Zeeland PZCI25 We gaan slordig met deze generatie om 4 BEVELANDEN-THOLEN Laatste rit met de boerenwagen Steekpartij op AZC Middelburg 'De nieuwe film van Mr. Bean is leuk, behoorlijk leuk zelfs' Kamer laat zich in ontpolderdiscussie niet opjagen 31 Donderdag 29 maart 2007 Tip? redgoes@pzc.nl sinoutskerke - Twee trekpaarden vervullen de laatste wens van de vorige week vrijdag overleden Adriaan Harthoorn uit Nisse. Ze brengen hem in stijl, met een Zeeuwse boerenkar, naar de begraafplaats in Sinoutskerke, waar zijn voorvaderen liggen. De in 's-Gravenpolder geboren Harthoorn was boer in hart en nieren. Hij had een boerderij vlakbij zijn geboortedorp, met uitzicht op het goederenspoorlijntje en het dorp 's-Heer Abts- kerke, waar gisteren dan ook de rouwdienst plaatsvond. Door de aanleg van de rondweg bij 's-Gravenpolder moest hij ver huizen. Hij belandde in Nisse, op een fraaie boerderij met rie ten dak en geteerde planken. Verknocht aan het landleven, maar ook gek op paarden. Tegen de trend in schafte hij eind jaren zestig een paard aan voor kleinere klussen op de boerde rij. Borselenaren kennen hem van de Schaapsscheerdersfees- ten in Nisse, waar hij met zijn authentieke sjees bekijks trok. Stichting Het Werkend Trekpaard kon ook altijd op hem reke nen. Adriaan Harthoorn is 83 jaar geworden, foto Willem Mieras Verveling volgens Thoolse jeugd geen reden voor rottigheid. door Luc Oggel tholen - Er zou meer te doen moeten zijn voor de Thoolse jeugd, dan zouden ze minder over last veroorzaken. Dat zei een on dernemer in Tholen in reactie op de aanhouding van een groep van 21 mensen die verantwoordelijk zouden zijn voor inbraken, vernie ling en mishandeling in de stad. De hoofdverdachte is een 15-jarige Tholenaar. Maar is dat nu echt het probleem? Op het schoolplein van het Cal- vijn College vestiging Tholen zit ten Simon van Lit (15), Arie Pronk (14) en Marcel ('geen achternaam', 16). De daders zijn volgens hen 'een stelletje galbakken die het ver pesten voor de rest'. Ze weten niet wie het zijn, maar denken niet dat de bende uit verveling op het die venpad is gegaan. „Eerder voor het geld." Van Lit, toevallig lid van de jongerenraad Tholen (Joth), vindt dat er wel genoeg activiteiten zijn voor de jeugd. Daar is Marcel het niet mee eens. „Wat moet je hier nou doen op Tholen? Op Scherpe- nisse is nu een skatebaan. Daar is een week gebruik van gemaakt en daarna niet meer. Waarom wordt er niet iets neergezet waar ieder een wat aan heeft?" In tegenstelling tot wat de politie hoopt, denkt het drietal niet dat het met het oppakken van de groep ineens afgelopen is met rot tigheid in het dorp. Docent maatschappijleer Bart van den Broek ziet een dieper liggende oorzaak. „We gaan veel te slordig met deze generatie om. Ouders we ten niet waar hun kinderen mee bezig zijn. Daarnaast kunnen kin deren in een negatieve spiraal te rechtkomen doordat ze zich gaan spiegelen aan wat ze op televisie zien." Volgens Van den Broek zou er meer aan bewustwording moe ten worden gedaan door bijvoor beeld een rechtbank te bezoeken. Hermen Geluk, voorzitter van de Jongerenraad, las het nieuws over de aanhoudingen in de krant. Hij is het niet eens met de opmerking dat er te weinig activiteiten voor de jeugd zouden zijn. „We probe ren zoveel mogelijk te organise ren." De Joth houdt 28 april een zeskamp voor jongeren uit alle Thoolse kernen. Daar is ook de hangjeugd voor benaderd. Geluk: „Die waren hartstikke enthou siast." 1$IIa^?éapp dJr* iir/s Anaue middelburg - De politie weet nog niet wie maandagavond op het asielzoekerscentrum in Middel burg een zeventienjarige jongen heeft neergestoken. Het slachtoffer ligt met ernstige verwondingen in het ziekenhuis en heeft nog geen verklaring afge legd. Daardoor is ook de toedracht onbekend. De steekpartij vond plaats rond 19.30 uur aan de Stromenweg te Middelburg. De dader is nog voort vluchtig. De politie heeft de zaak in onder zoek. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800- 0231231. het alfabet van Zeeland Aldi verliest strijd om tweede winkelcentrum sint-maartensdijk - De Raad van State heeft geen enkel probleem met een bestemmingsplan dat twee supermarkten aan de Markt in het centrum van Sint-Maartens dijk toestaat. Aldi maakte bezwaar tegen het be stemmingsplan voor de kom van Sint-Maartensdijk omdat het be drijf nog steeds een supermarkt wil openen aan de Sportlaan 12. Ook inwoonster C. van der Horst is gekant tegen de vestiging van de twee supermarkten aan de Markt. Van der Horst vreest een toename van verkeers- en parkeerproble men. Van der Horst en de Aldi, menen dat het centrum te klein om er twee grote supermarkten in te proppen. Volgens de Raad is er geen kans op onaanvaardbare ver keers- en parkeeroverlast. frgfiuwfltj «mrerc— Tip? redactie@pzc.nl Ruim Onze man uit Nieuwerkerk mag graag pronken met zijn camper- tje. Handig op vakantie en voor korte tripjes tussendoor. Ie kan gaan en staan waar je wil. Altijd alles bij de hand. Nooit gezoek naar een toilet als iemand moer plassen. Koelkast je... En hij laat niet na te benadruk ken wat een ruimte zijn mobile home biedt. Héél véél ruimte. Hoe ruim zijn camper is, werd hem onlangs nog eens duidelijk gemaakt tijdens een bezoek aan de dierentuin in het verre Em- men. Bij het verlaten van het par keerterrein werd hij aangeslagen voor een autobus: maximaal 52 personen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45