Schilderend, spijkerpoepend en knutselend met elkaar kennismaken koopt villa Toorenvliedt Paul de Munnik, Kees Prins en JP den Tex in concert Grote zorgen in Meliskerke over gevaarlijke weg Drukkers boos over ADZ w pzc Donderdag 29 maart 2007 27 Kinderen uit het asielzoekerscentrum bekwamen zich met Middelburgse leeftijdgenoten in het oer-Hollandse zaklopen. foto Ruben Oreel NU 25% KORTING OP ALLE DECORETTE ZONWERING Middag om kinderen Griffioen en AZC kennis te laten maken. door Ronald Huissen middelburg - „Jullie moeten eigen lijk tegenover iemand zitten die je juist niet kent. Of durven jullie dat soms niet?", vraagt een begeleid ster die het portretschilderen in het wijkgebouw begeleidt. De jon ge schilders durven wel, alleen was de bedoeling op het begin niet duidelijk. Na wat geschuifel en verlegen onderhandelen zit aan elke tafel één kind uit de Griffioen- wijk in Middelburg en één kind uit het asielzoekerscentrum en kan het portretteren van elkaar be ginnen. In het wijkgebouw en het daarbij liggende grasveldje krioelt het van het jonge grut. Zo'n honderd kin deren, de ene helft uit het asielzoe kerscentrum en de andere helft uit de wijk Griffioen, zijn verzameld om elkaar beter te leren kennen. Een initiatief van Stichting Griffi oen 'De Wijk' en de Nationale Stichting ter Bevordering van de Vrolijkheid. Organisator Marco Paauwe: „We hebben afgelopen kerst een loterij voor het goede doel gehouden. De opbrengst zou naar de Clinidowns gaan, maar die lieten niets meer van zich horen. Toen kwamen we in contact met de Stichting Vrolijk heid en hebben we deze middag samen op poten gezet." Het doel is de groepen met elkaar in contact te brengen en hen de ogen te openen voor eikaars situa tie. „In een asielzoekerscentrum is een playstation niet vanzelfspre kend. Het is belangrijk dat de jeugd hier dat weet. We hopen ze zo dichter bij elkaar te brengen." Buiten op het veldje leggen 'gemix te' groepjes een spelletjesparcours afj waarbij Hollandse spelen een hoofdrol hebben. Onder de klan ken van Kinderen voor Kinderen 'Een playstation is in een asielzoekerscentrum niet zo vanzelfsprekend als hier' wordt zakgelopen, blikgegooid en spijkergepoept. In de aangrenzende gymzaal is voor de allerkleinsten een verha- lenkoningin langsgekomen om te vertellen en om met de kinderen hun eigen verhalen op papier te te kenen, knippen en plakken. Inmiddels is het ook druk in het wijkgebouw. Waar schilders eerst een beetje ongemakkelijk tegen over elkaar zaten, heerst nu een fa natieke werksfeer. Er wordt heen en weer gekeken, vergeleken en ge discussieerd. Joost (to) vindt dat Rico (ook to) hem te veel op zich zelf heeft laten lijken. „Er moet meer wit en veel minder bruin in, op jouw schilderij hebben we de zelfde huidskleur." Voor begeleider Remco van den Berg is het initiatief geslaagd. De kinderen hebben een leuke mid dag gehad en hebben elkaar leren kennen. „Een Angolese jongen uit mijn groepje zag dat een jongen van hier een trainingspak van Zee- landia aanhad. Vervolgens ont stond er een gesprek over voetbal, school en wat ze na de basisschool gaan doen. Dat was de bedoeling." Mogelijk akkoord over aanleg van een vrijliggend fietspad. door Henk Postma MELISKERKE - De dorpsraad van Meliskerke eist snelle aanleg van vrijliggende fietspaden, zowel langs de weg naar Aagtekerke als de weg naar Biggekerke. „We kun nen niet langer gedogen dat de ver- keersonveilige situatie langer blijft voortbestaan", zei vice-voorzitter C. de Smit tijdens het bezoek van het gemeentebestuur aan het dorp. De beheerder van de twee wegen, waterschap Zeeuwse Eilanden, ziet de gevaren niet zo, en weigert op korte termijn geld vrij te ma ken voor de aanleg van de fietspa den. Maar wethouder J. Melse hoopt komende maand een door braak te forceren. Gemeente, pro vincie en waterschap steken dan de koppen bij elkaar om te bekij ken of ze alsnog het benodigde geld op tafel kunnen leggen. Gedeputeerde A. Poppelaars heeft enig zicht geboden op een provin ciale bijdrage in 2008. Het wach ten is nu op het aantreden van het nieuw provinciebestuur. Dan zal verder worden gepraat. Voor een vrijliggend fietspad naar Aagtekerke (Koekoeksweg) is 1,3 miljoen euro nodig. De dorpsraad vindt dat zo'n fietspad ook be hoort te worden aangelegd naar Biggekerke (Kaasboerweg). Na slui ting van de Zeester-basisschool, over twee jaar, gaan meer kinde ren die weg gebruiken. STADSSCHOUWBURG MIDDELBURG WOENSDAG 4 APRIL 20.00 UUR Ti 0900-3300033 - www.theaterverfcoopzeeland.nl Toorenvliedt. archieffoto Ruben Oreel pen." Hoeveel Toorenvliedt gekost heeft, willen De Vries en Van de Beemt niet zeggen. De wethouder is ook blij met de invulling die Arduin geeft aan het pand. „Met die congressen kan het Arduinse model (mensen met een beperking hebben een plaats in de maatschappij tussen alle andere mensen, red.) gepromoot worden. En ze halen mensen naar Middel burg." De gemeente Middelburg kocht vil la Toorenvliedt in 2005 van Staats bosbeheer. Door een reorganisatie verhuisden de medewerkers van de natuurorganisatie naar Tilburg. De gemeente kocht de villa toen bleek dat de Roosevelt Acadamy belangstelling had voor het pand. Die wilde er een muziekopleiding in beginnen. Later bleek de aca damy toch liever naar de Kloven iersdoelen te gaan. Geschiedenis Toorenvliedt 1713: Villa Toorenvliedt wordt gebouwd als buitenhuis voor de invloedrijke Middelburgse familie Schorer. Eromheen wordt een park aangelegd. Tijdens de Tweede Wereldoor log wordt vanuit bunkers in park Toorenvliedt de Duitse kustverdediging geleid. 1949: De gemeente Middel burg koopt de villa. De omge ving wordt openbaar park. Het gebouw wordt tot in de jaren tachtig gebruikt als school. Daarna staat het een tijd leeg. 1991Staatsbosbeheer betrekt de villa tot 2005. TERNEUZEN - De Zeeuwse handels drukkerijen mogen niet de dupe worden van financiële problemen bij het Administratief Dienstencen trum Zeeland (ADZ). Het sociale werkvoorzieningsbedrijf in Vlissin- gen leed vorig jaar een verlies van zes ton. Om oplopende tekorten te voorkomen, moet de bedrijfs voering worden verbeterd. Daar naast reiken de Zeeuwse gemeen ten de helpende hand door meer drukwerk aan het ADZ uit te beste den. De Zeeuwse handelsdrukkerijen noemen het doorsluizen van extra drukwerk van de gemeenten 'een vorm van oneerlijke concurrentie'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53