kriigt staartie voor motorzaak Waterkoelers voor gezondheid op school Paul de Nlunnik, Kees Prins en JP den Tex in concert Berkhout schoenmodes FOOTNOTES Zpzc Donderdag 29 maart 2007 27 j j a j 1 Kinderkunst Maatjes 7 biervliet - Openbare basisschool de Maatjes in Biervliet houdt woensdagavond een veiling van door leerlingen gemaakte kunst in de school en de aangrenzende gymzaal. De opbrengst gebruikt de school voor materialen of activi teiten die niet via het reguliere budget bekostigd kunnen worden. De tentoonstelling en veiling du ren van 18.30 tot 20.00 uur. Lentemarkt in 't Verlaet Westdorpe westdorpe - In het woonzorgcen trum 't Verlaet in Westdorpe wordt zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur een lentemarkt gehouden. Op dit evenement worden spulletjes verkocht die door de bewoners zelf gemaakt zijn. Verder zijn er ook enkele oude ambachten te zien en zijn er planten en bloe men te koop. De opbrengst is be stemd voor de activiteiten van het woonzorgcentrum. Voorjaarsconcert Veronica in Oostburg oostburc - Koninklijke Muziek vereniging Veronica uit Zuidzande verzorgt zaterdag 7 april vanaf 20.00 uur een voorjaarsconcert in het Ledeltheater in Oostburg. Het thema is 'Musical'. Orkest en solis ten spelen bekende werken uit dit populaire genre. Na de pauze is het traditioneel de beurt aan het jeugdensemble van Veronica. Dat speelt speelt de 'do-re-mi-song' uit The Sound of Music. Concert Dowblazers en koor Dekzwabbers terneuzen - Het Dow Blazers En semble geeft zondag een voorjaars concert in samenwerking met shantykoor de Dekzwabbers. Het repertoire van de Dekzwabbers omvat een keur aan serieuze en lar moyante zeemansliederen. Het concert, aanvang 14.30 uur, wordt gehouden in het ontmoetingscen trum van Dow aan de Vliegende Vaart in Terneuzen. TOP/GB wil scholieren water laten drinken om minder dik te worden. door René Hoonhorst terneuzen - Het plaatsen van wa terkoelers in middelbare scholen is een ntooi wapen in de strijd tegen overgewicht. De gemeente moet er samen met watermaatschappij Evides voor zorgen dat de Terneu- zense scholengemeenschappen de frisdrankautomaten inruilen voor waterkoelers. De Terneuzense lokale partij TOP/Gemeentebelangen pleitte an derhalfjaar terug al voor drinkwa terfonteinen op scholen. Het colle ge zou overleg voeren met de GGD en schoolbesturen, maar er is nog steeds niets officieel gere geld. Watermaatschappij Evides heeft intussen op andere scholen, onder meer in Middelburg, water- koelers geplaatst waar scholieren voor tien eurocent een halve liter gekoeld water (met of zonder bub bels) uit kunnen halen. Een vijfde van de scholieren drinkt meer wa ter en laat de frisdrank vaker staan. Bemoedigende resultaten waarbij Terneuzen snel moet aan sluiten, stelt fractievoorzitter G. van Boom van TOP/GB. Wethouder C. Liefting kan zich vinden in dat betoog. Maar hij denkt dat Evides al is begonnen met een offensief. Zijn dochter nam al eens een flesje water mee uit een automaat op De Rede. Of het Zeldenrust-Steelant College en het ROC Westerschelde ge koeld water aanbieden, gaat Lief ting na voor Van Boom. „Zo'n au tomaat met halve liters voor tien cent werkt beter dan een fontein tje. longeren vinden het 'goor' om met zijn allen aan een waterstraal te lurken, heb ik vernomen." STADSSCHOUWBURG MIDDELBURG WOENSDAG 4 APRIL 20.00 UUR Ti 0900-3300033 - www.theaterverkoopzeeland.nl Verkrijgbaar in de kleuren: zwart, wit, beige en bruin. Zeer geschikt voor losse steunzool. Verkrijgbaar bij: Zuidstraat 6, Sas van Gent, Tel. 0115 - 45 15 62 Ganzepoortstraat 19, Goes, Tel. 0113 - 22 14 30 Bandstoottoernooi voor Hontenisse noordstraat - Biljarters uit de dorpen van de voormalige gemeen te Hontenisse kunnen hun keu uit het foedraal halen voor het Honte- nissetoernooi bandstoten. De voor rondes worden gehouden in diver se cafés: Lamsoren in Lamswaar- de, de Kastanje in Kloosterzande en Rue du Nord in Noordstraat. In het laatste café wordt begin juni de finale gespeeld. Aanmelding voor de voorrondes kan tot 8 april bij de plaatselijke biljartclubs. Kinderkledingbeurs in Zeldenrustcollege terneuzen - In het Zeldenrust- Steelantcollege in Terneuzen is za terdag van 10.30 tot 12.00 uur zo- merkinderkleding- en speelgoed beurs. De helft van de opbrengst is bestemd voor de Terneuzense speeltuin Oranjekwartier. Het me chanisme van de loopton in deze speeltuin is versleten, maar de ton is nog intact. Het plan is deze te verbouwen tot woonton. Kosten: duizend euro. Thierry Teirbrood met zijn dochtertje Yente in zijn motorzaak in Hulst. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31