Bennie Provoost kiest op NK voor de aanval 0?9 1: 99 Zeeuwse Skeelerclinics .%ssr De allerscherpste prijs. Graag gedaan. HERENMODE 44 Donderdag 29 maart 2007 pzc door onze sportredactie soest - Als het aan Bennie Pro voost ligt, speelt hij op het NK dammen weinig remises. De 21-ja- rige inwoner van Aagtekerke be schouwt zijn tweede titelstrijd uit zijn carrière als een leermoment. „Het gaat mij op dit NK niet al leen om het resultaat. Ik wil ook progressie boeken in mijn spel." Of het Provoost zal lukken veel puntendelingen te voorkomen, is hoogst onzeker. Dinsdag kwam hij in de vooruit gespeelde partij te gen Groninger Michiel Kroesber- gen remise overeen en gisteren was het op de openingsdag tegen de Friese veteraan Auke Scholma niet anders. Vorig jaar verloor de Aagtekerke- naar nog van Scholma. Nu deed hij het beter. Vanaf de opening koos Provoost voor de aanval. Hij slaagde erin de Fries naar de ran den van het bord te jagen, maar door het sterke tegenspel van de kampioen van 1995 sloeg de aan val niet door. Na een serie ruilen was de stand volledig in even wicht en na zo'n vierenhalf uur spelen sloten de twee de vrede. Tegen Kroesbergen had Provoost ook al het beste van het spel. „Ik verraste Kroesbergen in tijdnood met een afwijkende zet, maar hij reageerde daar uiteindelijk goed op. Eerst dacht ik dat ik toernooi met een tweetje zou beginnen, lammergenoeg was dat niet zo. Het zou een ideale start zijn ge weest." Provoost verschijnt niet supergoed voorbereid achter het bord voor zijn dertien NK-partijen, die tot emn met volgende week vrijdag in Soest worden gespeeld. Zijn studie maatschappijleer aan de lerarenop leiding in Rotterdam slokte daar voor te veel tijd op. Desondanks begint hij met een goed gevoel aan de titelstrijd. Vori ge week won Bennie Provoost het kampioenschap sneldammen van het district West-Holland, waar aan vele ereklassers deelnamen. Vorig jaar, bij zijn debuut op het Bennie Provoost door onze sportredactie waarde - Op verschillende plaat sen in Zeeland worden de komen de maanden skeelerclinics georga niseerd. Dit op initiatief van de pas in het leven geroepen Skeelercommissie Zeeland. Deelname staat open voor de basisschooljeugd groepen 6 tot en met 8 en de categorie re creanten. Voor de jeugd zijn de lo caties: de parkeerplaats bij de ijs baan van Krabbendijke (eerste bij eenkomst 3 april), de skeelerbaan in Goes-Zuid (2 april), industrieter rein Arnestein in Middelburg (4 april) en De Zompe in Seroosker- ke Walcheren (4 april). De locaties voor de recreanten zijn de skeelerbaan in Goes-Zuid, de Zompe (Serooskerke) en een nog nader aan te duiden locatie in Ter- neuzen. Het Zeeuwse skeelerteam VW Zeeland, dat komend seizoen door heel Nederland zijn wedstrijden zal rijden, zal medewerking verle nen aan deze clinics Arko Hoondert in nationale rugbyselectie goes - Rugbyspeler Arko Hoon dert is opgenomen in de nationale selectie voor rugbyspelers onder 20 jaar. De 29-jarige oud-speler van de Goese rugbyclub Tovaal, die tegen woordig uitkomt voor ereklasser Oisterwijk Oysters, kan op meer der plaatsen in de driekwartlijn uit de voeten. De onder 20 selectie van Oranje neemt eind augustus deel aan het jeugd EK in Tsjechië. Tegenvallend gelijkspel Roadhouse Roadies middelburg - Het duel van de poolbiljarters van The Roadhouse Roadies uit Middelburg tegen Dis is It eindigde in een teleurstellend gelijkspel, 4-4. Daardoor bleef het gat tussen The Roadhouse en de ploeg uit Roosendaal op tien punten staan. Dat verschil moet The Roadhouse Roadies goed proberen te maken in verschillende inhaalwedstrij den. NK, scoorde Provoost vijftig pro cent van het maximum aantal pun ten. Dit jaar denkt hij nauwelijks aan scores of klasseringen. Nauwe lijks, want als hij elf punten uit de dertien partijen kan halen, dan mag de Walchenaar zich voortaan Internationaal Meester noemen. Het is een titel die in de damwe- reld aanzien geeft. „Elf punten moet normaal gesproken geen pro bleem zijn", mijmert de talentvol le dammer. Voor Provoost is de voormalige Wit-Rus Baljakin favoriet. „Kees Thijssen heeft de afgelopen vier jaar gewonnen en maakt natuur lijk weer een goede kans, maar Bal jakin heeft een uitstekend jaar ach ter de rug. In de competitie scoor de hij 20 uit 11 en hij won de sterk- bezette Balt Cup in Litouwen." Provoost zal toch zonder ontzag achter het bord plaatsnemen tegen deze twee grootheden. „Ik ga als het kan op winst spelen. Dit jaar heb ik het veel tegenstanders te ge makkelijk gemaakt. Dat mag op het NK nioet weer gebeuren." De openingsronde leverde twee be slissingen op: Gerard Jansen won van Peter Schuitema en Jeroen van den Akker versloeg Anton van Berkel. Titelhouder Kees Thijssen kwam tegen zijn clubgenoot Hein Meijer niet verder dan remise. UITSLAGEN Biljarten Pool. Regionale tweede klasse. The Roadhou se Roadies - Dis Is It 4-4: 9-ball. Dennis van Belzen - Mark Monseurs 4-5; Stefan van Ros- sum - Mark Monseurs 3-5; Fokke Osterthun - Jaap van Dooren 5-3. 8-ball. Fokke Osterthun - Jaap van Dooren 4-2; Arno van der Wal - Jaap van Dooren 2-4; Dennis van Belzen - Mark Monseurs 4-2. Dammen Soest. Nederlands kampioenschap. Eerste ronde: Peter Schuitema-Cerard Jansen 0-2; Au ke Scholma-Bennie Provoost 1-1; Leopold Se- kongo-Sven Winkel 1-1; Kees Thijssen-Hein Meijer 1-1; Jeroen van den Akker-Anton van Berkel 2-0; Boudewijn Derkx-Alexander Balja kin 1-1; Michiel Kroesbergen-Ron Heusdens 1-1. Vooruitgespeeld: Bennie Pro- voost-Michiel Kroesbergen 1-1. Wielrennen Waregem. 62e Dwars door Vlaanderen. 1. Boonen (Bel) 200 km in 4.45.22 (41,81 km/uur), 2. Eeckhout (Bel), 3. O'Grady (Aus), 4. Hayman (Aus), 5. Kopp (Dui), 5. Vaitkus (Lit), 6. Bonnet (Fra), 7. Weylandt (Bel), 8. Mi- chaelsen (Den), 10. Fischer (Bra), 11. Vierhou ten, 12. Löwik, 24. De Jongh, 27. Pronk 0.17, 40. Elijzen 1.30, 41. Goesinnen. 52. Van Dijk, 54. Moerenhout, 58. Posthuma 1.33 Zwemmen Melbourne. WK, finales.Mannen, 50 m school: 1. Lisogor (Oek) 27,66, 2. Hansen (VSt) 27,69, 3. Van den Burgh (ZAf) 27,88, 4. Terrin (Ita) 28,09, 5. Kitajima (Jap) 28,10, 6. Malul (Isr) 28,19, 7. Rickard (Aus) 28,24, 8. Di- mo (Oek) 28,27; 10. Van Aggele (Ned) 28,10 (NR). Vrouwen, 200 m vrij: 1. Manaudou (Fra) 1.55,52 (WR), 2. Lurz (Dui) 1.55,68, 3. Pellegrini (Ita) 1.56,97, 4. Hoff (VSt) 1.57,09, 5. Lillhage (Zwe) 1.57,90, 6. Vollmer (VSt) 1.58,30, 7. McClatchey (GBr) 1.59,28, 8. Jedr- zejczak (Pol) 2.01,53; 9. Dekker (Ned) 1.59,04. Campina Slagroomvla vanille, chocolade of karamel pak 1 liter J.P. Chenet Vin de Pays d'Oc* rood, wit of rosé fles 750 ml actie-literprijs 2.65 Oe aanbiedingen zijn geldig van donderdag 29 maart t/m zondag 1 april 2007. Pri|swi|zigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt: 0P=0P 'Wij verkopen geen alcoholische dranken aan personen onder 16 jaar Saucijzen kiloverpakking per kilo Paashaas gevulde koeken per 4 stuks Kloosterbrood donker, heel NieUW bij Dis That in Middelburg Markt 73 Langstraat 11-13 4331IX Middelburg 4374 AN Zoutelande 3 PUS - 650151 (1118-566003

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 72