nog steeds actueel Paul de Munnik, Kees Prins en JP den Tex in concert Goes is optimistisch gestemd over groei aantal arbeidsplaatsen Te veel bomen gekapt voor N57 B PZC Donderdag 29 maart 2007 27 STADSSCHOUWBURG MIDDELBURG WOENSDAG 4 APRIL 20.00 UUR T: 0900-3300033 - www.theaterverkoopzeeland.nl College antwoordt bezorgde PvdA over lokale economie. door Frank Balkenende COES - Het gaat Goes economisch redelijk goed. Dat antwoordt het college van burgemeester en wet houders op vragen van de PvdA. De fractie maakt zich zorgen over de werkgelegenheid. Er zouden in de provincie meer banen verdwij nen dan er nieuwe bijkomen. Het Goese college heeft de Kamer van Koophandel gevraagd om de tailinformatie over de cijfers, maar die kan de handelskamer niet zo maar leveren. Een doorrekening kost bovendien geld. Overigens toont het college zich niet al te bezorgd over de werkgele genheid. Het wijst erop dat de eco nomie schoksgewijs groeit dan wel krimpt. Weliswaar slonk de Zeeuwse arbeidsmarkt in 2005, de neergang in Goes viel echter mee, waarbij de Kamer van Koophan del toen het vertrek van water schap Zeeuwse Eilanden naar Mid delburg inboekte. Daarmee ver loor Goes enkele honderden ar beidsplaatsen. In 2006 ging het crescendo. Het aantal Goese arbeidsplaatsen groei de van 23.900 (2005) naar 24.400, uitzendkrachten meegerekend. Toch vijfhonderd stuks. Goes is in middels goed voor veertien pro cent van de Zeeuwse werkgelegen heid. Ook voor dit jaar is het colle ge optimisch gestemd. MIDDELBURC - Rijkswaterstaat heeft illegaal en te veel bomen om gezaagd voor de aanleg van de N57. Op last van de gemeente Mid delburg moeten minimaal 56 nieu we bomen teruggeplant worden als de weg klaar is. De iepen ston den langs de Elektraweg en de Gre- nadierweg op Arnestein. Ze moes ten weg voor het verleggen van ka bels en leidingen. De gemeente had echter geen vergunning ver leend. Rijkswaterstaat heeft een taxateur ingeschakeld die de waar de van de bomen bepaalt. Voor de N57 worden 821 bomen en 780 are struiken gekapt. Er komen 2180 bo men en 953 are struiken terug. Televisietoren Goes in kaartvorm GOES - Mensen die de tv-toren van Goes altijd al eens (digitaal) heb ben willen versturen, krijgen nu de kans. Ter ere van het vijftigjarig jubileum van de toren kunnen vanaf de website www.tvtoren- goes.nl digitale kaarten worden ver stuurd met diverse afbeeldingen. De ansichten kunnen ook in papie ren vorm worden verstuurd. De kaarten zijn gemaakt door R. van Schellen, auteur van het boek 'Vijf tig jaar zenden en ontvangen, bio grafie van de tv-toren Goes'. Lentemarkt Geersdijk op tweede paasdag GEERSDIJK - Het gloednieuwe land goed Rijckholt in Geersdijk houdt op tweede paasdag, 9 april, de eer ste van een reeks lentemarkten. Op zon- en feestdagen worden de fairs gehouden, naar Engels voor beeld. De bijeenkomsten zijn enerzijds bedoeld om de omgeving bij het landgoed te betrekken, maar ook om de zorgwoningen op het land goed onder de aandacht van poten tiële huurders te brengen. Paaseieren zoeken bij Schaapskooi HEINKENSZAND - Kinderen tussen 4 en 10 jaar mogen woensdag 4 april de paashaas komen helpen met eieren zoeken bij de Schaaps kooi tussen Nisse en Heinkens- zand. Voorafgaand aan de zoekactie wordt er geknutseld en ge schminkt in het informatiecen trum van de Schaapskooi. De bijeenkomst duurt van half twee tot ongeveer half vier 's mid dags. Middelburg wil krakers uit woning verwijderen MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg heeft de procedure in gang gezet om de krakers van Ko ningstraat 12 uit de woning te krij gen. De vier studenten hebben een brief ontvangen waarin staat dat ze uiterlijk vrijdag 6 april het huis moeten verlaten. Als ze aan die op roep geen gehoor geven, wordt de rechter ingeschakeld, zegt J. de Wolf, juridisch adviseur van de ge meente en sinds de problemen door de theaterbouwput betrok ken bij de Koningstraat. De krakers beraden zich nog op wat zij nu gaan doen. Terneuzens raadslid strijdt tegen UMTS TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid Cees Freeke (LCF) trekt landelijk ten strijde tegen UMTS-masten. Freeke heeft de formateurs van de nieuwe colleges van Gedeputeerde Staten in alle provincies een open brief gestuurd over het stralingsge vaar van UMTS. Freeke: „Bij raad pleging van websites van provin cies ontdekte ik dat niet alleen in Zeeuwse milieuplannen de aan dacht voor aantasting van het mi lieu door straling ontbreekt." Volgens Freeke klagen kinderen in scholen met UMTS-masten over hartkloppingen, pijn, tintelingen, duizeligheid en droge ogen. Ook zou het risico op kanker bestaan. Mirjam Elias en Ronald Sweering vertellen de kinderen uit groep 6, 7 en 8 van christelijke basisschool De Regenboog over de Tweede Wereldoorlog. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47