PZC I 41 Sport VDH zwemt nu wèl zijn eigen race 45 42 en 43 Weer titel en record voor Michael Phelps Tennisdistrict krijgt nieuwe voorzitter Tip? sport@pzc.nl Van Bronckhorst matchwinnaar tegen Slovenië Donderdag 29 maart 2007 MELBOURNE - Michael Phelps heeft zijn indruk wekkende optreden bij de wereldkampioenschap pen zwemmen gisteren een vervolg gegeven op de 200 meter vlinderslag. De Amerikaan, die een dag eerder de wereldtitel op de 200 meter vrij veroverde met een wereldrecord, zwom nu in de finale van de 200 vlinder opnieuw een wereldre cord. De Amerikaan kwam bij zijn tweede wereld titel in Melbourne uit op 1.52,09. Dat was ruim anderhalve seconde sneller dan de oude toptijd (1.53,71) die hij ruim een maand geleden in zijn eigen land neerzette. foto Gero Breloer/EPA Oorwassing tegen Phelps zaait twijfel over deelname 200 vrij. door Angela van de Paal Melbourne - Pieter van den Hoo- genband weet wat hem te doen staat. Hij plaatste zich gisteren op het WK zwemmen achter Jason Lezak en Filippo Magnini als der de voor de finale van de too meter vrije slag in een tijd van 48.72 se conden. Een prima tijd voor de Brabander, maar of het voldoende is voor een prijs valt te bezien. Nooit eerder was de concurrentie op 'zijn afstand' zo groot. Dat belooft wat voor Peking 2008, waar Van den Hoogenband histo rie wil schrijven door op de Olym pische Spelen voor de derde op eenvolgende keer goud te winnen op het koningsnummer. In het ver leden had hij alleen af te rekenen met Popov en Thorpe, nu is er een scala aan jonge talenten dat het hem moeilijk kan maken. Daar naast kampte hij gisteren nog met de naweeën van zijn kansloze race op de 200 meter vrij. Dat het een lastige klus gaat wor den, realiseert de 29-jarige topper zich terdege. En dus liet Van den Hoogenband zich ontvallen dat hij tijdens de Olympische Spelen in 2008 wellicht alleen op de 100 me ter uitkomt en de dubbele afstand laat schieten. „Ik ben de enige in de finale die de 200 vrij heeft ge zwommen. Natuurlijk ben ik trots op mijn zilveren medaille, maar de 100 meter in Beijing is het hoofd doel. Mijn droom is om voor de derde keer goud te pakken op die afstand. Dan kun je beter op één paard wedden. En je moet reëel zijn. De kans dat ik onder de 1 mi nuut en 43.8 seconden zwem is mi nimaal." Zijn coach vond het geen slecht idee om zich volledig te richten op de 100 meter. „Als Pieter het wil, ga ik het zeker niet afwijzen. Waar om zou je de 200 meter zwem men als je de too meter wil win nen?" Maar hij gaf ook aan dat Pieter van den Hoogenband plaatst zich als derde voor de fi nale van de 100 meter vrije slag. Vandaag gaat hij voor goud op 'zijn afstand'. zijn inziens de 200 meter geen be lemmering hoeft te zijn. „Voor de voorbereiding maakt het niets uit en fysiek zie ik vandaag ook niet de nadelen van de race van giste ren. Maar ik ga hem niet dwin gen." Ondanks wat pijntjes keek 'Hoo- gie' tevreden terug op de wed strijd. „Ik had tegen Phelps niet mijn eigen race gezwommen. Dat zou me niet nog een keer overko men. Ik heb gewacht tot ze het zwaar kregen en heb toen extra aangezet." Met een 48.72 seconden als resultaat. „Ik ben weer een stap dichter bij mijn persoonlijk record (47.84 seconden). Daar heb ik mijn vizier toch op staan." VDH ziet titelverdediger Magnini als de grote favoriet voor vandaag. Voetbalhoofdklassers willen vierde official zeist - Met ingang van volgend sei zoen moet er een vierde official aan de zijlijn staan in de voetbal hoofdklassen. Die moet onder meer de wissels met borden en de blessuretijd aangeven. De topama- teurs zijn hierover in gesprek met de KNVB. Wie de extra begeleider moet leveren, is nog niet duidelijk. De KNVB kan gezien het scheids- rechterstekort waarschijnlijk moei- - lijk aan het verzoek voldoen. Weer drie toplopers in Marathon Rotterdam rotterdam - De organisatie van de marathon van Rotterdam heeft opnieuw enkele atleten van we reldklasse aan het toch al sterke deelnemersveld kunnen toevoe gen. Het zijn de Kenianen [oshua Chelanga (persoonlijk record 2.07.05), David Kipkorir (2.08.38) en de Ethiopiër Ambesse Tolosa (2.08.56). Op 15 april starten liefst vijftien lopers met een tijd onder de 2.09 achter de naam. Wüst ondergaat operatie aan voet geldrop - Schaatsster Ireen Wüst heeft deze week in het ziekenhuis in Geldrop een operatie aan de voet ondergaan. Volgens de ploeg leiding van TVM betrof het een kleine medische ingreep. De olym pisch- en wereldkampioene was daardoor wel genoodzaakt gisteren een lunch met Prins Willem Alexander af te zeggen. Ze was daarvoor samen met coach Gerard Kemkers en schaatser Sven Kra mer uitgenodigd. De verwachting is dat Wüst eind april weer fit is. Canas ontpopt zich tot angstgegner Federer miami - Guillermo Canas blijkt mo menteel een 'onneembare' vesting voor de Zwitserse tennisser Roger Federer. De Argentijn versloeg de nummer één van internationale tenniswereld in Miami voor de tweede keer in twee weken. Canas won het duel in de vierde ronde met 7-6 (2), 2-6 en 7-6 (5). Het duel duurde 2 uur en 38 minuten. Canas, die in september 2006 zijn rentree maakte op de tennisbaan na een dopingschorsing van vijf tien maanden, bezet momenteel de 55e plaats op de wereldranglijst. Tom Boonen winnaar Dwars door Vlaanderen warecem - Tom Boonen heeft gis teren voor het eerst in zijn loop baan de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De Belg was na een rit over 200 kilometer van Roeselare naar Waregem de beste in de eindsprint van een flin ke kopgroep. Hij hield zijn landge noot Niko Eeckhout en de Austra liër Stuart O'Grady achter zich. Francisco )osé Ventoso boekte zijn tweede ritzege in de Ronde van Castilla y Leon. De Spaanse wiel renner was opnieuw de sterkste in de eindsprint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69