Zeeland Kamer maakt geen haast Poort voor mensen met beperking Twee bier mag wel PZC Donderdag 29 maart 2007 3 1 Parlement laat zich niet opjagen in procedure rond Scheldeverdragen. door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - De Tweede Kamer maakt geen haast met de goedkeu ring van de met Vlaanderen geslo ten Scheldeverdragen. Gisteren is besloten de goedkeuringsprocedu re, die in januari werd opgeschort, nog niet te hervatten. De Kamer wil eerst een brief van minister Verburg (CDA, Landbouw) over al ternatieven voor ontpoldering. Dat moet een tegenvaller zijn voor minister-president Balkenende die maandagavond, toen hij zijn Rechtbank verwerpt kritiek officier op drinken bestuurder. MIDDELBURG - Het beperkt drinken van bier door een chauffeur mag. Zolang hij maar binnen de wettelij ke normen blijft, zo blijkt uit een uitspraak van de Middelburgse rechtbank. Veertien dagen geleden vond offi cier van justitie R. Rammeloo juist dat het drinken van twee glazen bier in vier uur tijd wel iemand aangerekend mag worden. Zeker als die iemand vervolgens betrok ken raakt bij een ongeval waarbij een dode valt. Een Tholenaar (25) overkwam dat toen hij met zijn ze ventienjarige maat op 20 augustus 2005 naar Poortvliet reed. Hij slip te met zijn auto, nadat hij met zijn rechterwiel in de berm was geko men, en botste tegen een boom. Daarbij verloor zijn maat het leven en raakte hijzelf zwaar gewond. De officier stelde twee weken gele den dat elke slok invloed heeft op het rijgedrag. „Ook al gaat het maar om twee glazen in vier uur. Elke slok heeft invloed." Hij eiste een werkstraf van tachtig uur en een rijontzegging van één jaar. De rechtbank bepaalde de werk straf op zestig uur en gaf de man ICT-wijs bundelt mogelijkheden voor mensen met beperking. door Marcel Modde MIDDELBURG - Stijn en Lennert zijn een beetje druk zo voor het begin. Het is ook niet niks om als basisscholier een presentatie te moeten geven voor een filmzaal vol genodigden in het provincie huis in Middelburg. En al hele maal niet wanneer je doof bent. Vlaamse collega Leterme op be zoek had, de verwachting uitsprak dat de Kamer snel de behandeling van de verdragen ter hand zou ne men. Vlaanderen heeft de verdra gen, waarin onder meer is afge sproken dat 600 hectare landbouw grond in Zeeland wordt ontpol- derd, vorige maand goedgekeurd. „Voor we verder gaan met de pro cedure willen we weten waar we staan als het gaat om de natuur- maatregelen", verklaart SGP-Ka- merlid Van der Staaij. „Daar is veel discussie over. Voor ontpoldering is zo weinig draagvlak, dat we moeten kijken of we er op een an dere manier uitkomen." Van Vlaamse zijde is de laatste tijd Met een druk op de knop van een laptop surfen de jongens naar een speciale website en tonen hoe kin derlijk eenvoudig het is een ge schreven tekst te vertalen in geba- renschrift. Op school gebruiken ze al niet an ders meer. Kristel de Smet is blind. Haar lap top heeft een brailleregel en praat. Bankzaken, spoorboekjes, e-mail, de Vlaamse draait haar hand er niet voor om. Hoezeer computers de zelfred- de druk opgevoerd om tot een snelle behandeling te komen in het Nederlandse parlement. Dit jaar moet namelijk de verdieping van de Westerschelde beginnen, die ook in de verdragen is gere geld. Van der Staaij bestrijdt dat de zaak wordt getraineerd. „Daar is absoluut geen sprake van. Zodra de perikelen rond ontpoldering zijn opgelost, verzet niets zich te gen een snelle behandeling. De ontpoldering staat los van de nieu we De Tweede Kamer wil eerst alter- natieven voor ontpoldering zien voordat de goedkeuringsprocedu re voor de verdieping van de Schelde wordt hervat. zaamheid van mensen met een be perking kunnen vergroten, wordt al helemaal duidelijk door de de monstratie van Kapellenaar Dick van der Heide en Herman Visser. Dick is op zijn oogleden en het puntje van zijn lip na verlamd. Sa men bedachten ze een systeem, dat Dick in staat stelt te schrijven. De tekstverwerker wordt aange stuurd door te knipperen. Maar ook voor mensen met 'ge woon' dyslexie kunnen uiteenlo pende programma's uitkomst bie- we verdieping van de Westerschel de. Dat die twee zaken toch met el kaar in één verdrag zijn ver knoopt, is niet onze keus ge weest." CDA-Kamerlid Koppejan meldt dat de Kamercommissie voor Landbouw unaniem heeft be sloten de behandeling van de Scheldeverdragen verder uit te stel len. „We nemen de tijd om deze zaak zo zorgvuldig mogelijk te be handelen. Daar is niets mee be doeld richting Vlaanderen." De woordvoerster van Leterme kon gisteren geen commentaar geven, behalve dat de vraag om meer uit leg aan Verburg niet haaks hoeft te staan op een zo snel mogelijke be handeling van de verdragen. den, demonstreert Dirk Callebaut. Met de presentatie gisteren heeft het Vlaamse ICT-wijs de stap naar Nederland gezet. De bijhorende internetsite is een wereldwijde poort tot uiteenlopen de computertoepassingen. Gedeputeerde G. van Heukelom: „Als ik Kristel hoor zeggen 'ik zal jullie laten zien' of'ik zal even kij ken', dan zijn we zo goed bezig sa men!" www.ictwijs.eu TSR Borsele hoeft geen boete meer te betalen DEN HAAG - Transport Schepen en Reiniging TSR BV uit Borsele hoeft geen boete te betalen voor het aannemen van een partij van 135 ton met zware stookolie ver vuild schroot. Het Haagse gerechts hof heeft het openbaar ministerie gisteren in hoger beroep niet ont vankelijk verklaard. De vervolging van TSR liet zo lang op zich wach ten dat de overtreding is verjaard. De eis was 5000 euro. Negen maanden voor misbruik meisje (5) MIDDELBURG - Een negentienjarige inwoner van Tholen is gisteren ver oordeeld tot een celstraf van acht tien maanden waarvan de helft voorwaardelijk. Hij had vorig jaar een vijfjarig buurmeisje tweemaal seksueel misbruikt. De Middel burgse rechtbank bepaalde ook dat de man psychiatrisch behan deld moet worden. De opgelegd straf is conform de eis van de officier van justitie. Kantongerechten gaan dicht DEN HAAG - De kantongerechten in Zierikzee en Tholen gaan dicht. De Tweede Kamer verzet zich daar niet meer tegen. Wel wil het CDA aan minister Hirsch Ballin (Justi tie) voorstellen of het kanton Tho len voortaan onder Bergen op Zoom kan vallen. Dan hoeven mensen die voor het kantonge recht moeten verschijnen niet hele maal vanuit Tholen naar Middel burg te reizen. Bijna 2500 ganzen afgeschoten in Zeeland DEN HAAG - In Zeeland zijn vorige winter 2485 ganzen afgeschoten: 1874 grauwe ganzen, 549 kolgan- zen en 62 Canadese ganzen. Het verjagen van ganzen door afschot mag als ze schade aanbrengen aan de gewassen. In Nederland wer den in het seizoen 2005-2006 62.000 ganzen en smienten afge schoten, op een totaal van 1,5 mil joen overwinteraars. Leidraad voor aanpak incidenten Kanaalzone door Wout Bareman MIDDELBURG - De hulpdiensten en overheidsinstanties in de Kanaalzo ne stemmen de aanpak van calami teiten voortaan helemaal op elkaar af Aan weerszijden van de grens wordt vanaf nu volgens dezelfde richtlijnen gewerkt en is ook een goede informatievoorziening over en weer gewaarborgd. Gisteren ontvingen commissaris der koningin K. Peijs, gouverneur A. Denys van Oost-Vlaanderen en voorzitter J. Lonink van de Veilig heidsregio in Middelburg de eerste exemplaren van de Leidraad Veilig heid Kanaalzone. Er werd twee jaar aan gewerkt door een stuur groep, die onder meer alle bestaan de rampenplannen toetste; ze wor den nu op elkaar afgestemd. Via een speciaal computerprogramma zijn straks bij een calamiteit direct alle relevante gegevens beschik baar. Volgens stuurgroepvoorzitter L. Verduit kunnen de Leidraad en het ICT-programma probleemloos in een ruimer werkgebied (Wester schelde) worden toegepast. ook een rijontzegging van zes maanden omdat hij die bewuste dag niet oplettend heeft gereden. In het vonnis wordt ingegaan op het drinken van de twee glazen bier. Nadrukkelijk wordt door de rechters gesteld dat het drinken van een paar biertjes de man niet aangerekend wordt. OPENINGSTIJDEN MA 12.00 -17.30 UUR Dl - VR 10.30 -17.30 UUR ZAT 10.00 -17.00 UUR Middelburgsestraat 64 4371 ET Koudekerke T: 0118 - 551 444 E: maatgarant@hetnet.nl I: www.maatgarant.nl 1 JAAR GARANTIE OP DE GEHELE COLLECTIE De gehele paasmaand zéér scherpe k aanbiedingen Garant MG-teak TopBank 120cm breed De mooiste collectie wicker-stoelen en Lounge-sets Uitschuiftafel MG-teak incl. 4 verstelbare stoelen MG MG-teak tafel 120cm rond incl. 4 Luxe 5Lstanden stoelen MG-teak tafel 120cm rond incl. 4 wicker stoelen (3 kl.) Degelijke blokstoel die ook nog lekker zit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59