PZC Donderdag 29 maart 2007 35
Zierikzee, Brogum, 21.30 uur.
Oefening Uitspanning
Fanfarekorps Oefening Uitspanning
houdt de jaarlijkse uitvoering.
Nieuwerkerk, Dorpshuis, 20.00 uur.
ZONDAG 1 APRIL
Duo Dali
Twee optredens van Duo Dali, met Sa-
bien Canton (harp) en Wouter van Breu-
gel (fluit).
Middelburg, CBK Zeeland, 13.30 uur; Ga
lerie T, 16.30 uur.
Enchantées
Drie optredens van klassiek vocaal duo
Enchantées, met Lonne van Liere (so
praan) en Marja de Waard (alt). Middel
burg, sociëteit De Vergenoeging, 13.30,
15.00 en 15.45 uur.
Tangomuziek
Drie optredens van Hubert Jan Vader (gi
taar) en Marja Smet (blokfluit).
Middelburg, galerie 't Haentje te Paart,
13.30 uur; atelier Toos van Holstein,
15.00 uur; Het Lab, 15.45 uur.
Popmiddag
Bands van Toonbeeld treden op: Play the
60's, de Schoolband en de Jazzgroep on
der leiding van gitaardocent Peter Ver-
helst en diverse popbands onder leiding
van slagwerkdocent Michael Deleer-
snyder.
Terneuzen, Porgy en Bess, 14.00 uur.
Not James Dean
Drie optredens van Not James Dean (Ja
mes van de Water, Hugo Dirkson, Emiel
van der Heide, Roland Stolk).
Middelburg, De Drukkerij, 14.15, 15.45
en 16.30 uur.
Viool en klavecimbel
Drie optredens van Tassilo Erhardt (viool)
en Leen de Broekert (klavecimbel).
Middelburg, Koepoortstraat 6, 14.15,
15.00 en 16.30 uur.
Meezingmiddag
Corrie en Bert Geleijnse uit Middelburg
verzorgen twee keer een intermezzo.
Ellewoutsdijk, 't Kerkje van Ellesdiek,
14.30 uur
Voorjaarsconcert
Het Dow Blazers Ensemble geeft een
voorjaarsconcert in samenwerking met
shantykoor De Dekzwabbers.
Terneuzen, De Vliegende Vaart, 14.30
uur.
Middagconcert
Optreden van Joan Berkhemer (viool) en
Jacob Bogaert (viool, piano).
Oostkapelle, hotel-restaurant Green Whi
te, 15.00 uur.
No Frontiers
Zeeuws folktrio (Kees van Vredegem, Joy
ce van Vredegem en David Egter van Wis-
sekerke) presenteert nieuwe cd Ride On.
Goes, De Mythe, 15.00 uur.
Fuego Latino
In de serie Kern Klassiek brengt het vrou
wenensemble Fuego Latino gepassioneer
de muziek.
Hengstdijk, St. Catharinakerk, 15.00 uur.
Sjostakovitsj
BUITEN ZEELAND
EXPOSITIE
ANTWERPEN
MOMU: tot 17 juni 2007 - De Momu-Col-
lectie - Selectie IIvanaf 26 januari is het
Momu te gast in het Vlaams Parlement
met de expo: 6+ Antwerpse mode in het
Vlaams parlement.
Fotomuseum: tot 13 mei - Reuters: State
of the world Albert Watson - Frozen
Leopold III Fotograaf.
GENT
SMAK: tot 15 april - Martine Hugonnier:
foto en film; tot 28 april - Anton Hennig:
schilder-,beeldhouw- en installatiekunst
en interieurontwerp; tot 20 mei - Agnes
Thurnauer: Bien faite, mal faite, pas faite -
Project XX.
Design Museum Gent: tot 9 april - Ajour
- Juweel in beeld; Marimekko - stoffen,
mode, architectuur; Dark, Don't we all lo
ve the DARK - 32 verlichtingsobjecten en
Louis, Philippe en Marcel Wolfers, Mees
ters in zilver.
Museum Dr. Guislain: tot 29 april - Voor
bij goed en kwaad.
BRUGGE
St. Janshospitaal: tot 15 april - Stil als Wit
/Zeg me/dis moi/tell me/sage mir.
Bruggemuseum-Onthaalkerk OLV: tot 15
april - De schoonheid en de waanzin.
Guido Gezellemuseum: tot 15 april - 'Ru
nen-teken': grafisch werk van Dan Van Se-
veren in dialoog met tekstfragmenten
van Gezelle.
De Bond: tot 30 april - Artificially Decon-
Concert van Muziekpodium Zeeland. En
semble onder leiding van Dmitri Ferscht-
man (cello) speelt kamermuziek van
Sjostakovitsj.
Middelburg, Doopsgezinde Kerk, 15.30
uur.
Orgelconcert
Organist Henk Verhoef verzorgt met vio
list Franc Polman laatste concert uit de
winterserie.
Bergen op Zoom, Gertrudiskerk, 16.00
uur.
Countryrock
Roadhawk is een zevenkoppige band die
countryrock speelt, zowel stevige num
mers als ballads.
Middelburg, café 't Schuttershof, 17.00
uur.
Johannes Passion
Het Bachkoor voert de Johannes Passion
uit van J.S. Bach tijdens cantatedienst.
Middelburg, Nieuwe Kerk, 19.30 uur.
Zangavond
In de Bethelkerk in Goes is elke eerste
zondagavond van de maand een zanga
vond. Aanvang om 18.30 uur.
WOENSDAG 4 APRIL
Theaterconcert
Paul de Munnik, Kees Prins en JP den Tex
brengen hun theaterconcert Op weg naar
huis. Middelburg, Stadsschouwburg,
20.00 uur.
DONDERDAG 5 APRIL
Porgy en Bess 50 jaar
Openingsavond van jubileummaand.
Uitverkocht
Scheldetheater Terneuzen, 20.00 uur.
THEATER
VRIJDAG 30 MAART
Spreekuur
Humoristisch toneelstuk door De Varkens
fabriek, dat zich afspeelt in de behandel
kamer van het Riagg.
Goes, De Mythe, 20.00 uur
Schudden
Slapstickachtige sketches, absurdistische
dialogen, fysiek spel en een prachtige
vormgeving. Uitverkocht.
Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur.
Het Volk
Toneelgroep Het Volk viert dertigjarig be
staan met voorstelling 'Wat niet mag'.
Goes, 't Beest, 20.30 uur.
ZATERDAG 31 MAART
Kikker in de wolken
Theater Terra komt met een tweede voor
stelling gebaseerd op de boekjes over Kik
ker van Max Velthuijs.
Goes, De Mythe, 14.00 en 16.00 uur
Sprookje
Peter Faber en Opus One brengen De
Kleine Prins: een eigentijds sprookje over
een piloot die een buitenaards wezentje
ontmoet. Middelburg, Stadsschouwburg,
19.00 uur
Verre Vrienden
structed; Wesley Meuris.
Concertgebouw Atrium: tot 25 mei 07 -
In de naam van Mozart: 16 portretten
van musici, met een terugblik op Mo-
zart06, van Malou Swinnen.
KNOKKE
Scharpoord: tot 25 april - Krzysztof Mar-
ciszewski: Pools kunstenaar met schilde
rijen, beeldhouwwerk en tekenkunst.
PODIUM
VRIJDAG 30 MAART
Beauty and the Beast
Musical
Antwerpen, stadsschouwburg 20.00 uur
Sensation Black
Muziekspektakel; dresscode zwart,
Antwerpen, Sportpaleis, 21.00 uur.
Spiegel
Hedendaagse dansvoorstelling
Antwerpen, De Singel, 20.00 uur.
Dedé, Ie taxi
Multimediale muziektheatervoorstelling
rond het leven van een taxichauffeur.
Gent, schouwburg 20.00 uur.
La edad de oro
Originele en traditionele flamencodans
door de Spaanse danser Israel Galvan.
Gent, Magdalenazaal, 20.00 uur.
Koorconcert
Koorconcert door 16-stemmig a capella-
koor.
Gent, Sint-Salvatorskathedraal 20.30 uur.
ZATERDAG 31 MAART
Theatergroep Zierik speelt de relatieko
medie Verre Vrienden van Alan Ayck-
bourn.
Zierikzee, MFC, 20.00 uur.
STEC
Het Souburgs Toneel En Cabaret (STEC)
speelt een nieuw blijspel, Straf, van Ton
Davids.
Oost-Souburg, De Zwaan, 20.00 uur.
Echt Antwaarps Teater
Populair gezelschap Echt Antwaarps Tea
ter speelt voorstelling Amaai mijne rug in
Antwerps dialect.
Kruiningen, Ons Dorpshuis, 20.00 uur.
Blijspel
Toneelvereniging Baarland speelt het blij
spel 't is maar tijdelijk.
Baarland, Dorpshuis The Cameronian,
19.30 uur.
Zullen we het liefde noemen?
Voorstelling door Het Middelburgsthea
ter. Uitverkocht.
Middelburg, Minitheater, 20.30 uur.
Henk Westbroek
De voorstelling 'Knuffelspek' van Henk
Westbroek in het Ledeltheater in Oost
burg is geannuleerd.
ZONDAG 1 APRIL
Dans
Tweede editie DansCfrcuit Zeeland.
Middelburg, Spiegelthèater, 14.30-uur.
De Suzen en de Guzeri
Jeugdtheaterkoor de Suzen en de Guzen
speelt De Club van Lelijke Kinderen.
Oostburg, Ledeltheater, 15.00 uur.
Maaike Martens
Kleinkunstvoorstelling van creatieve dui
zendpoot Maaike Martens.
Nieuw- en Sint Joosland, De Wegwijzer,
15.00 uur.
Monty Python
Vier Nederlandse acteurs vertalen de tien
beste Monty Python-televisiesketches
naar het theater.
Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur.
MAANDAG 2 APRIL
Jörgen Raymann
Uitverkocht.
Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur.
WOENSDAG 4 APRIL
Prettig verdwaald.
Prettig verdwaald is een bijna woordloze
muzikale kindervoorstelling van Ad van
lersel.
Vlissingen, Arsenaaltheater, 15.00 uur.
Anna Karenina
Theatergroep De Kern brengt eigenzinnig
bewerking van Tolstojs Anna Karenina.
Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur.
Leids Cabaretfestival
Uitverkocht.
Goes, De Mythe, 20.00 uur.
DONDERDAG 5 APRIL
Brokstukken
Eerste programma Doggy Punch van Ar
jan Smit, Chris King Perryman en Korneel
Evers van cabaretgezelschap Brokstukken.
Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur.
Beauty and the Beast
Musical
Antwerpen, stadsschouwburg, 15.00 en
20.00 uur.
Sensation White
Muziekspektakel; dresscode wit.
Antwerpen, Sportpaleis, 21.00 uur.
Spiegel
Dansvoorstelling.
Antwerpen, De Singel, 20.00 uur.
Dedé, Ie taxi
Gent, Schouwburg 20.00 uur.
Slimmer dan de zanger
Theaterconcert Bart Peeters.
Capitole Gent 20.00 uur.
Café Weemoed
Theaterconcert Raymond Van het Groene-
woud.
Brugge, Stadsschouwburg, 20.00 uur.
Clubconcert-Jazzhalo-Cosmologic
limprovisatie jazzconcert.
Brugge, De Werf, 20.30 uur.
ZONDAG 1 APRIL
Beauty and the Beast
Musical
Antwerpen, Stadsschouwburg, 13.00 en
18.00 uur.
65 Jaar Liesbeth List:
Verjaardagsconcert van zangdiva La List
met Vlaamse artiesten als gast.
Antwerpen, Roma, 15.00 uur.
Tangoconcert
Danel Kwartet.
Brugge, Concertgebouw, 11.30 uur.
Werk van Lidy Jacobs, die exposeert in deWillem3 in Vlissingen.
EXPOSITIES
AXEL - Streekmuseum, wo t/m vr
1330-17.00 uur, za 10.00-17.00 uur: Fo
totentoonstelling 100 jaar Axel, materiaal
afkomstig uit het depot en van derden
vanaf 4/4, t/m 2/6.
BERGEN OP ZOOM - Galerie StuART, za
en zo 13.00-17.00 uur: Objecten en schil
derijen van Tonnie Tims, Louise van Ter-
heijden en Nelleke Camfferman (t/m
22/4).
BURGH-HAAMSTEDE - Atelier en beel
dentuin Danielle Orelio, Hogeweg 34. Do
t/m zo 11.00-17.00 uur en op afspraak.
Werken van diverse Zeeuwse kunstenaars
vanaf 31/3;
Bewaerschole, za 31/3 16.00 uur: Blij-
mee; muzikale opening van de tentoon
stelling Mee eens met Werk van William
Verstraeten (t/m 9/6);
Galerie Jan Eikenaar, do t/m za en laatste
zo v.d. maand 13.00-17.00 uur: Schilde
rijen van Eelco Maan (t/m 15/4).
CLINGE - Galerie Esprit, vr. 13.30-17.30
en 19.00-21.00 uur, za. 13.30-17.30 uur
en op afspraak, tevens laatste zo. v.d.
maand: Hedendaagse traditie in de beel
dende kunst, o.a. Paul Beckers, Ru van
Rossem en Lebuin D'Haese(B).
DOMBURG - Duingalerie, dagelijks
12.00-21.00 uur: Schilderijen van Yon Ni
colas en Marianne Meuwese en beelden
van Anita Dekker (t/m 11 /5);
Gemeentehuis, Ma t/m vr 9.00-16.00
uur, do tot 19.00 uur: Keramische objec
ten van Liesbeth Minderhoud (t/m27/6);
Marie Tak van Poortvliet Museum, di. t/m
zo. 13.00-17.00 uur: Keuze uit het werk
van Theo Voorzaat (31/3 t/m 3/6).
GOES - Galerie van den Berge,do t/m za
12.00-17.00 uur: Raf Thys (B) recente
werken, Ingrid van der Hoeven met nieu
we beelden en Clary Stolte met installatie
en nieuwe werken (t/m 7/4);
Historisch museum De Bevelanden, di.
t/m vr. 13.00-17.00, za. 12.00-16.00 uur:
'Stad Goes' en Water, vroeger en later, di
verse aspecten van water;
Galerie De Kaai, ma. t/m vr. 9.00-16.00,
za. 12.00-16.00 uur: The King, werk van
Alain Balleur (t/m 12/4).
GRIJPSKERKE - De Osseberg, di. t/m za.
14.00-17.00 uur: 'Boek en schrift' 'Steek
Plus' plus Helga Widmann (t/m 14/4).
HEINKENSZAND - Binnenuit, di t/m do
9.30-17.30 uur, vr 9.30-21.00 uur en za
9.30 -16.30 uur: 100 Natuurfoto's op
groot formaat gemaakt door Leon Her
mans en Heike Odermatt (t/m 24/5), Van
af 30 maart: Nieuw werk van Bevelandse
kunstenaars Ronald Debbaut, Wilma Ver-
meij en Reynier de Muynck (t/m 30/5);
't Kunstuus, wo. en do. 13.00-18.00 uur,
vr. 13.00-18.00 en 19.00-21.00 uur, za.
10.00-12.00 en 13.00-16.00 uur: Glas
kunst van Rinus en Anke Rentmeester
(t/m 21/4).
KERKWERVE - Galerie Bellas Artes, do.
t/m za. 10.00-16.30 uur: Werken van Ria
Nieswaag en Piet Siegers, de werken ken
merken zich door kleur en licht (t/m
28/4).
MIDDELBURG - Antiquariaat De Boeken
beurs, di t.m za 10.30-17.30 uur: Boeken
en curiosa over Michiel de Ruyter (tot
medio april);
CBK Zeeland, ma. t/m vr. 9.00-17.00 uur:
Portretten van Martijn Doolaard, Koen
Hauser en Vittorio Roerade (1/4 t/m
18/5);
De Cleene Houttuyn, do. t/m za. en 1e
zo. van de maand 13.00-17.00 uur: Cee
Pollux, schilderijen en ruimtelijk werk
(t/m 28/4);
De Drukkerij, ma. 11.00-18.00 uur, di.
t/m vr. 9.00-18.00 uur, do. tot 21.00 uur,
za 9.00-17.00 uur: De dictatuur van dat
hoort zo, een serie van 10 affiches van
Nanne Meulendijks over de nergens op
gebaseerde normen waar Hollanders
strikt naar leven (t/m 15/4);
't Haentje te Paart, do. za. en zo.
14.00-16.30 uur: Grafische objecten van
Mels Dees. Opening op 1 april (t/m
29/4);
Revolution 53 Gallery, di. t/m za.
13.00-17.00 uur: In de etalage Zullen we
het liefde noemen, werken van William
Verstraeten (28/4)
Streetgallery (CSW-gebouw, Sir. W. Chur-
chilllaan), di t/m do 14.30-17.00 uur, vr.
14.30-16.00 uur: Boekomslagen, illustra
ties en rijmprenten van Wim Hofman
(t/m 6/6);
Galerie T, do t/m za 11.00-16.00 uur.
Schilderijen Inge Reisberman (t/m28/4
Zeeuws Archief, ma t/m vr en elke eerste
za v.d. maand, 9.00-17.00 uur: Zeeuwse
zeehelden vanaf 2/4;
Zeeuwse Bibliotheek, ma. 17.30 en
21.00 uur, di. t/m vr. 10.00-21.00 uur, za.
10.00 t/m 16.00 uur: Originele tekenin
gen van de nieuwste Fokke Sukke door
tekenaar Jean Marc van Tol (15/4) en 500
x Koosje: mensen kijken, foto's Jacqueli
ne Midavaine. (t/m 20/5).
OOSTKAPELLE - Terra Maris, wo. t/m zo.
12.00-17.00 uur: Ontstaansgeschiedenis
van het Zeeuwse land.
OUWERKERK - Watersnoodmuseum,
opening 31 maart 13.00 uur, di t/m zo
13.00-17.00 uur: Speciale aandacht voor
de watersnoodramp in West-Brabant.
RENESSE - Blikmuseum, di. 10.00-12.00
uur, wo. 14.00-17.00 uur en iedere 3e
zondag v.d. maand: Het ei en het zout
(t/m 9/4); Michiel de Ruyter, blikjes,
schatkisten van blik en schepen (t/m
23/5).
TERNEUZEN - Grote Kerk, ma t/m vr
9.30-12.30 en 13.30-16.30 uur, za
13.30-16.30 uur:50 jaar schilderijen van
Cees van Langevelde (t/m 29/4);
Toonbeeld, ma. t/m vr. 10.00-17.00 uur:
Binnen-Buiten, werk van cursisten beel
dende vorming (t/m 31/3).
VEERE - De Schotse Huizen, oeuvre-expo-
sitie Ewoud de Kat. Dagelijks 13.00-17.00
uur (31/3 t/m 17/6).
VLISSINGEN - Micmec Walcheren,
Mozaïekbeesten van MissMoza. ma. en
do. 10.00-16.00 uur of op afspraak. Ook
workshops. Info: micmec@zeelandnet.nl
of 0118-417039.
deWillem3, di t/m zo 12.00-17.00 uur: Jo-
anneke Meester, Mixed Media, Lidy Ja
cobs, Sculpturen en Isis Hoos, installatie
(t/m 6/5);
Zeeuws maritiem Muzeeum, ma. t/m vr.
10.00-17.00 uur, za. en zo. 13.00-17.00
uur:De trots van Zeeland, de wereld
van Michiel de Ruyter, topstukken uit bin
nen- en buitenlandse musea en van parti
culieren (t/m 30/9); De Ruyter herdacht,
1957 een feest van het volk (t/m 24/6)
Schatten uit het gezonken VOC-schip De
Rooswijk.
WESTKAPELLE - Het Polderhuis, wo. t/m
zo. 11.00-17.00 uur: De krant op tafel
1935-1950 en Tijdfragmenten van de
Wasschappelse Zeedijk (t/m 20/5).
ZIERIKZEE - Galerie Kos, vr. t/m zo.
11.00-17.00 uur: Schilderijen, sieraden
en sculpturen;
Katten-kunst-huis Alexandra, do t/m zo
11.00-17.00 uur. Joke Apner, acrylschilde-
rijen, Femke van den Berg, keramiek, Ank
Spronk, grafiek en kleding van Do van
Iwaarden (t/m 30/4).