! boek online of bel 0900 - 9697 Aankomstdata: vrijwel iedere zaterdag van 28/4 t/m 20/10 U verblijft in het familiaire en comfortabele Hotel Marrani, wat bekend staat om haar zeer per soonlijke sfeer. Het beschikt o.a. over restaurant, bar, tennisbaan en zwembad (alleen in juli en augustus geopend). U verblijft hier op basis van logies en ontbijt. Hotel Marrani ligt op ca. 30 km van Florence in het plaatsje Ronta, midden in de Toscaanse heuvels. Natuurlijk kunt u heerlijke tochten per auto maken door het glooiende Toscaanse landschap. Bezoek het adem benemende mooie Siena. En wat dacht u van het indrukwekkende wijnstadje Monte- pulciano. Of u nu houdt van prachtige landschappen, schitterende steden, of u wilt gewoon lekker genieten van 'La Dolce Vita': Italië biedt het allemaal! Reisnummer AUTO 17.567, zie www.kras.nl/17567 Aankomstdata: vrijwel iedere vrijdag van 13/4 t/m 26/10 U verblijft in het 4-sterren Van der Valk Berliner Ring. Dit hotel ligt op ca. 30 min. rijden van het stadscentrum. De bus brengt u elke dag naar hartje stad. Het hotel beschikt over o.a. bar, restaurant, overdekt zwembad, fitness en sauna. Berlijn heeft enorm veel te bieden! Bezienswaardigheden die u beslist niet mag missen zijn de Brandenburger Tor, de Rijksdag en de Berliner Dom. Ga heerlijk shoppen in één van de vele winkels op de Kurfürstendamm waar vele exclusieve winkels gevestigd zijn. Bezoek ook zeker één van de vele musea, zoals o.a. het schitterende Pergamonmuseum. Boek nu voor slechts 15 de uitgebreide stadsrondrit op dag 2 of 3. Kortom, genoeg te zien en te beleven. Reisnummer EZ 24.163, zie www.kras.nl/24163 Aankomstdata: vrijwel iedere maandag en vrijdag van 9/4 t/m 29/10 U verblijft in het sfeervolle Hotel Marathon in Drachten, inclusief ontbijtbuffet. Het hotel is ideaal gelegen voor mooie fietstochten langs het Bergumermeer bij Eernewoude, het Pikmeer bij Grouw en door de bossen van Beetsterzwaag. Of wat dacht u van de Elfstedentocht-fiets route. Bezoek plaatsen als Heerenveen, met o.a. het bekende 17e-eeuws landhuis 'Crackstate'. Maar ook Sneek, bekend bij watersporters, is een zeer gezellige stad waar u heerlijk kunt win kelen. Zelfs Groningen, met de Martinitoren, ligt binnen handbereik. Leeuwarden, met de vele historische gevels en het Friese Museum is slechts 30 km verderop. Of maakt u van de gelegenheid gebruik om het Waddeneiland Ameland te verkennen? Reisnummer AUTO 17.648, zie www.kras.nl/17648 Aankomstdata: vrijwel iedere maandag en vrijdag van 6/4 t/m 22/10 U verblijft in het luxe 4-sterren Sorat Hotel Cottbus. Het hotel ligt in het oude stadscentrum van Cottbus. U verblijft in het hotel op basis van logies en ontbijtbuffet. Het hotel beschikt over o.a. sfeervol restaurant, bar, terras, sauna en fitnessruimte. Op ongeveer een uurtje rijden van Berlijn,aan de oevers van de Spree,ligt het mooie Cottbus. De stad is een mengelmoes van barokke gebouwen, uitgestrekte parken en indrukwekkende kerken. Flaneert u ook eens over de promenades en geniet van een drankje op één van de vele terrasjes op de Altmarkt. De omgeving leent zich uitstekend voor het maken van diverse uitstapjes. Of wat dacht u bij voorbeeld van een heerlijke wandel- of fietstocht door het uitgestrekte Spreewald. Reisnummer AUTO 26.085, zie www.kras.nl/26085 Extra jC ingekocht\Jj I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13