Snel melden helpt tegen vandalisme A 0 PZC PZCI25 37 31 Fonkelnieuwe tractor gestolen Te veel bomen gekapt voor N57 Ruim Waterschap conserveert sluisdeuren 'De nieuwe film van Mr. Bean is leuk, behoorlijk leuk zelfs' Kamer laat zich in ontpolderdiscussie niet opjagen Donderdag 29 maart 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Gemeente doet appel op waakzaamheid Schouwen-Duiveland. door Piet Kleemans zierikzee - Hoe sneller, hoe beter. Onder dat motto roept de gemeen te Schouwen-Duiveland de inwo ners op vandalisme zo snel moge lijk te melden. Zo hoopt men de schade terug te kunnen brengen. Dat is geen overbodige luxe. Al leen al in het eerste kwartaal van dit jaar werd voor 16.458 euro aan vernielingen aangericht, zo blijkt uit de gemeentelijke vandalisme- meter. Scholen, openbaar groen, speeltoestellen, fietsenstallingen en openbare toiletten zijn het doel- t wit van vandalen. Het grote gevaar, zegt T. Stoutjes- dijk van de afdeling handhaving en controle van de gemeente, is verpaupering. Is eenmaal ergens schade aangericht, dan is de kans groot dat - als dat niet snel her steld wordt - vandalen er nog een schepje bovenop doen. „Daarom is het zo belangrijk dat schade zo snel mogelijk hersteld wordt en doen wij als gemeente een beroep op de bevolking van Schou wen-Duiveland om schade snel te melden. Het betekent voor de ge meente en dus voor de inwoners van Schouwen-Duiveland een ho ge kostenpost." De harde cijfers spreken boekde len. In de eerste drie maanden van 2007 werd voor meer dan 3000 eu ro schade aan schoolgebouwen Door nauwkeurig in beeld te brengen hoeveel geld vandalis me de gemeenschap kost, hoopt de gemeente mensen te motive ren schade snel te melden. aangericht. Stoutjesdijk: „Er wordt over daken gelopen, er worden go ten vernield en ruiten ingeslagen. Vooral in Renesse, Haamstede en Zierikzee hebben we er last van." Op de vraag of bijvoorbeeld scho len niet beter te beveiligen zijn, antwoordt Stoutjesdijk ontken nend. „Dat kost een hoop geld en daar hebben scholen in de regel geen budget voor." Brandstichting in voornamelijk pa piercontainers zorgde voor bijna 2300 euro schade en aan bomen werd voor 1400 euro schade aange richt. Vernieling aan en diefstal van verkeersborden zorgde voor een schadepost van dik 4000 euro. Verder werd een abri in Burgh- Haamstede het doelwit van vanda len (ruim 1200 euro schade) en werd een 3500 euro kostend speel toestel in Brouwershaven com pleet vernield. En het wordt er, verzucht Stoutjes dijk, de laatste jaren niet beter op. Het aantal vernielingen neemt de laatste jaren toe. Door de hulp van de Schouwen-Duivelanders in te roepen hoopt de gemeente meer vat te krijgen op het fenomeen. Waarbij het nadrukkelijk niet de bedoeling is dat mensen zelf agentje gaan spelen. „Wat wij men sen aanraden, is om als ze vanda len bezig zien, onmiddellijk de po litie te bellen en te proberen hen vervolgens een zo goed mogelijk signalement van de vandalen te ge ven. En zien mensen dat ergens vernielingen aangericht zijn, dan willen wij dat graag weten. Hoe sneller we de boel herstellen, hoe beter." De gemeente gaat voortaan via de vandalismemeter per kwartaal aan geven hoeveel geld het vandalisme de gemeenschap kost. zierikzee - Het waterschap is bezig met voorbereidend werk voor het conserveren van de sluisdeuren in het ha venkanaal van Zierikzee. Het echte werk begint dins dag. De deuren worden gestraald en geschilderd. Ze blij ven hangen, de kelder wordt afgesloten met nooddeu- ren en dan drooggepompt. Tot 15 juni is er hinder voor de scheepvaart. Schepen breder dan 10,8 meter kunnen er helemaal niet door. foto Dirk-Jan Cjeltema 37it i!ds (as/tto.i Aouat. nieuwerkerk - Van het bedrijfster rein van Louis Verburg aan De Weel in Nieuwerkerk is in de nacht van maandag op dinsdag een nieuwe tractor gestolen. Het gaat om een blauwe trekker van het merk New Holland, type TS too A. De tractor stond gepar keerd voor het bedrijf Over een stukje gemeentegrond waar geen hek mag staan, is tegen twee uur 's nachts de trekker van het terrein afgereden. Volgens de directie van het Nieu- werkerkse bedrijf van land- en tuinbouwmachines vertegenwoor digt de tractor een waarde van on geveer 60.000 euro. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland middelburg - Rijkswaterstaat heeft illegaal en te veel bomen om gezaagd voor de aanleg van de N57 bij Middelburg. Op last van de ge meente moeten minimaal 56 nieu we bomen teruggeplant worden als de weg klaar is. De iepen stonden langs de Elektra- weg en de Grenadierweg op Ar- nestein. Ze moesten weg voor het verleggen van kabels en leidingen. De gemeente had daarvoor echter geen vergunning verleend. Rijks waterstaat heeft een taxateur inge schakeld die de waarde van de bo men zal bepalen. Voor de N57 worden in Middel burg en Veere 821 bomen en 780 are struiken gekapt. Er komen 2180 bomen en 953 are struiken te rug. Tip? redactie@pzc.nl Onze man uit Nieuwerkerk mag graag pronken met zijn camper- tje. Handig op vakantie en voor korte tripjes tussendoor. Je kan gaan en staan waar je wil. Altijd alles bij de hand. Nooit gezoek naar een toilet als iemand moet plassen. Koelkast je... En hij laat niet na te benadruk ken wat een ruimte zijn mobile home biedt. Héél véél ruimte. Hoe ruim zijn camper is, werd hem onlangs nog eens duidelijk gemaakt tijdens een bezoek aan de dierentuin in het verre Em- men. Bij het verlaten van het par keerterrein werd hij aangeslagen voor een autobus: maximaal 52 personen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37