eigen draai aan sage Goes optimistisch over werkgelegenheid Paul de Munnik, Kees Prins en JP den Tex in concert Asielzoeker neergestoken SPZC Donderdag 29 maart 2007 27 STADSSCHOUWBURG MIDDELBURG WOENSDAG 4 APRIL 20.00 UUR Ti 0900-3300033 - www.theaterverkoopzeeland.nl door Frank Balkenende goes - Het gaat Goes economisch redelijk goed. Dat antwoordt het college van burgemeester en wet houders op vragen van de PvdA. De fractie maakt zich zorgen over de werkgelegenheid. Er zou den in de provincie meer banen t verdwijnen dan er nieuwe bijko- K men. 7t Het Goese college heeft de Kamer 'tvan Koophandel gevraagd om ge- asletailleerde informatie over de cij- ifers, maar die kan de handelska- ■mer niet zomaar leveren. Een door- Tekening kost bovendien geld. -Arerigens toont het college zich al te bezorgd over de werkgele heid. Het wijst erop dat de eco nomie schoksgewijs groeit dan wel krimpt. Weliswaar slonk de Zeeuwse arbeidsmarkt in 2005, de neergang in Goes viel echter mee, waarbij de Kamer van Koophan del toen het vertrek van water schap Zeeuwse Eilanden naar Mid delburg inboekte. Daarmee ver loor Goes enkele honderden ar beidsplaatsen. In 2006 ging het crescendo. Het aantal Goese arbeidsplaatsen groei de van 23.900 (2005) naar 24.400, uitzendkrachten meegerekend. Toch vijfhonderd stuks. Goes is in middels goed voor veertien pro cent van de Zeeuwse werkgelegen heid. Ook voor dit jaar is het colle ge optimisch gestemd. middelburg - De politie weet nog niet wie maandagavond op het asielzoekerscentrum in Middel burg een zeventienjarige jongen heeft neergestoken. Het slachtoffer woonde in het asielzoekerscentrum. Hij ligt met ernstige verwondingen in het zie kenhuis en heeft nog geen verkla ring afgelegd. Daardoor is ook de toedracht van het incident onbe kend. De steekpartij vond plaats rond 19.30 uur aan de Stromenweg te Middelburg. De dader is nog voort vluchtig. De politie heeft de zaak in onder zoek. Paas-klaverjasavond in Serooskerke serooskerke - Het dorpshuis van Serooskerke is woensdag 4 april het toneel van een klaverjasavond, georganiseerd door het klaverjasco- mité en de Dorpsgemeenschap Serooskerke. De zaal van het dorps huis is open vanaf 19.30 uur, het klaverjassen gaat om 20.00 uur van start. Wie meer wil weten of zich op wil geven kan bellen naar Frans de Vrieze (0111-671592) of Li- na de Groot (0111-671828). Tijdens de klaverjasavond wordt een verlo ting gehouden. Jonge brandstichters gepakt in Oude Tonge oude tonge - De politie heeft gis teren in Oude Tonge twee jonge brandstichters in de kraag gevat. De in Oude Tonge woonachtige jongens - respectievelijk 14 en 15 jaar oud - hadden dinsdag bij een school aan de Van Halenstraat biel zen op elkaar gestapeld en in brand gestoken. De brandstichters zijn overgebracht naar het politie bureau voor nader onderzoek en worden doorverwezen naar bu reau HALT. Verkoping De Schutse voor gehandicapten bruinisse - De regio Schou- wen-Duiveland van De Schutse houdt zaterdag 31 maart een verko ping in de Ds. P. van Dijkeschool in Bruinisse. Ter verkoop aangebo den worden onder meer boeken, groenten en fruit, hobbyartikelen, stoffen en speelgoed. Extra is de verkoop van nieuwe haring, saté en hamburgers. De verkoping be gint om 15.00 uur en duurt tot 15.00 uur. De opbrengst is be stemd voor gehandicapten. Rijkswaterstaat zaagt te veel bomen om middelburg - Rijkswaterstaat heeft te veel bomen omgezaagd voor de aanleg van de nieuwe N57. Op last van de gemeente Middel burg moeten minstens 56 nieuwe bomen terugplanten als de weg klaar is. De bomen (iepen) ston den langs de Elektraweg en de Gre- nadierweg op bedrijventerrein Ar- nestein. „Wij hebben verontwaar digd gereageerd toen we ontdek ten dat bomen buiten de vergun ning om waren gekapt", verklaart A. Lockefeer van de gemeente. Rijkswaterstaat heeft inmiddels een taxateur ingeschakeld die de waarde vari de bomen zal bepalen. Concert fanfareorkest in sporthal Grutterswei oude tonge - Fanfareorkest Voor uit uit Oude Tonge verzorgt zater dag 14 april een groots concert in de sporthal van De Grutterswei in Oude Tonge. VMBO-leerlingen van het Grafisch Lyceum Rotter dam kleden de zaal aan met licht en geluidsapparatuur. Vooruit brengt een programma variërend van 'klassiek' concertwerk tot Mar co Borsato. Het leerlingenorkest van Vooruit neemt een deel van het concert voor haar rekening. Be zoekers kunnen verder genieten van slideshows, filmfragmenten en een in eigen huis geproduceer de film met dirigenten Ron Brabei en Jurgen Nab in de hoofdrol. Aan vang 20.00 uur. Pontes-leerlingen krijgen drumles van Jeroen Simons (midden, met stokje in de mond). foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39