Zapp-Gym maakt lessen veel leuker Gimbrère Waterschap trekt geld uit voor betere oevers N WEEKEND Hulstenaar krijgt vier jaar voor steekpartij Veere pzc Donderdag 29 maart 2007 29 Wubbo Ockels geeft vliegerles VROUWENPOLDER - Vliegeren is toch al leuk op een zonnig en winderig strand, maar als je dan ook nog de hulp kunt krijgen van een heuse as tronaut, wordt het helemaal spannend. Flink wat kinderen én hun ouders waren gisteren daarom naar Vrouwenpolder gekomen om met Wubbo Ockels vliegers op te laten. Dat vindt Ockels zelf meer dan leuk. Want met vliegers, vertelde hij, kun je ook energie opwekken. Studenten van de Technische Universiteit Delft, waar Ockels werkt, lieten zelfs zien hoe je een vlieger op afstand ra diografisch kunt besturen. Net als je dat met au to's, vliegtuigjes en bootjes kunt. Maar dan wel met een hele grote vlieger. Als dit echt goed gaat werken, voorspelde Ockels, kunnen vliegers zelfs grote schepen gaan voorttrekken. Alleen moeten de kabels dan wel heel sterk zijn. Gisteren knap te het touw twee keer. foto Lex de Meester WIJ HEBBEN EEN RUIME KEUZE IN RELAXFAUTEUILS o.a. relaxfauteuil met verstelbare Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 Bij NADER MZMÊmM GOES - In de krant van woensdag 28 maart is een bijeenkomst van de afdeling Zeeland van de Schild klierstichting Nederland verkeerd aangekondigd. Het bericht meldt dat de bijeen komst voor mensen die een schild klierziekte hebben, donderdag 29 maart plaatsvindt. Dat is niet de juiste datum. De bijeenkomst vond namelijk gisteren, woensdag middag, plaats in het Oosterschel- deziekenhuis in Goes. tkeo lucaó juwelier Gasthuisstraat 7 Goes Tel.0113-251915 Bezoek onze nieuwe webshop: www.lucasjuwelier.nl 30-31 maart - 1 april M KOOPZONDAG 12.00- 17.00 uur) Exclusief winkelen in een feestelijke ambiance en genieten van de nieuwe VOORJAARSMODE met feestelijk extra's en aanbiedingen LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Gymnastiekles kan veel leuker, veiliger en vooral afwisselender. door Mieke van der Jagt colijnsplaat - Wie kent het niet? Een lange rij kinderen in gymkle- ren, wachtend op hun beurt. Ze moeten, bijvoorbeeld, ombeurten over het paard. De leraar geeft in structies en moet paraat zijn om ongelukken de voorkomen. In de rij kunnen de kinderen hun energie maar nauwelijks kwijt. Klieren is de enige manier om er nog wat van de maken, maar dan wordt de leraar boos. Het inzetten van meer toestellen is onveilig, om dat de leerkracht onvoldoende toe zicht kan houden. De gymles wordt voor veel kinderen verve lend. Dat moet toch anders kunnen, vonden ze bij de gemeenten Veere en Noord-Beveland, Speciaal voor de basisscholen werd de 'kwaliteit- middelburg - Het is zorgelijk dat 1 een zakelijk meningsverschil, hoe erg ook, met een mes wordt be- j slecht, zo stelde rechtbankpresi- 1 dent I. Woltring. Hij veroordeelde gisteren een 45-ja- rige man uit Hulst tot vier jaar cel g waarvan één voorwaardelijk voor het neersteken van zijn boekhou- simpuls bewegingsonderwijs' ont wikkeld. Tijdens een bijeenkomst in dorpshuis De Brug in Colijns plaat, ging het project gisteren van start met een les Zapp-Gym voor de kinderen van de openbare basis school. Bij Zapp-Gym, ontwikkeld in sa menwerking met de bewe gingscoördinatoren van de Vlis- singse en Middelburgse scholen, kan een groep van 25 tot 30 kinde ren, de hele les bezig zijn met be wegen. Bewegingscoördinator To ny van Eerssel van de Veerse en Noord-Bevelandse scholen, had uit het boekwerk dat het project begeleid, vier opstellingen geko zen. Hij had maar een paar minu ten nodig om de de groep uit te leggen hoe de spelregels in elkaar zitten. In groepjes van zes speel den de kinderen mini-trefbal, ze gebruikten de minitrampoline als uitgebreide aanzet voor een kop rol, sprongen over een koord dat één van hen ronddraaide en der, een vijftigjarige inwoner van Veere. Die zakenpartner zou de belangen van de Hulstenaar slecht hebben gediend. Daarom reed de man op 3 december vorig jaar naar Veere om die zaak nog eens met hem te bespreken. Hij had een mes bij zich om te dreigen, niet om daad- schommelden op een familie schommel. Na een poosje werd er gewisseld. AUe opstellingen en spelletjes in het Zapp-Gym-boek zijn veilig. De kinderen zijn vrijwel voortdurend bezig, leren overleggen en stimule ren elkaar om de grenzen te verleg gen. Het grote voordeel is, dat de leerkracht alle tijd heeft om rond te kijken en kleine correcties aan te brengen. Als dat nodig is, spreekt de leerkracht de leerling di rect aan. Het geeft helemaal niks dat de gymzaal gevuld is met een vrolijke herrie. Het zijn dus de groepsleerkrach ten die de kwaliteit van het bewe gingsonderwijs moeten verbete ren. De gemeenten hebben dat prioriteit gemaakt in de breedte sport, het streven om de inwoners aan het bewegen te krijgen. Om de soepele invoering te garan deren zijn de groepsleerkrachten bij de ontwikkeling van Zapp-gym betrokken. werkelijk te gebruiken, voerde hij twee weken geleden aan. Tijdens de confrontatie verloor hij echter alle zelfbeheersing en stak de man zesmaal. Alleen dankzij snel optre den hulpdiensten kon het leven van de man gered worden. De ver oordeelde moet ook 8000 euro schadevergoeding betalen. Zeeuwse Eilanden sluit 2006 af met overschot van vijf miljoen euro. door Maurits Sep middelburg - Het waterschap Zeeuwse Eilanden gaat de oevers van waterlopen opknappen. Het trekt daarvoor anderhalf miljoen euro uit. Het geld is nodig om achterstallig onderhoud weg te werken, zegt da gelijks bestuurder Hoekman. „We hebben drie ton per jaar voor dit onderhoud. Langzamerhand ontstond er een kleine achter stand. Niet dat het een rommeltje is, maar het kan beter. We gaan de achterstand in acht jaar inlopen." De benodigde 1,5 miljoen euro komt uit de 4,9 miljoen die Zeeuw se Eilanden vorig jaar heeft overge houden. Van dat overschot zet het schap ook 875.000 euro opzij om dit jaar werk te kunnen uitvoeren dat eigenlijk vorig jaar al gedaan had moeten worden. Dat betrof vooral groot onderhoud aan steen glooiingen en waterkeringen. Het grootste deel van het over schot vloeit naar de algemene re serve. Die groeit daardoor met 2,5 miljoen euro. In deze spaarpot zat eind vorig jaar 8,7 miljoen euro. Het overschot is vooral te danken aan onverwachte meevallers: de verkoop van grond en een water- schapsloods (1 miljoen), de winst uitkering van de Nederlandse Wa- terschapsbank (600.000 euro extra), de lage rente voor geldlenin gen (400.000 euro). Bovendien zijn vanwege het stormseizoen werkzaamheden aan de zeewering uitgesteld tot dit jaar. De belastingen die inwoners en be drijven betalen aan Zeeuwse Eilan den vielen ook hoger uit, mede door de hogere waarde van wonin gen en bedrijfspanden. Dit voor deel wordt volgend jaar teruggege ven aan de burgers via aanpassing van de tarieven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49